Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

L’oreal Infallible Makyaj Bazları

4 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.187 kez okundu.

L’oreal’in yeni infallible makyaj bazlarını incelediğimiz bu yazıyı kaçırma

L’oreal Infallible Makyaj Bazları

Bu makyaj bazları (toplamda 5 tane var ama sanırım Türkiye’de sadece 3 tanesi satışta) aslında aynı Loreal’in saf kil maskeleri ile aynı mantıkta kullanılması için üretilmiş, yani yüzünüzün farklı bölgelerinin ihtiyacına göre farklı primer kullanıyorsunuz, maskeler için buna ‘multi masking’ deniliyor. Saf kil maskelerinin incelemesini şu yazımızda;

Multi masking hakkında daha fazla bilgi için şu yazımızın en altına bakabilirsiniz;

Peki makyaj bazları nasıl çoklu kullanılır? Bunu yapabilmeniz için cildinizi çok iyi tanımanız gerekiyor mesela burun kenarlarınızdan yanaklarına doğru kırmızılık varsa bunu yeşil renkli (anti-redness primer) ile burun üstünüzde gözenek görünümünü pore refining primer ile ve yüzünüzün geri kalanını aydınlık ve parıltılı göstermek için luminising primer ile tamamlayabilirsiniz, bu cildinize ve sizin isteklerinize göre değişiklik gösterebilir.

Güncelleme (10.06.2020): Loreal’in yeni çıkarttığı ve bu serinin devamı olan L’Oreal Paris Infaillible Magic Essence Drops Likit Makyaj Bazı yazımızı okumak isterseniz aşağıya tıklamanız yeterli:

L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Bazı – Infaillible Mattifying Primer

Yüzünüzde parlamaya yol açacak fazla yağları alır ve mat, parlamayan aynı zamanda gün içinde yağlanmayan bir cilt bırakır. Cildi öyle aşırı matlaştırmıyor aslında ama kesinlikle yağlı görüntüyü alıyor, bu primer’ın en güzel yanı ciltte bıraktığı etki çünkü matlaştırıcı ürünlerde genelde cildinizin kuruduğunu ve gergin hissettiğini görürüz bunda aslında nemlendirici krem uygulamışsınız gibi bir his oluyor ve makyaj için çok güzel bir zemin hazırlanmış oluyor.

Gün içinde makyajınızın ciltte kalma süresini de arttırıyor. Ayrıca yine gün içinde cildinizde aşırı parlama olmuyor, yani yağlanmayı olabildiğince düşürüyor.

L’oreal Infallible Aydınlatıcı Makyaj Bazı – Infaillible Luminizing Primer

Bu primer’ı aslında MAC’in Strobe Cream ürününe benzetiyorum, ciltte oldukça güzel bir ışıltı veriyor ve bu cildinizi o kadar sağlıklı gösteriyor ki! İlk yüzünüze sürdüğünüzde ‘robot gibi göründüm, n’apacağım?!!’ diye düşünebilirsiniz ancak sakin olun ve üzerine parıltı içermeyen ince/orta kapatıcılıkta bir fondöten uygulayın cildinizin ne kadar sağlık göründüğünü görünce oldukça şaşırabilirsiniz.

İlk bakışta ‘bu highlighter’ diye düşünülebilir ama gerçekten fondötenin altında harika duruyor. Bir süre sonra cildiniz yağlanmaya başlayabiliyor (eğer karma veya yağlı ciltliyseniz) o yüzden cildinizin en çok yağlanan bölgelerine matlaştırıcı primer’ı geri kalan bölgelere bu aydınlatıcı makyaj bazını uygulamanızı öneririm, ayrıca yazın ortasında kullanmak pek iyi sonuçlanmıyor.

L’oreal Infallible Gözenek Kapatıcı Makyaj Bazı – Infaillible Pore Refining

Bu primer aslında yukarıdaki matlaştırıcı makyaj bazının biraz daha ağır versiyonu, eğer cildinizde ağır makyaj ürünleri kullanmak sizi rahatsız hissettiriyorsa matlaştırıcı versiyonunu almanızı öneririm, yaptıkları aslında matlaştırıcı makyaj bazı ile aynı sadece cildinizi daha mat, daha pürüzsüz yapıyor ve fondötenin uygulamasını oldukça kolaylaştırıyor, matlaştırıcı makyaj bazı kadar nemlendirici bir etkisi yok ama yine de kesinlikle kurutmuyor cildi

Ağır olmasına rağmen bu primer’ı oldukça sevdim, cildinizdeki gözeneklerin görünümünü azaltıp sanki blur efekti veriyor.

Türkiye’de şimdilik sadece bu 3’ünün satışı var.

L’oreal Infallible Kızarıklık Karşıtı Makyaj Bazı – Anti-Redness Primer

Özellikle yanaklarda alında veya burun çevresinde olan kızarıklıklar renk eşitsizlikleri gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor çünkü fondötenle kapattığınızda bile hafif hafif belli oluyor, bu primer yeşil rengi ile (mutlaka duymuşsunuzdur ama; yeşil kırmızının zıt rengi olduğundan kızarıklıkların olduğu cilt tonunuzu eşitliyor.) cildinizdeki kızarıklıkları eşitliyor ve üzerine fondöten uyguladığınızda harika bütünleşmiş bir cilt tonunu sahip oluyorsunuz.

Uygulayınca cildinizin yeşil görüneceğini sanıp panik yapmayın cilt ile bütünleştiğinde hiç yeşillik kalmıyor. Yine de bu primer aralarında en sevmediğim oldu, işe yarıyor kesinlikle ama beklediğim gibi bir cilt tonu eşitlemesi yapamadı diye düşünüyorum.

L’oreal Infallible Anti-Yorgunluk Makyaj Bazı – Anti-Fatigue Primer

Yorgun cilt genelde mat, soluk ve cansız gözüküyor bu şeftali tonlu makyaj bazı bu ciltteki bu donuk görüntüyü biraz canlandırmaya yardım ediyor. Rengi somon rengi ve şeftali rengi arasında ama sanırım şeftali rengi daha doğru olur, bu renkte sıcak olduğu için cilt tonunuzu biraz ısıtıyor ve bu da biraz daha canlı gözükmesini sağlıyor.

Renginden dolayı cildimin turuncu kalacağını filan düşündüm ancak güzelce dağıtınca fondötensiz bile kullanılabilir, ilk başta pek memnun olmasam da kullandıkça cildi aslında ısıttığını ve canlı gösterdiğini düşünüyorum.

L’oreal Infallible Makyaj Bazları Kullananlar

Kullananların çoğu bu makyaj bazlarının paketlemesini çok tatlı buluyor, ayrıca multi-priming yani cildinizin farklı bölgelerine farklı prime ruygulama fikrini oldukça mantıklı bulmuşlar, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6