Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Nars Radiant Creamy Kapatıcı Concealer — Chantilly

2 dk okuma süresi

Bugün 1, toplam 1.718 kez okundu.

Nars radiant creamy concealer duymayan kalmadı sanırsam ama bütün övgüleri hak ediyor, detaylı bir chantilly rengi incelemesi (en açık olanı) ve diğer renkleri hakkında da kısa bilgiler bulmak istersen yazımızın devamını okuyabilirsin

Bu kapatıcıyı bir çok insan gibi ben de çok seviyorum, hatta daha önce kısa da olsa şu yazımda bahsetmiştim eğer bakmak istersen;

Aşırı açık ten rengine sahip olmak bazen ürün bulmak konusunda sorun olabiliyor, Nars’ın bu serisinden Chantilly en açık rengi ama beyaz gibi bir şey beklemeyin gayet ten rengine uygun bir rengi var. Uzun zamandır kullanıyorum ve göz altını aydınlatma işlemini çok iyi yapıyor.

Yapısı: Yapısı gerçekten ‘creamy’  yani kremsi bir yapıda ama çok akışkan beklemeyin zaten onları kullanmak baya zor oluyor. Dağıtması çok kolay hemen cildinizle uyum sağlıyor ve dağılıyor. Eğer cildiniz kuruysa ve hatta her cilt için önerim kullanmadan önce cildinizi iyi nemlendirin, bu şekilde dağıtması çok daha kolay ve eşit olacaktır.

Kalıcılık: Kalıcılığı çok iyi, neredeyse tüm gün kalıyor kaymıyor veya çizgilere dolmuyor. Cildinizi nemlendirmeniz ve nars radiant creamy kapatıcıyı uyguladıktan sonra bir pudra ile sabitlemeniz kalıcılığını arttıracak etkenlerden bazıları, ama genel olarak kalıcılığı çok uzun.

Kapatıcılık: Kapatıcılığı da harika, neredeyse tam kapatıcı denilebilir. Renk bozukluklarını tek kat ile kapatıyor, ayrıca 2 kat uyguladığınızda kek cilt görüntüsü sağlamıyor, yani çift kat sürmeniz gerekirse bunu da yapmanız mümkün.

Bitiş: Bitişi mat ile hafif ışıltılı gibi sanırım yarım mat bir bitişi var denilebilir. Görüntüsünü çok beğeniyorum çünkü ne tam mat ne de parlıyor. Üzerinden pudra geçerseniz biraz daha mat bir görüntüsü oluyor ve kalıcılığı da artar. Çizgilere dolma veya gün içinde akma gibi sorunu yok.

Paket: Diğer Nars ürünleri gibi siyah ve sadece güzel bir paketi var. Açtığınızda kapatıcı çıkıyor ve o da lip gloss gibi cam şişede fırçası lip gloss fırçası gibi, uygulamada aşırı kolaylık sağlıyor. Tek sorunu biraz çabuk kirlenmesi olabilir.

Chantilly sanırım bütün kapatıcılar arasında en açık renklisi olabilir. Bu konuda emin değilim ama kullandığım diğer kapatıcılara göre en açık renklisi Chantilly. Eğer açık tenli olduğunuz için kapatıcı bulamıyorsanız mutlaka buna bakmalısınız. Birazcık yandığınızda hemen sırıtacak gibi duran bir renk ama soğuk kış aylarında yanmak hayal bile değilken gayet güzel kullanılır. Göz altları için özellikle harika çünkü kapatıcıların göz altlarını birazcık aydınlatması gerektiğini düşünen birisiyim. Chantilly açık rengiyle hem sağlıklı gösteriyor hem de aydınlık veriyor, daha uyanık görünüyorsunuz.

Diğer renkleri ise şöyle;

En açıktan koyuya doğru: Chantilly, Vanilla, Honey, Custard, Ginger, Biscuit, Caramel, Amande, Cafe, Cacao

Nars serisine 6 yeni renk daha ekledi, yakında bununla ilgili bir yazı da geliyor.

Güncelleme: 6 yeni renk geldi ve yazısını hemen aşağıda bulabilirsiniz;

Nars radiant creamy concealer kullananlar

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6