Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Makyaj Yağları — Öneri

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.405 kez okundu.

Herkese merhaba! Bugünün “öneri” köşesinde, makyaj yağları var. Yeni yeni tanışıyor veya daha önce hiç duymamış olabilirsiniz, sorun değil bugün yazımda makyaj yağlarını neden makyaj rutininize dahil etmelisiniz onu anlatacağım.

Herkesin makyaj uygulama stilinin farklı olduğuna ve birisinin beğendiği bir görünümü diğerinin beğenmediğine inanıyorum ama cakey denilen ve fondötenin yüzde daha çok bir tabaka gibi göründüğü makyaja (aslında sadece fondöten) katlanamıyorum ve sanırım bu görünümü seven kimse yok. Bu aralar Instagram’da da çok gördüğümüz fondötene karıştırılan yağlar var, peki bu yağlar ne işine yarıyor?

  • Fondöteninize karıştırdığınızda daha ince yapılı olmasını sağlıyor ve bu tabaka gibi görünümü ortadan kaldırıyor.
  • Yüzünüze fondötenden önce uyguladığınızda bir nevi baz görevi görürken aynı zamanda cildinizi de nemlendiriyor.
  • Yapısını incelttiği ve daha sıvı hale getirdiği için fondöteni daha kısa sürede ve cildinize eşit derecede yayıp sürebiliyorsunuz.
  • Mat bir görüntü yerine daha canlı ve parlak bir bitiş elde edebilirsiniz.(Bazılarınız mat bir görüntüyü tercih edebilir, ama hatırlatmakta fayda var bu sezon herkes “dewy” denilen bu parlak/ıslak görünümlü cilt makyajını uyguluyor ve sağlıklı görünümlü cilt makyajları genelde bu teknikle ve doğal görünümlü aydınlatıcıyla yapılmakta)

Eğer bu aralar Instagram’da takılıyorsanız, kesin içinde altın parçaları olan bir yağ görmüşsünüzdür. Adı Farsali Rose Gold Elixir birazcık pahalı bir yağ ama gerçekten cilde aydınlık bir görüntü verirken fondötene karıştırıldığında da çok daha canlı görünüyorsunuz. Fondöteninize karıştırmak zorunda değilsiniz aslında, fondöteninizi yüzünüze damlalar halinde koyup sonrasında fırça veya süngerinizin üstüne bu yağlardan 1-2 damla koyup sürdüğünüzde de aynı sonucu elde edebilirsiniz. Eğer bu yağ size pahalı geldiyse hiç sorun değil! Önereceğim çok daha ucuz yağlar var ve hemen hemen aynı görevi görüyor ve sizi cakey fondöten görünümünden kurtarıyor.

Farsali Rose Gold Elixir

Bu yağı daha çok kapatıcılığı yüksek fondötenlerle karıştırmanızı öneriyorum. Pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Fiyat: 54$

Tarte Maracuja Yağı

Bu yağı mat bir fondöten ile kullanığınızda, fondöteninizin artık mat olmadığını göreceksiniz, aşırı güzel aydınlık veren bir yağ. Ayrıca cildi de çok iyi nemlendiriyor. Tarte markasının bu ürününü bulamazsanız, Maracuja yağı olarak da alabilirsiniz. Fiyat: 7$

Artık daha çok yaygın olarak her yerde bulabileceğiniz yağlara geçiyorum. Unutmamanız gereken bir nokta var bu yağlardan sadece 2-3 damla kullanmalısınız, daha fazlası fondöteninizin yapısını bozabilir. Test edip gerekli miktarı ayarlayın ama dikkatli olun.

Jojoba yağı

Cildinizi çok iyi besleyen bir yağ daha, Jojoba yağını fondöteninize karıştırdığınızda cakey bir görünüm elde etmeniz imkansız gibi bir şey. Yukarıdaki “Farsali Rose Gold Elixir”e uygun fiyatlı bir muadil olur diye düşünüyorum. Yani uygun fiyatlı bir yağ arıyor ve gerçekten iyi sonuçlar bekliyorsanız bu yağ, o yağ! Fiyat: 15

Badem Yağı

Kolay bulabileceğiniz yağlardan birisi de Badem yağı, bu yağ da eğer yukarıdaki “Maracuja yağı”nın muadili. Güzel aydınlık ve canlı bir cilt görünümü sağlıyor. Dewy makyajlar için kesinlikle denemelisiniz. Fiyat: 9₺

Uyarılar: Cildiniz yağlı bir yapıya sahipse veya cildinizin sivilce eğilimi varsa kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Yine de fondöteninize 1 – 2 damla karıştırmanızın fazla sizi etkilemeyeceğini düşünüyorum. Nemlendirici veya baz yerine kullanmazsanı sorun olmayacaktır.

Yağ önerilerim bu kadar, başka yağlar denediğimde yeni bir yazı yazarım onlar hakkında da, Sizin denediğiniz/günlük makyajınızda kullandığınız yağlar var mı? Ve önerdiğim hangi yağları almayı planlıyorsunuz?

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6