Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

19 En İyi Makyaj Temizleme Ürünleri

6 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.980 kez okundu.

Gün içinde bir çok ürün kullanıp makyaj yapıyoruz ama günün sonunda çıkartmamız gerektiğinde bazı kadınlar bu duruma gereken önemi vermiyorlar. Makyaj temizleme en az makyaj yapmak kadar önemli bir adım. İyi bir makyaj temizleyicisinde baktığımız unsurlar; Tek hamlede hepsini olmasa bile makyajın çoğunu çıkartması, gözeneklerimizi çıkarttığı makyaj ürünleriyle tıkamaması ve cildimizde yağlı bir his bırakmaması.

Sephora Waterproof Eye Makeup Remover Göz Makyaj Temizleyici

Tek hamlede suya dayanıklı makyajı bile çıkartabiliyor. Suya dayanıklı maskarayı bile gözlerinizi acıtmadan çıkartabilir. Cildinizi yağlı veya kuru bırakmıyor, kullandıktan sonra normal hissediyorsunuz ve fiyatı oldukça uygun. Kullanmadan önce çalkalamalısınız. Göz makyajı temizleme ürünü olsa da cilt makyajınızı da çıkartmada çok başarılı.

Neutrogena Yağsız Göz Makyaj Temizleyici

Aşırı uygun fiyatlı ama performansı harika başka bir ürün daha, bu makyaj temizleme ürününün kokusu ve ciltte bıraktığı his çok güzel, suya dayanıklı makyajı da çıkartabiliyor ve kesinlikle cildinizi çok hassas ciltli olsanız bile tahriş edeceğini veya kızarıklığa yol açacağını düşünmüyorum. İçeriğinde yağ bulunmadığı için cildinizi yağlı hissetmiyorsunuz kullandıktan sonra daha çok yenilenmiş gibi temizlenmiş gibi hissediyorsunuz.

Caudalie Makyaj Temizleme Suyu

Hassas ve sivilcelenmeye meyilli bir cildiniz varsa bu makyaj temizleme suyu size iyi gelebilir çünkü aşırı güçlü makyajınızı temizlerken daireler çizmenize bile gerek yok, çğnkü siz pamuğu cildinize değdirdiğiniz anda o alandaki bütün makyajınız çıkıyor. Eğer makyaj  temizleme size zaman aldığı için zor geliyorsa bu ürünü mutlaka denemelisiniz.

 

Clinique Take The Day Off Göz Makyaj Temizleyici

Eğer her göz makyajınızı çıkartmaya çalıştığınızda bir kaç kirpiğinizi kaybediyorsanız bu gözler için özel olarak üretilmiş makyaj temizleyicisini kullanmalısınız. Gözlerinize zara vermeden ve çok fazla ovalamaya gerek kalmadan makyajınızı çıkartır ayrıca içeriğinde yağ bulunan makyaj temizleme ürünlerinde genelde makyajınızı çıkarttıktan sonra tekrar makyaj yapmak zordur ama bu üründe öyle bir şey söz konusu değil hemen ardından makyajınızı yapabiliyorsunuz.

The Body Shop Camomile Gentle Eye Makeup Remover

Aşırı fazla fanı olan bir makyaj temizleme ürünü ve nedenini ilk kullandığınızda siz de anlayacaksınız çünkü harika, kesinlikle en hassas ciltli insan bile kullanabilir ayrıca yağlı ve kirli hissettirmiyor. Yumuşak ve ferahlamış hissediyorsunuz.

Lancôme Bi-Facil Göz Makyaj Temizleyici

En ağır gece makyajınızı bile rahatça çıkartabilir, simli eyelinerlar, ağır dumanlı göz makyajları ve diğer suya dayanıklı makyajları bir kaç hamleyle rahatça ve hassas cildinizi tahriş etmeden çıkartabilirsiniz. Şişeyi çalkalamadan kullanmayın. Fiyatı biraz pahalı olabilir ancak çok azı yeterli olduğu için uzun süre kullanabilirsiniz.

Clinique Naturally Gentle Göz Makyaj Temizleyicisi

Hassas gözler için özel olarak üretilmiş bir göz makyajı temizleyicisi ürün, gerçekten de ağır makyajları hassas gözlerinizi en ufak yerini bile kızartmadan çıkaracaktır.

Kiehl’s Supremely Gentle Eye Make-Up Remover

Makyaj temizleyiciler doğası gereği bir çoğunun içinde pek masum olmayan içerikler var, bu ürünün içeriği gayet güzel. Ayrıca bir çok makyaj temizleme ürünü ya cildinizi yağlı bırakıyor ya da çok kuru bu ürün tam dengesini bulmuş. Cildinizdeki makyajı siliyor sadece, cildinizdeki yağları değil.

M.A.C. Cleanse Off Oil

Bu ürünün sonundaki ‘oil’ yani yağ adını duyunca yağlı cilde sahip kişiler ya da sivilceli ciltliler direkt silmiş olabilir ama bu yağ düşündüğünüz gibi değil. Yağlı cilde sahip kişiler de rahatlıkla kullanabilir. Bütün makyajınızı güzel bir şekilde temizlemenize yardımcı olur ve yağlı his bırakmaz.

Lancôme Effacil Göz Makyajı Temizleyicisi

Dünyanın en güzel kokulu makyaj temizleyicisi ödülü olsa kesin kazanır. Harika hafif bir gül kokusu var ve makyajınızı çıkarttıktan sonra cildinizde kalıyor ama kesinlikle rahatsızlık vermiyor. Ayrıca cilt bakımı ürünü gibi cildinizi yumuşak yapıyor sanki bakım yapmışsınız gibi gerçekten harika bir ürün eğer fiyatını sorun etmem diyorsanız mutlaka denemek için alın.

Makyaj Temizleme Mendili

M.A.C. Wipes

Fiyatı pek herkese göre olmasa da işini iyi yapan bir makyaj temizleme ürünü, ıslak mendil gibi ve içinden çıkan makyaj temizleme mendilinin iki tarafı var. Bir tarafı yumuşak ve makyajı temizlemenize yarıyor ve diğer tarafı ise biraz daha sert orası da cildinizi temizlemenize yarıyor. Yağlı his bırakmıyor ve gerçekten temizlenmiş gibi hissediyorsunuz.

Neutrogena Hydro Boost Makyaj Temizleme Mendili

Her şeyden önce bu mendillerin kokusu çok güzel, suya dayanıklı maskara, göz makyajı, ruj ne varsa hepsini silebiliyor ve en güzel yanlarından birisi cildinizi nemlendiriyor. Kullandıktan sonra kuru bir his bırakmıyor nemlendirilmiş bir his bırakıyor ama çok yağlı da değil kesinlikle harika, ayrıca fiyatı da uygun

Bioderma Sensibio H2O Solution Micellaire Makyaj Temizleyici

Bu makyaj temizleme suyunun ayrıntılı incelemesini okumak için aşağıdaki kutuya tıklayabilirsiniz;

Garnier Makyaj Temizleme

Garnier Makyaj Temizleme Suyu

Garnier fiyatıyla da yaptığı reklamlarla da Türkiye’de çok popüler oldu. Garnier ilk pembe kapaklı makyaj temizleme suyunu çıkarttıktan sonra durmadı ve başka çeşitleri de serisine ekledi. Onlara bakacak olursak;

Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

İlmçıkan pembe kapaklı ürün, makyajı güzelce temizliyor ve ardından yıkamaya gerek kalmadan taze temiz ferah bir ciltle sizi bırakıyor. Ovalamaya gerek kalmadan makyajınızı çıkartır dese de birazcık uğraşmanız gerekiyor.

Göz Makyaj Temizleyicisi Express Çift Etki

Özellikle göz makyajını temizlemek için üretilmiş çift fazlı bir ürün, o yüzden çalkalamadan kullanmayın. Vaatleri arasında kirpiklerinizi beslemek ve daha yoğun çıkmasına yardım etmesi var. Ayrıca göz makyajını çıkartırken pamukta kirpik kalmamasını da vaat ediyor.

Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Hassas ciltlere de uygun olan bu ürün argan yağlı ama çalkalayıp kullandığınızda pamuktaki sıvıyı görünce pekte yağlı olmadığını göreceksiniz. Yağlı bir his bırakmıyor güzel kokuyor parfümlü gibi ve makyajınızı iyi bir şekilde çıkartıyor. Suya dayanıklı makyajları bile çıkartabildiği yazıyor.

Saf & Temiz Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Cildinde parlama sorunu olanlar için güzel bir ürün çünkü cildinin parlamasını önlüyor. Makyajınızı güzel çıkartıyor ve aynı zamanda temizliyor. Kullandıktan sonra daha ferah hissediyorsunuz.

Garnier Makyaj Temizleme Suyu En İyisi?

Bu sorunun cevabı aslında sizde, sizin cildinizin neye ihtiyacı var. Mesela parlama sorunuyla savaşıyorsanız, Saf & Temiz sizin için ideal, Göz makyajınızı çıkartmada sorun yaşıyor ve kirpiklerinizi kaybediyorsanız Express çift etki sizin için idealdir.

Garnier Makyaj Temizleme Jeli

Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Jeli

Makyaj temizleme sularından daha pratik bir yöntem arıyorsanız ve banyoda bile çıkartırım ben makyajı diyorsanız tam sizlik bir ürün aynı yüz temizleme jeli gibi alıp yüzünüze daire hareketleriyle ovuyorsunuz ve makyajınız çıkıyor. Güzel ve pratik bir ürün makyajı da harika çıkartmasa da suya dayanıklı veya gece makyajınız olmadığı sürece işe yarar.

2’si 1 Arada Makyaj ve Yüz Temizleme Jeli

Ayrı bir kolaylık ise bu ürün, hem cildinizi temizleme jeli hem de makyajınızı temizleme jeli olarak kullanabileceğiniz harika bir ürün. Diğer jel için söylediklerimiz bunda da geçerli, ağır makyajlarda çok iyi sonuç vermese de günlük makyajınızı kolayca çıkartabilir.

Ayrıca aşağıdan suya dayanıklı makyaj nasıl çıkar yazısına ulaşabilirsiniz;

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6