Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Göz Altı Morluklarına Çözüm Olacak En İyi 7 Göz Kremi

7 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 989 kez okundu.

Sağlıklı bir yaşam için günde en az 8 saat uyumalıyız, bu bilinen bir gerçek ancak okul, iş veya başka günlük işler yüzünden her gün en az 8 saat uyuyabilen kişi sayısı oldukça az bu yüzden sabah uyandığınızda göz altlarınız pek açık renk bulamayabilirsiniz. Veya bazen sadece genetik mirasımız da bize göz altı morlukları ve kuruluk gibi sorunlar bırakabiliyor. Tüm göz altı sorunları için size bir kaç güzel en iyi göz çevresi kremi önerisi sunduk! Bunları da farklı farklı başlıklarda topladık ki göz çevresi sorununuz ne ise direkt o kategoriden bir ürün incelemeye başlayabilin diye 💖

Göz Altı Morlukları için En İyi Kremler

En sık rastlanan ve belki de en çok sinir bozan (çünkü sürekli saklamak zorunda gibi hissediyorsunuz ve bu da sabah gözünüzü açar açmaz kapatıcıya koşmanıza sebep olabiliyor.) göz çevresi problemi. Çoğu zaman sadece uykusuzluk ve yorgunluktan kaynaklı ortaya çıksa da bazen genetik bir miras da olabiliyor. En çok öneriyi bu kategoriye yapmaya çalıştım ki mutlaka size uyan bir şeyler bulabilin diye. Burada genetik göz altı morlukları için krem de bulabilirsiniz, biraz inatçı olabiliyorlar ama size iyi gelen bir kremi cilt bakımınıza dahil ederek göz altlarınızı aydınlatabilirsiniz. En iyi göz altı morluk kremi sizin için hangisi?

Kısa bir not: Göz altı morluklarınızın sizi kötü hissettirmesine izin vermeyin ve kendinizi başkalarının makyajlı/8 saat uykusunu almış/editlenmiş fotoğraflı haliyle kıyaslamayın. Göz altı morlukları normaldir. Cilt bakımınıza özen gösterirsiniz, uykunuzu iyi alır ve beslenmenize dikkat ederseniz mutlaka geçecektir, kendinizi üzmenize hiç gerek yok 💖

OLEHENRIKSEN Banana Bright Göz Kremi

Bu göz kremi çok yönlü kullanılabiliyor, eğer bu tarz ürünlerden hoşlanıyorsanız mutlaka inceleyin;

  • Gece yatmadan önce uygulayıp göz altlarınızı nemlendirebilirsiniz.
  • Makyaj öncesinde primer gibi kullanıp göz çevrenizi makyaja hazırlayabilirsiniz.
  • Göz altlarınızı aydınlatmak için cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Göz altındaki morlukları gerçekten gözle görülür bir şekilde açıyor ama biraz uzun kullanım istiyor tam sonuçlarını görebilmek için. Göz altını nemlendirmesini beğendim ama kuruluk sorunu olanlar için az gelecektir. (aşağıda göz çevresi kuruluğu için öneriler var, oraya bakabilirsiniz.) Makyaj altına primer olarak harika bir ürün diye düşünüyorum, içeriğinde vitamin C bulunuyor o yüzden bu kremi uyguladıktan sonra dışarı çıkacaksanız mutlaka güneş kremi uygulayın. İçeriği de şöyle bir göz attığım kadarıyla oldukça temiz görünüyor. Nedenini tam olarak bilmesem de internette gördüğüm kadarıyla bir kaç kişinin bu kreme aşırı bir alerjik reaksiyonu olmuş, bu yüzden hassas cilde sahip biriyseniz ilk önce test edip öyle almanızı tavsiye ederim.

Türkiye’de satışta yok şu anda ama bence en iyi göz altı morluk kremi, bazı internet mağazalarından alabiliyorsunuz ancak eğer riske girmek istemezseniz kısmen bu ürünün bir muadili olan Origins markasından bir göz kremi de aşağıda olacak, onu da inceleyebilirsiniz.

Drunk Elephant C-Tango Multivitamin Göz Kremi

Bu ürün de Türkiye’de yok, yine de ulaşımı olanlar faydalanabilsin veya yurtdışına çıkarsanız aklınızda bulunsun diye yazıyorum. Öncelikle bu markanın hayvanlar üzerinde test yapmadığını (Cruelty Free) ayrıca IEF (International Elephant Foundation) adında Filleri koruyan bir vakfın destekçisi olduğunu belirteyim, bu kalp ısıtan ayrıntıyı da söylediğime göre ürüne geçebiliriz.

İçerik listesini oldukça beğendiğim bir göz çevresi kremi (100% temiz değil, bir kaç alerjik reaksiyon yapabilecek madde de bulunuyor.);

  • 5 farklı formda vitamin C (aydınlık bir görünüm için çok iyi bir maddedir.)
  • Salatalık Ekstratı (çok iyi bir antioksidan)
  • 8 farklı petit karışımı (ince çizgiler, kaz ayakları vs. gibi sorunlar için çok iyidir.)

Genel olarak çok güzel kremsi bir yapıda ancak kesinlikle göz çevresinde ağırlık yapmıyor, yapışkan vs. hissettirmiyor. Göz altlarını aydınlatıyor ve gerçekten hafif çizgileri dolgunlaştırıyor (tam olarak ortadan kaldırıyor diyemem ama o kuru görüntüyü alıyor ve sanki filtre var gibi yapıyor göz çevrenizi.) Ayrıca çok uzun süre giden bir ürün, asla bitmiyor gibi bir şey. Bir ekstra olarak göz altına doğru olan gözenekleri baya küçültüyor. Çok sevdiğim bir Youtuber’da (Valeria Lipovetsky) görmüştüm ilk ve o da baya favori ürünüm diye bahsediyordu bu üründen.

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary sanırım bir çok kişinin kalbini çalıyor son zamanlarda çünkü ürünleri gerçekten işe yarıyor. Bu içeriğinde kafein bulunan üründen şu yazımızda da bahsetmiştim;

İçeriğinde kafein ve yeşil çaydan elde edilen başka bir madde bulunuyor (EGCG) göz çevresi için gerçekten harika bir madde olan kafein, kahve/çay olarak tüketildiğinde de gerçekten harika bir madde 🍵 ama fazla tüketmemeye özen gösterin sağlığınız için. Aynı çay/kahve gibi bu şekilde dışarıdan alındığında da göz çevrenizi uyandırmaya ve göz altı pufluklarını yatıştırmada oldukça işe yarıyor. Eğer cildiniz bunu kaldırabilirse bir doz sabah bir doz akşam olacak şekilde de kullanılabilir. Göz altı morlukları için güzel bir ürün. İçerik listesi de oldukça temiz sadece 1 madde belki alerjik reaksiyona sebep olabilir.

GLAMGLOW Brighteyes Illuminating Anti-Fatigue Göz Kremi

Anı kurtarmaya yönelik çözümleri seven biriyseniz, yani belli bir gün için göz altlarınızın anında aydınlık görünmesi gerekiyorsa aradığınız krem bu. Anlık çözümler için çok iyi ama uzun zaman kullanılsa da kesinlikle göz morlukları üzerinde bir etkisi olmuyor. Hızlı emilen ve çok ağırlık yapmayan hafif yapılı bir krem. İlk sürdüğünüzde gerçekten harika göz altınızı aydınlatıyor ve o gününüzü kurtarıyor. Çok fazla hypelanan bir ürün olsa da hem etkisi kalıcı değil sadece sürüldüğü zamanlık hem de içeriği aşırı temiz değil, bir de formülünün değiştiğini duydum belki yenisi daha iyidir, yeni formüllüsünü kullanan var mı hiç?

Origins GinZing Refreshing Eye Cream to Brighten and Depuff

Bu krem hem (bence) kısmen Ole Henriksen Banana Bright kremin muadili hem de Türkiye’de satılıyor. Çok çabuk emilen bir yapısı var ve bu yüzden göz çevresinde rahatsızlık vermiyor ama eğer gün içinde gözlerinizi ovuşturan kişilerdenseniz sanki o hareketi yapınca krem çıkmış gibi hissettiriyor. Krem böyle şeftali tonlarında bi renge sahip bu da göz altındaki morlukları/mavilikleri nötrlemek için bu yüzden bu kremi gece yatmadan önce değil sabah kullanacağınız göz kremi listesine almanızda fayda var. İçeriği kısmen temiz gibi gözükse de parfüm vs. gibi alerjik reaksiyon yapabilecek bir kaç madde bulunuyor. Göz altı şişkinliğini alan, göz altını harika aydınlatan güzel bir krem ancak yaşlanma karşıtı vs. gibi diğer vaatleri hakkında bir etkisini göremedim.

Sephora Collection Brightening Eye Cream – Hydrate & Depuff

Nemlendirme ve aydınlatma konusunda çok başarılı ama şişkinlikleri alması/yatıştırması konusunda pek bir faydasını göremediğim bir ürün. Nemlendirmesi eğer aşırı kuru ciltli değilseniz gayet yeterli oluyor, hızlı emiliyor ve rahatsızlık vermiyor. Çoğu krem yapıdaki göz altı ürünü gibi ağır yapıda değil yani, içeriğinde sülfat, paraben vs. yok. Ayrıca ürün vegan. İçeriğinde kafein, hyalüronik asit ve Mudar bitkisi özü bulunuyor. İçeriği kısmen temiz olsa da parfümlü bir ürün olduğunu belirtmek isterim (güzel kokuyor kesinlikle) alerjisi olabilecek kişiler için.

The INKEY List Brighten-i Eye Cream – Aydınlatıcı Göz Kremi

Gümüş renkli minik bir aplikatör ile geliyor bu ürün, aplikatör ucu ile göz altlarınıza güzel kısa bir masaj sağlayabiliyorsunuz. İçeriğinde sülfat, paraben vs. gibi ağır zarar verici maddeler bulunmuyor, ayrıca bu ürün vegan ve hayvanlar üzerinde test edilmiyor. 2 farklı şekilde bu kremi kullanabiliyorsunuz;

  • Direkt cilt bakımınızda göz kremi olarak; cilt bakım rutininizde göz kremine geldiğinizde aplikatörü ile uygulayın ve kısa masaj yaparak kremi cildinize iyice yedirin.
  • Makyaja başlamadan önce cildinizi hazırlarken baz olarak kullanın; göz makyajınıza başlamadan göz altlarınıza uygulayın ve emilmesi için kısa süre verin (bu sürede hafif parmak dokunuşlarıyla pıt pıt masaj yapıp göz çevrenizi daha da uyandırabilirsiniz.)

Her iki türlü de çok güzel işler başarıyor. İlk kullanımda bile göz altlarınızın daha aydınlık, eşit tonlarda olduğunu görebilirsiniz. Bu markanın ‘retinol’ içerikli kırışık önleyici göz kremi ve ‘kafein’li göz çevresini yatıştırıcı versiyonları da mevcut.

Ayrıca, En iyi göz kremi serimizin sıradaki başlıkları şöyle; ‘Kırışıklıklar ve İnce Çizgiler için En İyi Göz Kremleri‘ ve ‘Göz Çevresindeki Kuruluk için En İyi Göz Kremleri‘ bu yazılar geldiğinde burayı mutlaka güncellerim, merak ettiğiniz soruları da yorum bölümüne yazabilirsiniz 💖

Sıkça Sorulan Sorular

🔴 Göz altı morlukları için hangi krem kullanılır?

Herkesin göz altı şikayeti, cilt tipi ve bütçesi farklı olduğu için bu sorunun tek bir cevabı yok. Göz altı morlukları için önerilerimizi yazımızdan okuyabilirsiniz eminiz kendinize uygun bir krem bulacaksınız.

🔴 Göz altı morluk ve şişlik için ne yapmalı?

Bazı göz altı morlukları genetikken bazıları dış etkenlere bağlıdır. En az 8 saat uyku, dengeli ve sağlıklı beslenmenin yanında mutlaka cilt bakım rutininize bir göz kremi eklemenizi öneririz. Yazımızı okuyup bir kaç öneri alabilirsiniz.

🔴 Göz altı kremi ne işe yarar?

Göz çevresindeki cildimiz, yüzümüzün geri kalanından daha ince yapıda ve daha hassastır bu yüzden yüz nemlendiriciniz vs. genelde göz çevresi için kullanmamanız gerekir. Göz altı kremleri bir çok farklı göz çevresi problemini çözümleyebilir. Göz altı morluklarını gidermek, göz çevresindeki kuruluk sorununu çözmek ve kırışıklıkları gidermek gibi, bu tarz sorunlarınız olmasa bile göz çevreniz için farklı bir kreme ihtiyaç duyabilirsiniz.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6