Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Maybelline Falsies Kirpik Lifting Etkili Maskara

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 444 kez okundu.

Maybelline Falsies Kirpik Lifting Etkili Maskara Blog

Lash lifting veya kirpik lifting son zamanlarda aşırı moda bir uygulama, kirpikleri de gerçekten çok güzel gösteriyor, tam kıvrılmış, tek tek ayrılmış ve olabildiğince uzun gözüken kirpikleri sanırım herkes seviyor ancak herkes bu uygulamayı farklı nedenlerle yaptıramıyor bu maskara tam olarak o efekti kirpiklerinize vermek için tasarlanmış. Gerçek kirpik lifting gibi bir etkisi yok ama 50% aynı etkiyi görebiliyorum denilebilir ayrıca gerçek bir salonda kirpik lifting yaptırmaktan çok daha ucuz.

 

Paketlemesi oldukça klasik ve güzel, yapısı çok akışkan değil hafif kurumaya meyilli gibi ve rengi çok belirgin bir siyah tam o istenilen siyahlığa sahip, ilk sürdüğünüzde hemen kurumuyor çok az zaman alıyor ve bu arada dikkatli olmazsanız göz kapağınıza bulaşma yapabiliyor. Kıl bir fırçaya sahip ve fırçasının şekli kum saati gibi uygulamayı kolaylaştırıyor diye düşünüyorum. Loreal’in paradise fırçası ile çok benzer bir tipte.

Kesinlikle bu maskarayı tek kat uygulamayın, neden tam olarak bilmiyorum ancak tek kat ile çok kötü dururken o ilk katın kurumasını bekleyip ikinci katı uyguladığınızda harika bir maskara görünümüne kavuşuyorsunuz. O yüzden şiddetle 2 kat uygulamanızı öneriyorum. Kesinlikle örümcek bacağı görüntü vermeyen (spider legs) kirpik lifting görüntüsüne sahip olmanızı sağlayan bir maskara en iyi yanı akma, dökülme vs yapmaması kalıcılık konusunda oldukça başarılı. Kirpik kıvırma konusunda da oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum ancak her maskaradan önce kirpik kıvırıcı kullanan birisi olarak bu konuda net bir şey söyleyemem.

Öncesi

Sonrası

Bu maskaranın en belirgin verdiği özellik: tek tek ayrılmış,  uzun ve az hacimli kirpik görüntüsü vermesi yani direkt olarak kirpik lifting görünümü. Bu yüzden bu maskaradan zaten çok falza hacim beklemiyorum ancak az da olsa güzel bir hacim veriyor. Alerjik ve hassas kişiler için kokusunun olmadığını belirtmek isterim. Misel su ile de kolaylıkla çıkartılabiliyor bu yüzden kirpiklerinize zarar vermiyor.

Üst: Maskarasız Alt: Maybelline Falsies Lash Lift Maskara ile

Maybelline Falsies Kirpik Lifting Etkili Maskara Yorum

Bu maskarayı aslında ilk kullandığımda hiç sevmemiştim bu yüzden buraya da yazmadım (genelde çok beğenmediğim ürünleri yazmıyorum direkt) bile. Daha sonrasında aslında yanlış kullananın ben olduğumu fark ettim Cosmopolitan’da okuduğum bir yazı sayesinde orada gördüğüm resmi aynen aşağıya da ekliyorum. Bana bu fotoğrafta kirpiklere verdiği etki çok güzel geldi.

Öncesi

Sonrası

Bu maskarayı 2 kat uygulamanızı öneriyorum çünkü ilk katı uyguladığınızda hafif yapışkan oluyor (aslında yapısı bir çok maskaraya göre kuru sayılabilecek bir yapıda neden ilk kat sürüldüğünde öyle oluyor gerçekten anlam veremiyorum.) bu yapışkanlık yüzünden kirpikleriniz birbirine hafif birleşiyor ve toplamda 10 kirpiğiniz var gibi filan gözüküyorsunuz ancak biraz kuruması için zaman verdikten sonra 2. katı uyguladığınızda gerçekten tek tek ayrılmış ve uzun kirpiklere kavuşuyorsunuz. Hacim verme konusunda aşırı iyi değil ama gözle görülür bir hacim de sağlıyor.

Maybelline Falsies Kirpik Lifting Etkili Maskara Fiyatı

Aslında diğer bir çok maskarayla karşılaştırıldığında fiyatı uygun. İndirimdeki fiyatı ₺39,90 indirimsiz fiyatı ise ₺79,90

Maybelline Falsies Kirpik Lifting Etkili Maskara Kullananlar

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Makeup By Amanda (@amandasinard)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Dragana Milovanović (@galeta_)’in paylaştığı bir gönderi ()

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6