Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Düğün için Kısa Saç Modelleri

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 2.447 kez okundu.

Düğün için Saç Modelleri

Düğünlerde seçilmesi en zor şey; kıyafet! kesinlikle ilk sırayı kıyafet alır ama ikinci sıra da tartışmasız saç var. Uzun, dalgalı bir topuz veya hacimli bukleli uzun saç gibi gelin saçı olarak klişeleşmiş modeller sizi baskı altında hissettirebilir ama herkesin farklı stili olabilir bu yüzden eğer saçlarınız kısaysa ve öyle kullanmayı seviyorsanız ekstra işlemlere girip (çıt çıt veya micro kaynak gibi işlemler) saçlarınızı uzatmaya çalışmayın çünkü kısa saçlarınızla da harika bir gelin olabilirsiniz, kendine özgü stili olan bir gelin!

Açık Saç Modelleri

Bu tarz açık bırakılmış saç modelleri özellikle taze bir görünüm sağlıyor. Özellikle düğün saç modelleri genç gelinlere uygun. Genç ve ferah bir görünüm için tercih edilmesi gerek, ayrıca kısa saçları toplaması, topladıktan sonra uzun süre hareketli bir ortamda bulunmak biraz saçınızın bozulmasına sebep olabiliyor. Açık saç modellerinde bu tarz bir risk yok.

Açık Saç + Çiçek Tacı

Saçlarınızı düz veya dalgalı hatta kıvırcık bile kullanabilirsiniz. Başınıza aksesuar olarak çiçek taç almanız hem çok güzel bir görüntü sağlayacaktır hem de saçlarınızın sadeliğine taze bir hareketlendirme yapacaktır. Özellikle düğününüzün teması doğa, çiçekler gibiyse veya düğün mekanınız doğada bir yerde ise kesinlikle çok uyumlu olacaktır. Saçlarınızın hangi boyutta olduğu da fark etmez.

Açık Saç + Şık bir Toka

Saçlarınızı yine istediğiniz bir yapıya sokabilirsiniz. Saçlarınızı yandan ayırmanızı öneririm bu tarz bir modelde. Gelinliğinize uygun veya düğün temanıza uygun bir toka seçip saçınızın yandan ayrılmış kısmına tokayı takabilirsiniz. Sıkıca toplarsanız oldukça şık bir model elde edebilirsiniz. Saçlarınızı serbest bırakıp tokayı sadece takarsanız fazla sıkı olmadan daha çok bohem bir hava sağlayabilirsiniz. Bazı saç stilleri abiye saç modelleri maşa ile kombinleyebilirsiniz.

Kısa Saç Örgü Modelleri

Örgü modeller saça çok nazik bir hava katıyor. Düğününüzde siz de bu tarz bir şeyler yakalamak isteyebilirsiniz. Kısa saçlara örgü biraz zor olurmuş gibi görünse de burada göreceğiniz modeller size ilham ve cesaret verecektir.

Ayrıca daha fazla kısa saç modelleri görmek isterseniz şu makalemizi okuyabilirsiniz;

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6