Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

En İyi Listerine Hangisi?

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 4.262 kez okundu.

En az dişleri fırçalamak kadar önemli olan şeylerden birisi de ağız bakımı ve ağız suyu kullanımı, Tüm Listerine çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgiler verdiğimiz ve deneyimlerimizi paylaştığımız bu rehber gibi yazımızı kaçırmamalısın.

Listerine Çeşitleri

Yazıya başlamadan önce bu yazının kesinlikle sponsorlu olmadığını belirtmek istiyorum, keşke olsa ama değil sadece Listerine ürünlerini kullanıp memnun kalmış birisinin görüşleri olarak okuyabilirsiniz. Sizin için Listerine en iyisi hangisi kendiniz karar verebilirsiniz.

Listerine Advanced White

Serideki en ağır tadı olan ürün bu sanırım, ağzınızı oldukça yakıyor ama bunun aynı zamanda ağızdaki bakterileri yok ettiği varsayılırsa dayanılması imkansız bir yakma etkisi değil. Düzenli kullanımda dişlerdeki kahve, çay vb. nedenlerden oluşan sarılığı gerçekten yok ediyor, dişteki lekeler üzerinde de etkisi büyük ferahlık hissi bırakıyor. Bu ürün aslında anlaşıldığı gibi dişleri beyazlatmak için değil ama diş rengini değiştiren etkilerden (sigara, kahve, çay) dişleri korumak için ve zamanla rengini hafif beyazlatmak. Etanol içeriyor.

Listerine Total Care

Diş bakımı rutinlerini bir tık daha etkili yapmak isteyen ve spesifik bir diş sorunu olmayan kişilerin kullanması uygun bulunan ağız bakım suyu, 6 farklı etki 1 arada, genel olarak ağız sağlığını koruyor; dişlerinizi fırçalarken ulaşamadığınız alanlara ulaşıyor bu sayede plak gibi sorunları önlüyor ve zamanla azalmasını sağlıyor. Nefesinizi tazeliyor ve diş eti sağlığını da korumaya yardımcı oluyor kısaca ne alacağınıza tam karar veremiyorsanız bu ürünü deneyebilirsiniz. Etanol içeriyor.

Listerine Zero

Ağız bakım suyunda alkol bulunmasını istemeyenler için genel bir ağız bakım suyu bu, içeriğinde alkol bulunmuyor, dişlerinizi fırçalarken ulaşamadığınız yerlere ulaşıyor derinlemesine bir temizlik ve ferahlık sağlıyor, dişlerinizi plak gibi oluşumlardan da korumaya yardımcı oluyor. Ayrıca bu ürün diğerlerine oranla daha az yakıyor ağzı, sırf o yüzden tercih eden çok.

Listerine Hassasiyet için Geliştirilmiş Koruma

Listerine hassas dişleri olanlar sadece diş sızlaması çekmiyorlar ayrıca farklı ürünler seçmeleri de gerekiyor, listerine hassasiyet giderici bu ürün dişlerinizin güçlenmesini de sağlıyor ve uzun süre kullanımda hassas dişlerin daha rahatlamasını sağlıyor. Yine diğer ürünler gibi derinlemesine temizlik sağlıyor ve nefesinizi ferahlatıyor. Etanol içeriyor.

Listerine Teeth and Gum Defence

Listerine gargara diş eti koruması sağlayan versiyonu, diş eti ile ilgili sorunları olanlar veya diş etlerinin de aynı ağız gibi derinlemesine bir temizlik sağlamak isteyenlerin tercih etmesi gereken ağız bakım suyu, özellikle plak koruması sağlıyor. Etanol içeriyor.

Listerine Total Care Zero

Bu ürün Listerine Total Care’in alkolsüz formüllü halidir, aynı etkilere sahip ancak alkolsüz olduğu için daha hafif ve ağzınızı fazla yakmıyor. Dişlerinizde ekstra bir problem yoksa sadece daha fazla temizlik istiyorsanız ve alkolsüz olmasını istiyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Listerine Cool Mint

Yapılan araştırmalarına göre, dişlerinizi diş fırçasıyla fırçaladıktan sonra ağzınızın içinde büyük oranda plak kalıntıları kalıyormuş, düşününce mantıklı listerine cool mint bu plakları %70 oranında giderilmesini sağlıyor. Nefesinizi ferahlatıyor ve hatta akşam dişinizi fırçaladıktan sonra bunu kullandığınızda uyandığınızda bile ferahlığı hissedebiliyorsunuz, sabah uyanınca oluşan kötü ağız kokusu kalmıyor. Etanol içeriyor.

Listerine Stay White

Tartar ve diş lekelerine sahip kişilerin kullanması gereken dişlerinizi beyaz tutmaya yardımcı ağız bakım suyu, bu ürün dişlerinizi beyazlatıyor ama şu şekilde; dişlerdeki kahverengi kahve lekeleri, sigara lekeleri gibi kötü görünümlerin rengini açarak beyazlatıyor, advanced white’dan biraz daha az etkili diye düşünüyorum. Listerine beyazlatıcı olarak da biliniyor. Etanol içeriyor.

Listerine Fresh Burst

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra kalan plakların temizlenmesine yardımcı oluyor ve ekstra olarak ağız kokusunu engelliyor, kronik ağız kokusu gibi problemleri olanlara öneriliyor genelde, gerçekten diğer ürünlerdan daha etkili bir nefes ferahlığı sağlıyor. Etanol içeriyor.

Listerine Zararları

Listerine normalde zararlı bir ürün değil ancak diş macunu olarak veya diğer ağız bakım ürünlerinizde florür içeren ürünler kullanıyorsanız diş hekiminize danışmanız öneriliyor ayrıca hassas diş ve diş etine sahip kişilerin çok dikkatli kullanması gerekiyor çünkü ağır gelip ağız içinde pamukcuk (beyaz ağız içinde çıkan yaralar) oluşumuna neden olabiliyormuş.

Listerine Kullananlar

View this post on Instagram

?

A post shared by Lisa Stinson (@lisastinz) on

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6