Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Saç & Kaş Renginize Uygun Kaş Kalemi Nasıl Seçilir?

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 2.557 kez okundu.

Kaşların makyajda büyük bir yeri var, bir çok insan makyajda bazı adımları atlasa da kaşları atlamadığını görüyoruz. Sadece makyajda da değil makyajsızken bile güzel bir yüz için kaşlarımızı dolduruyoruz/boyuyoruz. Kısaca kaşlar bizim için çok önemli ama sizce kaş renginize ve saç renginize uygun kaş kalemi mi kullanıyorsunuz?

Kaş kalemi nasıl sürülür?

Kaş kalemleri harika bir buluş bir kaç tüyo ile siz de prolar gibi kaş kalemi kullanabilirsiniz. Kaleminizin ucunun açık olduğundan emin olun, aynı resim yapar gibi kaşlarınızın çıkma yönünde çizgiler çizin, fazla belirgin yapmamaya çalışın eğer çok belirgin olursa da sorun değil. Kaşlarınızın ön kısmına böyle yapıyoruz, uç kısmını ise tamamen istediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Kaşlarınızı en sonunda taramayı unutmayın bu çok belirgin yaptığınız yerlerin de doğal gözükmesini sağlayacaktır.

Kaş kalemi nasıl seçilir?

Kaş kaleminde en çok rastlanılan hata, siyah kaş kalemi kullanılması! Saçlarınız siyah olsa bile kesinlikle siyah kaş kalemi kullanmamalısınız (eğer amacınız doğal bir görünüm ise) her zaman kendi kaş renginizden 1-2 ton açık renkler kullanmalısınız. Kaş kaleminin yumuşak uçlu ve kolay sürülebilen bir yapıya sahip olmasına da özen gösterin.

Esmer tene hangi renk kaş kalemi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi siyah renk kaş kalemi dışında koyu kahve tonlarını tercih edebilirler, esmer bayanların kaşları da koyu renkli olduğundan gür görünmeye meyillidir. Kaşlarınızı şekillendirip birazcık doldurduğunuzda harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kumral tene hangi renk kaş kalemi

Kumral tenli kişilerin genelde yaptığı hata kaş rengine göre değil saç renklerine göre kaş kalemi seçmeye çalışmaları, kaşlarınızı boyamıyorsanız seçiminizi mutlaka kaş renginizden yola çıkarak seçmelisiniz, kendi kaş renginizin 1-2 ton açığını kullanabilirsiniz.

Açık tene hangi renk kaş kalemi

Kaş rengi açık olan kişiler için kaş kalemi seçme işi biraz zor olabiliyor ama plana sadık kalın ve çok açık gözükse bile kendi kaş renginizin 1-2 ton açığını alın. Kaşlarınızı doldururken sık sık kaşlarınızı taramayı unutmayın fazla belirgin olmadıkları için doldurmanız gereken yerleri bulmak zor olabilir bu yüzden tarayarak boşlukları daha rahat görebilirsiniz.

Sarı saça uygun kaş rengi

 

Saçınızı sarıya boyattıysanız, kaş renginizi doğal haliyle bırakabilirsiniz. Bu aralar aşırı trend sarı saçlar ve koyu renk kaşlar, Daenerys gibi dolaşmak güzel olabilir, eğer kaşlarınızı  da sarıya boyattıysanız “açık tene hangi renk kaş kalemi” bölümündeki tüyolar sizin için de geçerli, bir artıyla o da kaşlarınızı hem sabitleyecek hem de rengini düzeltecek bir kaş maskarasına da ihtiyacınız var.

Siyah saça uygun kaş rengi

Saçlarınızı siyaha boyattıysanız kesinlikle kaşlarınız için siyah renk bir kalem ile doldurmayın, koyu kahve rengi veya açık kahve rengi tonlarındaki kaş kalemlerine bakın. Eğer doğal bir görünümde kalmak istiyorsanız kaşlarınızı da siyaha boyatmayın.

 

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6