Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Loreal Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske — Loreal Saf Kil Eşitleyici Maske

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 2.220 kez okundu.

Loreal’in çıkarttığı saf kil maskesi serisine 2 yeni harika ürün daha eklendi! Loreal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske ve Loreal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske eski 3 maskeyi denediysen bunlara da bir göz atmak isteyebilirsin.

Loreal Saf Kil Maskesi

Loreal saf kil maskeleri ilk çıktığında sanırım ilk defa multi-maske olayıyla karşılaştık ve herkes o kadar sevdi ki, ben de dahil, çünkü önceki yazımda da bahsettiğim gibi cildimizin her yeri aynı problemlere sahip olmuyor, hatta cildimizin her yeri aynı tipte bile değil. Loreal bu saf kil maskelerine gösterilen ilgiden memnun olmuş olacak ki yeni 2 ürün daha çıkarttı.

Birincisi fotoğrafta sarı renkte gördüğünüz eşitleyici maske, diğeri de mavi renkte gördüğünüz siyah nokta karşıtı maske, resimdeki diğer üçünün ayrıntılı incelemesini aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz;

Loreal Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

Diğer saf kil maskeleri gibi içeriğinde 3 farklı kil var artı olarak içinde su yosunu özü var bu harika güzel mavi rengi oradan geliyor ve siyah noktalara karşı etkili, ayrıca uzun kullanımda gözenekleri de sıkılaştırıyor. Çok ince bir yapıda ancak diğer maskelere oranla biraz daha kalın bir yapıda o yüzden fırça ile uygulamanız daha iyi olur. Temiz yüzünüze uyguladıktan sonra 10-15 dakika bekliyorsunuz bu sürede kurumuş oluyor ve garip olan şey cildinizde hiçbir şey yokmuş gibi hissettiriyor. Eğer cildinizde maske olması sizi rahatsız ediyorsa bu maskeyi kesinlikle denemelisiniz.

Kuruduktan sonra yüzünüzü ıslak bir havluyla kurulayın veya direkt su ile yüzünüzü yıkayın. İlk kullanımda gözle görülür sonuç veriyor, gözeneklerde sıkılaşma için biraz fazla kullanmanız gerek ancak siyah noktalarınızı temizlediğini ilk kullanımdan itibaren görebilirsiniz.

Özellikle burun üstündeki siyah noktaları temizlemesini aşırı sevdim, hassas ciltli olmama rağmen hiç bir kızarıklık, kaşıntı veya kötü bir etki görmedim. Yine de siz kullanmadan önce ufak bir yerde test edin. Kokusu çok hafif, özellikle kokulara karşı bir hassasiyetiniz varsa bu maskeyi sevebilirsiniz, çok hafif bir kokusu var ama rahatsızlık verecek bir koku değil, parfüm gibi de kokmuyor daha doğal bir şeyler gibi kokuyor. Ayrıca temizlerken dikkatli olun, bazen yüzünüzde mavilikle bırakabiliyor iyi temizlenmeyen yerlerde o yüzden yüzünüzü bol bol yıkayın.

Loreal Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske Kullananlar

Loreal Saf Kil Eşitleyici Maske

Bu kil maskesinin içinde de 3 farklı kil var, sarı rengin kaynağı ise yuzu limonu özü, normalde de cilt bakımında maskelerde limon cilt tonunu aydınlatma, eşitleme özelliğinden dolayı tercih edilen bir malzeme, bu maskenin içinde pıtır pıtır şeyler de var eğer peeling gibi maskelerden hoşlanıyorsanız bunun yapısından da çok hoşlanacaksınız. Ayrıca bu maske kesinlikle 5 maske arasında favorim oldu. Bunu da siyah nokta karşıtı maske ile aynı şekilde uygulayıp yıkayabilirsiniz. 10-15 dakika bekletmeniz yeterli. Yapısı da aynı, kesinlikle yüzünüzde maske varmış gibi hissetmiyorsunuz. Yüzünüzü yıkarken içindeki minik minik şeyler bir peeling kadar etkili olmasa da scrub etkisi veriyor ve cildinizi ölü derilerden ve kirlerden arındırıyor.

Yüzünüze çok sağlıklı bir görünüm veriyor ve bunu tek kullanımda yapması şaşırtıcıydı. Eğer yüzünüzün yorgun görüntüsünden şikayetçiyseniz kesinlikle alına bilecek uygun fiyatlı en iyi maske bu, ayrıca kokusu da çok güzel doğal bir kokuya sahip genel olarak bu seri, yuzu limonlu olan bu sarı maske de aynı limon gibi kokuyor ama ağır değil daha ferahlatıcı bir şekilde kokuyor. Sabah uyandığınızda yorgunluğunuzu almak için kesinlikle harika bir ürün ayrıca limon kokusu da uyanmanıza yardımcı olabilir.

Loreal Saf Kil Eşitleyici Maske Kullananlar

Maskeler bana göre değil, ben daha çok peeling insanıyım diyorsanız hemen yeni çıkan Loreal’in peelingleri yazımıza bakmalısınız;

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gizem
Gizem
17 Ocak 2018 00:46

Bu yuzu limonu özlü eşitleyici maskeyi kullanmıyorum kndi cildim zaten yaglı bu daha da cok yaglandırdı sizde de oldu mu bu durum hngi cild için kullanılıyor bu maske

@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6