Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Ombre Saç Modelleri

3 dk okuma süresi

Bugün 1, toplam 4.272 kez okundu.

Ombre Modelleri

Platin Ombre

Gri Ombre

Mavi Ombre

Ombre Nasıl Yapılır?

Ombre saçın kendi renginden bir kaç ton açılmasıyla yumuşak bir geçiş sağlanarak, sanki yazın güneşten saç uçlarının rengi açılmış gibi bir yaz havası verilerek yapılır. Kullanımı tüm saçı boyatmaktan çok daha kolay ve zahmetsizdir. Dip boyası gibi bir sorunu yok çünkü, görünümü de oldukça kibar, hoş duruyor. Saçlarınızı açtıktan sonra bakımını yapmak da çok önemli, sarı saçlar her zaman kuaförden çıkınca güzel gözükür ancak belli bir süre sonra matlaşma ve turunculaşma (dore) görülür. Bunu engellemek için en iyi yöntem mor şampuanlar:

Ombre Fiyatları

Saç işlemleri fiyatları şehirden şehire, kuaförden kuaföre değişiyor tabii, bir ortalama fiyat verebiliriz ancak. ₺80 gibi bir fiyat ile başlayıp ₺400 ₺500 gibi rakamlara da ombre yaptırmak mümkün.

Siyah Saça Hangi Renk Ombre Olur?

Siyah saç aslında hemen hemen her rengi kaldırabilir ve güzel gösterebilir çünkü siyah çok temel bir renk ve diğer tüm renklerle birlikte iyi görünür. Farklı tarzlar için gri ombre veya mavi ombre deneyebilirsiniz. Kesinlikle böyle hafif alışılmamış renklerin siyah saçlarda çok güzel durduğunu düşünüyorum. Klasik renklerden vazgeçmem diyenler için direkt kendi saç renklerinden 2 ton açık kahverengiler, bal köpüğü gibi hafif karamel ombre saç renkleri yakışabilir. İyi bir yumuşak geçişle sarı bile siyah saçlara güzel durabilir.

Evde Ombre Nasıl Yapılır?

  • Saçınıza uygun oksidan kremi seçerek başlayın. Saçlarınızın çok fazla açılmasına gerek yoksa 10 volume yeterli olacaktır. Saçlarınız daha koyuysa 20 veya 30 volume kullanabilirsiniz ancak evde yapacaksanız 40 volume kullanmanızı önermem. Saçlarınızın yanmasına sebep olabilir. Karışımı üzerinde yazan tarife göre hazırlayın.
  • Boyayı kirli saçlarınıza yapmanız saçınızın daha az hasar almasını sağlayacaktır. Doğal yağı saçınızı koruyacaktır. Ayrıca saçlarınızı bu işlemden önce düzleştirmeniz nerelere ombre işlemini uygulayacağınızı kolayca görebilmeniz için önemli, kesinlikle çok rahat edeceksiniz.

  • Bir ombre tarağı satın alabilirsiniz (hani şu loreal ombre kit’in içinden çıkanlardan) bu işlemi sık sık yapmayı düşünüyorsanız öneririm, zaten çok pahalı değiller. Eğer evde olan bir şerler kullanmak isterseniz; büyük düz fırçalardan kullanabilirsiniz. Aynı işlevi göreceklerdir.

  • Tutam olarak saçınızı alın ve ombre tarağı yardımıyla saçlarınızın yarısından (veya başlamasını istediğiniz yerden daha aşağıdan veya daha yukarıdan tamamen size kalmış) aşağısına doğru tarama hareketleri yapın. Tam başlangıç noktası olan kısmı (saçınızın ortasındaki kısım oluyor.) iki parmağınızın arasına alıp ileri-geri biraz dağılmasını sağlayın bu daha yumuşak bir geçiş sağlayacaktır.
  • Bu işlemi saçınızı istediğiniz büyüklükteki tutamlara ayırıp aynı şeyi devam ettirin. Önemli olan başlangıç noktalarının saçlar açıkken aynı yerde veya yakın başlaması (yani saçlarınızı havaya kaldırıp bu işlemi yapıyorsanız ortası sandığınız yer aslında daha aşağıda veya yukarıda kalıyor olabilir. Tutamı elinize alır almaz normal duruşunda ölçün daha sonra havaya kaldırıp boyama işlemini yapın.
  • Saçlarınızın gereğinden çok açılmaması için sık sık bir kısmındaki boyayı çekip ne kadar açıldığına bakın.
  • İstediğiniz kadar açıldığında saçlarınızı yıkayın. Mor şampuan kullanmanız saçlarınızdaki istenmeyen dore/turuncu rengi alacaktır. Eğer farklı bir boya uygulayacaksanız açılmış saçınızın üstüne kutudaki talimatlara uyarak uygulayabilirsiniz artık.

Sıkça Sorulan Sorular

🌈 Ombre Nedir?

Ombre saç uçlarının kendi saç renginizin bir kaç ton açığına boyanıyor ancak keskin bir çizgide değil daha çok azalarak yok olan cinsten bir boya tekniği ile yapıldığından doğal görünüyor.

🌷 Ombre Fiyatları

Ombre fiyat aralığı ₺150 ile ₺400 hatta ₺600 gibi fiyatlara yaptırabilmeniz mümkün saçınızın uzunluğuna ve durumuna bağlı olarak bu fiyatlar çok değişebilir.

🌴 Ombre Saç Renkleri

Ombre çok farklı renklerle de yapılabiliyor mesela gri ombreler gibi ancak genelde kendi saç renginizde 2-3 ton daha açık renk ile yapılıyor. Kumral ombreler de oldukça popüler.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6