Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Röfle, Balyaj ve Ombre Arasındaki Fark

2 dk okuma süresi

Bugün 2, toplam 9.445 kez okundu.

Saça yapılan uygulamalar arasında en yaygın olanı; röfle, balyaj ve ombre peki sen bunların arasındaki farkı biliyor musun? Kuaföre doğru terimi bildiğinden emin bir halde gitmek istersen bilgi dolu bu yazımızı kaçırma  🙂

Gölge mi Röfle mi?

Gölge yani ombre, ombre’nin türkçesi gölge oluyor ve en sevilen saç trendlerinden birisi, ombre saçın uç kısımlarının daha açık olup saç diplerinizde renkle güzel bir geçiş yapıp doğal bir görünüm elde edilerek yapılıyor ancak röfle saçlarınızın çok küçük parçalar halinde ayrılıp 3-4 ton kadar açığına boyanması işlemidir.

Balyaj ve Ombre Arasındaki Fark

Ombre yine saç uçlarında yoğunlaşmış saç köklerine doğru kaybolan saç boyama işlemidir. balyaj ise farklı farklı boyutlarda saçları ayırarak bir kaç ton daha açığına boyanmasıdır bu işlem röfleye benziyor ancak röfleden çok daha doğal güneşte açılmış gibi görünen versiyonu.

Röfle

Saçların çok küçük tutamlara ayrılıp kendi saç renginizden bir kaç ton açığa boyanması işlemidir. Biraz bariz görünebiliyor ancak saçlarınız dalgalıysa çok hoş duruyor, düz saçlarda kendisini çok belli edebiliyor, pek belli olmasını istemiyorsanız saçınızdan 2 tondan daha açık renklerle röfle yaptırmayın. Röfle saçların rengini daha yumuşak göstermek için uygulanıyor, yine de çizgi çizgi görünümden hoşlanmayan çok kişi olsa da kesinlikle yakışana aşırı güzel gidiyor. Saçlarınızın uçlarının komple boyanmasına karşı değilseniz daha doğal görünenini tavsiye edebilirim; Balyaj.

Balyaj

Ombre’den farklı olarak tek bir çizgide renkler birbirine karışmıyor fotoğrafta da gördüğünüz gibi yukarı doğru çıkan çizgiler var röfleye benziyor ama röfleden çok daha doğal görünüyorlar. “Yazın tatildeydim, denize girmekten ve güneşten saçlarımın rengi açılmış” görüntüsünü bu işlem ile elde edebiliyorsunuz. Çok doğal bir görünüm yakalamak isteyenler kesinlikle bu işlemi yaptırmalı, saçların kendi rengine de çok yumuşak bir hava veriyor, hem dalgalı, kıvırcık hem de düz saçlarda çok güzel görünüyor. Saçlarınız kıvırcıksa bana yakışmaz diye düşünmeyin çok güzel görünebiliyor ve bu yazımıza da bakmayı unutmayın;

Ombre

Ombre ya da Türkçe adıyla ‘Gölge’ bu üç işlem arasında en popüleri, saç uçlarının kendi saç renginizin bir kaç ton açığına boyanıyor ancak keskin bir çizgide değil daha çok azalarak yok olan cinsten bir boya tekniği ile yapıldığından doğal görünüyor. Ombre çok popüler olduğundan sadece saçlarınızın bir kaç ton açık renginde değil başka alışılagelmemiş renklerle de yapılabilmekte mesela gri ombreler!

Farklı renklerden bahsederken gerçekten çok farklı renklerden bahsediyorduk, mesela pembe kadar uçuk bir renk ama yine de çok orjinal ve güzel gözüküyor. Kahverengi saça pembe ombre

Farklı ombreler tabii sadece renklerle kalmıyor, ters ombre diye bir şey gerçekten var farklı ve aslında güzel gözüküyor.

Artık aradaki farkı biliyorsunuz, hangisi favoriniz oldu?

Sıkça Sorulan Sorular

👩🏻‍🦰 Röfle Balyaj Farkı?

Balyaj, röfleden çok daha doğal görünüyor bir kaç ana çizgi şeklinde açılan saçların uçları komple açılıyor bu sırada balyaj ince ince çizgiler şeklinde açılıyor uç kısımlarda kendi renginde kalan saçlar olabilir daha ayrıntılı bir açıklama için yazımıza bakabilirsiniz.

👱🏻‍♀️ Röfle/Balyaj/Ombre Yaptırdım ama Şimdi Turuncu/Dore Renkli Oldu?

Saçlarınızdaki boya bir süre sonra akıp saçlarınızı turuncu/dore renkli bırakabilir bu bir çok kişinin hoşuna gitmeyen bir görüntü, mor şampuan kullanmalısınız. Yazımızda mor şampuan önerilerini de bulabilirsiniz, uygun fiyatlı mor şampuan önerisi de mevcut.

👩🏻 Balyaj ve Ombre Farkı Ombre

yine saç uçlarında yoğunlaşmış saç köklerine doğru kaybolan saç boyama işlemidir. balyaj ise farklı farklı boyutlarda saçları ayırarak bir kaç ton daha açığına boyanmasıdır. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

💵 Balyaj Fiyatları

Saçınıza, gideceğiniz kuaföre ve daha başka bir çok unsura göre değişebilir ama bir fiyat aralığı söylemek gerekirse; ₺100 ile başlayıp ₺450 - ₺500 gibi fiyatlara da yaptırabilirsiniz.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6