Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Fotoğraflarda Nasıl Güzel Çıkılır?

5 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 245 kez okundu.

Steve Jobs’a teşekkürler, onun sayesinde artık sadece ünlüler değil, bizlerde her zaman kameralar önündeyiz. Bir çoğumuzda bu durumu seviyoruz ama hiç şöyle bir durum yaşadınız mı? Kendinizi güzel hissediyorsunuz poz veriyorsunuz ama fotoğrafa baktığınızda pekte güzel çıkmadığınızı cildinizin baya kötü çıktığını görüyorsunuz, makyajınız düşündüğünüz kadar iyi değilmiş.

Bir kaç tüyo ile bu durumu atlatıp makyajınızı kameralarda da güzel çıkması için değiştirebilirsiniz. Düğünler, etkinlikler, konserler ve daha bir sürü etkinlikte artık makyajınız kameralara güzel görünecek! Selfieleri unutmayalım tabii!  😀

Cildinizi Hazırlayın

Kameralara güzel görünmek sadece makyajla yapılacak bir şey değil, sabah uyandınız cildinizi yıkayıp temizlediniz. Kesinlikle hafif yapılı nemlendiriciler kullanın ve makyaj yapmadan 5 dakika bekleyin cildinizin nemlendiriciyi emmesi için. Cildinizi makyaja hazırlamanız çok önemli, bir çok nemlendirici kalın yapılı ve uygulandığında yağlı bir cilt bırakıyor bu durumda gün içinde makyajınızın kaymasına yol açar. İnce yapılı nemlendiricinizin bile fazla geldiğini hissetiğiniz an cilt temizleme mendilleriyle fazlalıkları alabilirsiniz. Fondöteninizi uygulamadan önce mutlaka kontrol edin. Kesinlikle uzak durmanız gereken ürünler; içeriğinde güneş koruması olan ve titanyum dioksit olan ürünler, bunlar kamera flashında sizi bembeyaz gösterebilir. Aydınlatıcı etkili losyonlardan da uzak durmalısınız, bu tarz ürünler ise sizi terlemiş gibi gösterir.

Cildinize baz uygulamadan fotoğraf çektirmeyi düşünmeyin bile, cildinizi hazırlamanın 2. adımı makyaj bazları! Cildinizin renk tonunu eşitler, gözeneklerinizin görünümünü  azaltır ve cildinizin su dengesini düzenler. Cildinizdeki çizgilerin görünümünü de azaltır, kısaca tam fotoğraf çektirmeden önce uygulamak isteyeceğiniz ürünlerden. Cildinizin giderilmesini istediğiniz sorununa göre bir tane edinebilirsiniz.

Fondöten

Kesinlikle ama kesinlikle kaçınmanız gerek konu cakey face, yüzünüzdeki fondötenin maske gibi durması olayına bu ad veriliyor. Bunun önüne geçmeniz için bir kaç tüyo var birincisi, tam kapatıcı fondötenler kullanmamak, onun yerine daha az kapatıcılığa sahip ve hafif fondötenler uygulamak. Bayanlar genelde yüzlerinin orta kısmındaki bölümde tam kapatıcılığa ihtiyac duyuyorlar, zaten sağlıklı ve kusursuz olan diğer kısımları tam kapatıcı fondötenler gizlemek pek mantıksal değil. O yüzden 2 farklı fondöten kullanmak isteyebilirsiniz, zaten yüzünüz tek renk değildir.

Ayrıca fondöteninizin daha hafif olması ve daha iyi dağılması için şu yazımıza göz atabilirsiniz, bu yazıyı okuduğunuzda bir daha asla cakey bir yüze sahip olmayacaksınız, söz veriyoruz;

Ayrıca yağlardan hoşlanmıyorsanız veya cildinizi yağlı gibi hissettiriyorsa şu ürüne de bakabilirsiniz cakey görünümü ortadan kaldıran harika ferahlatıcı bir sprey;

Başka bir tüyo: Fondöteninizi pudra kullanmadan önce sabitleyici sprey ile sabitleyin, böylece daha az pudra kullanmanız gerekecek ve fondöteniniz daha uzun süre sabit kalacaktır.

Kapatıcı Concealer

Cildinde renk bozuklukları olanlar, özellikle şu kırmızılıklardan bahsediyorum. Yeşil sizin kurtarıcınız, kapatıcı kullanırken renkli olanlarından tercih edin, fotoğraf çekilirken özellikle tam kapatıcı bir fondöten kullanmadığınız için renk bozukluklarınız, göz altı morluklarınız, cildinizin koyulaşan yerleri sizi ele verebilir. Bir çok rengin bulunduğu renkli kapatıcı paletlerden kullanabilirsiniz. Kırmızılıklar için yeşil rengini, renk koyulukları olan yerler ve göz altınızdaki koyuluklar için pembe rengini ve eğer bu sorunlara sahip değilseniz (çok şanslısınız) cilt tonunuzu açmak ve ferah gözükmesi için sarı renklisini kullanabilirsiniz.

Sivilceler, işte bu sorun kapatıcı uygularsınız ama yine de görünür, böyle bombeli bir şekilde durur göze batar. Onları yok etmenin de bir tekniği var; kapatıcınızı sivilcenin üzerine bir nokta gibi uygulayın ama dağıtmayın yarım saat o şekilde kalsın parmağınızla üstüne bastırın ama dağıtmak yok bu şekilde tam kapatıcı etkisi yapmış oluyorsunuz. Üzerine biraz da pudra koyun ama dağıtmadan sadece bastırın.

Aydınlatıcı

Aydınlatıcılar başınıza biraz dert olabilir fotoğraflarda o yüzden dikkatli kullanmakta fayda var. Kaş altlarınızı, elmacık kemiklerinizin üstünü, dudaklarınızın üstünü ve burun üstünüzü aydınlatın ama kesinlikle çenenize ve alnınıza aydınlatıcı uygulamayın.
Başka bir tüyo: aydınlatıcınızı makyaj bazından sonra, fondötenden önce uygulayın bu şekilde hem daha doğal görünümlü bir aydınlık elde edersiniz. Strobing pek fotoğraflarda işinize yaramayabilir ancak en iyi aydınlatıcı  ürünler için şuraya bakabilirsiniz;

Kaşlar

Bazen kaşlarınızın gerçekte güzel göründüğünü düşünürsünüz ama fotoğraflarda kaşlarınız yerinde yokmuş gibi görünebilir. Eğer kaşlarınızı çok fazla doldurursanız kaşlarınız bloklar halinde görünebilir bunların olmaması için ucu eğimli bir fırçayla kaş gibi ince çizgiler şeklinde doldurulmalı ve unutmamanız gerek bir diğer mesele ise kaşlarınızı sabitlemeniz, kaşlarınızı renksiz veya renkli bir kaş maskarasıyla doldurup sabitleyebilirsiniz.

Göz Makyajı

Göz makyajınızda dikkat etmeniz gerekenlerden biri; kirpik diplerinize kalem çekmeyi unutmamanız, fotoğraflar kirpik dipleriniz boş gözükebilir, ayrıca eğer gözlerinizin içine de kalem çekmek istiyorsanız suya dayanıklı water-proof bir kalem tercih etmelisiniz, eğer suya dayanıklı makyajı çıkartamamaktan korkuyorsanız nasıl yapabilirsiniz bunu anlattığımız yazımızı okumak için aşağıya bakın;

Göz makyajınızın bütün gözükmesi için maskara kullanırken kirpik diplerinizde hafif sağa sola oynatın ve sonra kirpik uçlarınıza doğru sürün böylece kirpik diplerinize biraz renk vermiş olacaksınız. Kamerada kirpikleriniz daha dolgun görünecektir.

Göz makyajınıza mutlaka baz ile başlayın primer, eğer yağlı göz kapaklarınız varsa kesinlikle bu adımı atlamamalısınız. Eğer mümkünse mat göz farlarını seçmelisiniz, içinde sim olan ve parlak olanlar flash ışığının geri yansıması ve garip görünmesini sağlayabilir.

Son olarak makyajınızı bitirin. Özellikle yağlı veya karma cildiniz varsa mutlaka pudra ile bitirin gece boyunca yüzünüzdeki makyajın kalmasını istiyoruz. Transparan pudralar bu iş için harika ancak yüzünüzden iyice dağıtmayı unutmayın, yüzünüze un dökmüşsünüz gibi çıkmak istemezsiniz, aşağıdaki yazımıza bakın, tabii eğer un dökülmüş gibi gezmek istemiyorsanız;

Sizin fotoğraflarda güzel çıkma tüyolarınız nedir?

 

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6