Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Makyaj ile Gözleri Belirginleştirmek

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 931 kez okundu.

Daha büyük, daha dikkat çekici, daha canlı gözler bir çok insan makyajında en çok gözleri dikkat çeksin istiyor, bir kaç makyaj tüyosu ile gözleriniz olduğundan daha büyük ve belirgin gözükebilir.

Makyajla Göz Nasıl Büyütülür?

Gözleri belirginleştirmek için ilk önce cildinizi hazırlayın, çünkü hiç bir makyaj kuru ve rengi eşitlenmemiş bir ciltte güzel durmayacaktır. (Özellikle nemlendirmek çok önemli çünkü pul pul bir görünüme neden olabilir.)

 • Göz çevrenizi nemlendirin, göz kapaklarınıza asla nemlendirici sürmeyin bu makyajınızın gün içinde daha hızlı akmasına neden olur.
 • Makyaj bazı kullanın böylece makyajınız gün içinde sabit kalacaktır.
 • Kaş rutininiz varsa onu uygulayın.

Göz makyajında önemli 2 nokta var birisi gözlerinizin daha derin görünmesi ve ten renginize uygun bir göz kalemi.

 • Ten renginize yakın bir geçiş rengini tüm göz kapağınıza dağıtın.
 • Gözlerinizin katlanma yerine ten renginizden birkaç ton daha koyu simsiz bir farı dağıtın, bu gözlerinizin daha derin ve belirgin görünmesine yardım edecektir. Gözlerinizin iç kısımlarına çok getirmemeye çalışın bu ise gözlerinizin birbirinden daha ayrın görünmesine (ayrıca daha büyük ve çekik) sebep olacaktır.
 • Göz pınarlarına açık hatta parıltılı veya simli bir göz farı uygulamanız gözlerinizin daha da ayrı görünmesini sağlayacaktır.
 • Ten renginizden sadece 1 ton açık bir göz kalemini göz altınıza sürün. Siyah göz kalemi gözlerinizin küçük görünmesini sağlarken (Siyah göz kalemi yine de kullanmak istiyorsanız sadece üst göz içine uygulayın ve gözlerinizin pınarlarına doğru getirmeyin, sadece uç kısımda olsun.) ten rengi göz kalemleri daha büyük durmasını sağlar, beyaz renkli göz kalemi de kullanabilirsiniz ancak ten rengi olanlar çok daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.
 • Göz kapaklarınız düşükse eyeliner sürmemenizi tavsiye ederim, göz kapağınız olabildiğince görünsün ki büyük efekti versin.

Kirpiklerinizin gözlerinizin büyük görünmesiyle bir alakası olmadığını düşünebilirsiniz ancak yanılıyorsunuz.

 • Kirpiklerinizi mutlaka kıvırın.
 • Hem alt hem de üst kirpiklerinize maskara uygulamanız gözlerinizin olduğun daha büyük gösterir.
 • Maskarayı uygularken kökten uca kadar değil sadece uç kısımlarına uygularsanız hem doğal bir görünüm yakalarsınız hem de daha büyük gözlere sahip olursunuz.
 • Takma kirpik kullanmayı düşünebilirsiniz, gözleri oldukça büyük gösterirler, özellikle uç kısımlara doğru daha uzun olanlarından tercih ederseniz daha çekik gözlere de sahip olabilirsiniz. Takma kirpik seçiminizi doğal yapmanız önemli çünkü aşırı fazla ve dolgun gösteren takma kirpikler tam tersi etki yaratabilir.

Ayrıca ihtiyacınız olan o maskarayı bulmak için aşağıdaki yazımıza da bakabilirsiniz;

Ela Gözleri Belirginleştirmek için Önerileriniz

Doğal renkler, toprak rengi ve tonları, kırmızı alt tonlu bir çok renk ela gözlülerin göz makyajlarını oldukça belirgin yapar, aslında ela gözlüler oldukça şanslı çünkü hemen hemen her renk onlara hitap eder ve gözlerini oldukça güzel gösterir.

Ela Gözü Yeşil Göstermek için

Gözünüzün daha yeşil görünmesi için mürdüm tonlarını göz kapagınızda ve gözünüzün içinde kulllanın.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6