Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

MAC Studio Face & Body Fondöten

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 2.356 kez okundu.

Gelmiş geçmiş en popüler fondöten sanırım, mac face and body foundation almaya değer mi? Hangi ciltler kullanmalı? Renkleri ve merak ettiğiniz her şey yazının devamında

MAC Studio Face & Body Fondöten

Harika görünmüyor mu? Kesinlikle HAYIR. Bu plastik şişe görünümü ilk gördüğümde oldukça şaşırmıştım çünkü sizce de aynı yapıştırıcı gibi görünmüyor mu? Aslına bakarsanız kokusu da yapıştırıcı gibi bence, MAC’in bu fondötenler 2 farklı boyutta geliyor; mac face and body 50ml ve mac face and body 120ml küçük olanını almanız daha iyi diye düşünüyorum çünkü bekledikçe biraz garipleşiyor bu fondöten ve sıcak bir iklimde yaşıyorsanız ve büyük olanını aldıysanız buzdolabında saklamak isteyebilirsiniz.

Çok ince yapılı, su bazlı ve aslında su gibi olan bir fondöten. Yapısı oldukça akışkan o yüzden en iyi uygulama parmaklar ve elle oluyor, fırça, hele hele sünger asla kullanmayın. (Kullanmak istiyorsanız tabii kullanabilirsiniz) Parmaklarınızla uyguladığınızda en iyi sonucu alacaksınız ancak bu fondöteni uygularken biraz hızlı olmalısınız çünkü çok çabuk cildinize yerleşiyor ve siz hala uygulamayı bitirememiş olursanız elleriniz yapış yapış kalıyorsunuz. ‘Ben o kadar hızlı çalışamam’ diyorsanız, yüzünüzü bölümlere ayırın ve öyle uygulayın mesela önce alın, sonra yanaklar sonra çene gibi.

Olumlu yorumu olduğundan çok olumsuz yoruma sahip bu fondöteni aslında beğendim. Öncelikle fondötenin cildinizdeki kusurları kapatmasını bekliyorsanız kesinlikle uzak durmanız gereken kapatıcılığı neredeyse 0’a yakın olan ancak üst üste katmanlar şeklinde uygulanabilir bir ürün olduğundan (Çok ince yapılı olmasından kaynaklı sanırım 2 kat uyguladığınızda bile cakey bir görünüm vermiyor.) destekle birazcık kapatıcılık sağlayabiliyor. Yine de fondötenin olayının kapatıcılık olmadığını, kapatıcılık isteyenler çok daha kapatıcı özelliğe sahip fondötenler kullanabilir diye düşünüyorum.

Kapatıcılığı yoksa ne işe yarıyor diye düşünebilirsiniz evet kendisi resmen renkli nemlendirici ancak verdiği doku harika, hiç fondöten gibi değil sanki kendi cildinizmiş gibi duruyor ve cilt problemleri olmayanlar bir fondöten kullanacaksa kesinlikle bunu tercih etmeli, cildinizin nefes alabildiğini hissediyorsunuz kesinlikle ağırlık vermiyor cilde ayrıca primer, baz uygulamadan uygulasanız bile cildinize o güzel dokuyu yansıtmayı başarıyor. Ayrıca kendisi sadece yüz fondöteni değil aynı zamanda vücut fondöteni, bacaklarda da çok güzel duruyor!

Yağlı ve karma ciltler için kesinlikle parlama sorunu yaratabiliyor, özellikle yazın kullandığınızda, o yüzden almadan önce mutlaka bir tester kullanın. Kuru ciltlilerin ise bayılacağını düşünüyorum çünkü aşırı nemlendirici bir formüle sahip, kış aylarında özellikle çok iyi olacaktır.

Face and Body Fiyat

Fiyatı ortalama fondötenlerin üzerinde, mac face and body 50 ml fiyat ₺139,00 bu küçük olanın fiyatı, 120ml olanın fiyatı da ₺175,00

MAC Studio Face & Body Renk Skalası

11 rengi var ülkemizde ancak renklerden bir tanesi beyaz, beyazı kendinizin tam cilt rengini ayarlamak için fondötene karıştırarak uyguluyorsunuz, kısaca fondöteninizin rengini açıyor.

  • MAC Face and Body – White
  • MAC Face and Body – C1
  • MAC Face and Body – C6
  • MAC Face and Body – C5
  • MAC Face and Body – N5
  • MAC Face and Body – C4
  • MAC Face and Body – C3
  • MAC Face and Body – N3
  • MAC Face and Body – C2
  • MAC Face and Body – N2

Mac Face and Body Kullananlar

Gördüğünüz gibi fazla kapatıcılığı yok ancak çok güzel sağlıklı ve canlı bir görünüm veriyor.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6