Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Sephora Outrageous Plump Lip Gloss — Dior Lip Maximizer Muadili

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 769 kez okundu.

Sephora Plumping Lip Gloss

Tam adı efsane uzun olan, şöyle ki; Sephora Collection Outrageous Plump Universal Dudak Parlatıcı (huh!) aslında Dior’un çok fazla sevilen lip maximizer’ına muadil olabilir ama ondan önce direkt bu lip gloss hakkında bir şeylerden bahsetmek istiyorum.

Eğer daha önce dudaklarınızı büyütmeye yönelik ürünler kullandıysanız bir çoğunun dudakları gıdıklayıcı bir rahatsızlıktan çok resmen iğne batması gibi bir rahatsızlık verdiğini bilirsiniz. Sephora’nın bu ürünü yine bir karıncalanma hissi uyandırıyor tabii ki de ama öyle dayanılmaz veya aşırı rahatsız edici değildi benim için, ayrıca kısa sürede geçiyor. Dudakları da öyle dudak dolgusu yaptırmışsınız gibi bir efekt beklemeyin (zaten dolgu yaptırmadan öyle bir görünüm çok zor.) ama baya baya dolgun gösteriyor, kendi dudaklarınızın biraz daha dolgun olması ve doğal görünmesi sizin için yeterli olacaksa bu ürün tam size göre, ayrıca 6 rengi var, hepsi de harika sevimli ve doğal renkler.

Aplikatörünü çok başarılı buluyorum, benim dudaklarımın kıvrımlarına tam geliyor ve bir kere aldığım ürün tüm dudaklarıma yetiyor. Dudakları kurutmuyor. Hem tek başına hem de doğal renkli rujlarınızın üstüne parlatıcı olacak kullanabileceğiniz bir ürün özellikle 01 Universal Volume rengi. Sürdüğünüzde böyle çok güzel bir ferahlama hissi de veriyor o yüzden özellikle yaz günleri sık sık kullanacağınız bir dudak parlatıcısı olabilir.

Kısaca; Dudaklarınızda gerçekten bir dolgunluk görebileceğiniz ve bunu dudaklarınızı çok fazla rahatsız hissettirmeden yapan güzel bir dudak parlatıcısı, tek sorunu (ki bir çok dudak parlatıcısında olan bir şey bu pek sorun bile denemez) gün içinde bir kaç kere tazelemeniz gerekiyor. Yemek yediğinizde, bir şey içtiğinizde , veya uzun saatler geçtikten sonra dudaklarınızda pek kalmıyor. Ayrıca o dolgun görünümde bir kaç saat içinde gidiyor, ama çok küçük, şık bir tasarıma sahip bir şişesi var gayet rahat çantanıza atıp evden çıkabilirsiniz.

Dior Lip Maximizer Muadil

Bu lip maximizer aslında bir dudak parlatıcısından isteyebileceğiniz her şeyi mükemmel güzel şekilde veriyor. Dudaklarınızın hatlarının görünümünü azaltıyor. Dudakları yapış yapış yapmıyor çok ve renk skalası çok özenle seçilmiş doğal renklere sahip.

Her iki ürün de aynı şeyleri vaat ediyor aslında: dudakları daha dolgun göstermek, Dior’un lip maximizer’ını ilk kullandığımda dudaklarımda çok çok az bir karıncalanma olmuştu ve ‘harika’ diye düşünmüştüm ancak dudakları dolgunlaştırmak adına pek bir şey yapmıyor, o yüzden pek bir karıncalanma hissi olmamıştı. Sephora’nın plumping lip gloss’u dudakları dolgunlaştırma konusunda kesinlikle çok daha iyi, ama karıncalanma hissini gerçekten yaşıyorsunuz, eğer bu konularda cildiniz/dudaklarınız aşırı hassas ise bu tarz ürünler yerine sadece lip balm kullanmanızı veya sadece dudak parlatıcısı kullanmanızı öneririm. Dior’un lip maximizer’ından çok daha beğendiğim ürünü kesinlikle Dior Lip Glow. Aşağıdaki ayrıntılı incelemeyi okuyabilirsiniz;

Dior Lip Maximizer Fiyatı

Şu an Dior Lip Maximizer’ın fiyatı ₺279

Sephora Collection Outrageous Plump Universal Dudak Parlatıcı Fiyatı

Sephora Plumping lip gloss’un fiyatı ise ₺69,90 Dior’un lip maximizerına oranla çok daha uygun fiyatlı bir ürün.

Sephora Outrageous Plump Lip Gloss Kullananlar

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

MyLookBook (@mylookbook5)’in paylaştığı bir gönderi ()

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6