Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Başak Burcu Makyajı

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 532 kez okundu.

Eğer ‘En hırslı burç’ yarışması olsaydı Başak burcu kesinlikle kazanırdı. Güvenilir, pratik olan Başak burçlarının makyajları da kişilikleriyle ilişkili, Başak burcu makyajı nasıl olmalı?

Başak Burcu Makyaj Önerileri

Başak burçları çok iyi kişiliğe sahiptirler, yardım etmeyi seven, pratik zekalı arkadaşlığa önem veren ve çok titiz insanlardır. Bu yüzdendir ki makyajlarında özellikle ten makyajlarında doğal görünümleri tercih ederler, titiz görünümlü makyajları daha çok severler, ‘Less Is More’ (az ama öz) lafı tam başak burçlarına uyar ve bu sözü de zaten bir başak burcu olan Claudia Schiffer söylemiştir. Çok parıltılı fazla simli abartı makyajlardan hoşlanmazlar. Doğallıktan yanadırlar. Toprak burçlarından oldukları için genelde doğal tonlarda renklerle yapılan doğal makyajları tercih ederler. Fondöten kullanmamışlar gibi olan görüntüleri severler ve göz makyajları için az ve doğal tonları tercih ederler.

Açık kahverengiler, krem rengi, değişik tonlu yeşiller ve kırmızı alt tonlu kahverengiler onların göz makyajının en sevilen renkleri, ışıltılı renkleri pek tercih etmeseler de göz makyajlarında doğal görünmesi şartıyla ışıltılı far kullanabilirler. Özellikle krem rengi farlarda ışıltılı renkler tercih edebilirler.

Başak burçları mükemmeliyetçidir. Makyajlarına en çok vakit ayıran burçlardan birisidir, her şeyi de çok kolay beğenmeme yönleri de birleşince makyajlarına ayırdıkları zaman çok uzuyor, günlük makyajları bile onlar için çok zaman alabilir ama bu pekte kötü bir şey değil çünkü bu özellikleri sayesinde her zaman çok güzel görünürler.

Başak burçları genel olarak doğal ve varla yok arası makyajlardan hoşlansalar da dudak makyajında arada sırada çılgınlık yapıp, iddialı ve canlı renkleri ya da koyu renkleri cesurca kullanabilirler ve yüzlerinin geri kalanında uyguladıkları makyaj çok dikkat çekici olmadığından dudakları tamamen ön plana çıkar. Bu makyaj hilesini de özellikle özel günler ve davetlerde yaparlar çünkü kendileri aşırı makyaj yapmaktan hoşlanmazlar (ağır fondötenler vs. gibi) Bir önceki burç olan Aslan Burcu Makyajı yazımızı aşağıdan okuyabilirsiniz, diğer tüm burçlar yazının en altında;

Makyajlarına ufak aksesuar dokunuşlarıyla yardım etmeyi severler, bu saçlarına takacakları bir toka veya kolye olabilir. Tam ‘Flower Child’ terimine uyarlar genelde bu yüzden çiçek figürlerini üzerlerinde görmek çok olağandır.

Başak burcu ünlüleri; Beyonce, Zendaya, Blake Lively, Cameron Diaz, Salma Hayek

Başak Burcu Stil Önerileri

Başak burçlarının stilleri zamanla değişebilir ve aslında belli aralıklarla da değiştirmek isterler, ancak değişmeyen tek şey modaya olan ilgileri, ilgileri az veya çok olabilir ama mutlaka modaya ilgi duyuyorlardır. Genelde Başak burçlarının stilleri tüm dikkatleri üzerine çeken türden değil, daha hafif, daha sade ama kesinlikle şık bir tarza sahiptirler. Günlük stilleri ise genelde rahat kıyafetlerden oluşur, kendileri tam bir mükemmeliyetçi olduğu için kıyafetlerine de oldukça önem gösterir ancak kıyafetleri her zaman normal görünümlü ve naiftir.

Bir jean bir tişört stili tam olarak bu burca göredir, bir başak burcu böyle bir görünümle mutlu olabilir ve kendisini iyi hisseder çünkü onlar bu basit kombini bile nasıl güzelleştireceğini bilir.

Koç Burcu Makyajı

Boğa Burcu Makyajı

İkizler Burcu Makyajı

Yengeç Burcu Makyajı

Aslan Burcu Makyajı

Terazi Burcu Makyajı

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6