Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Dudağı Dolgun Gösterme Yolları

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.654 kez okundu.

Dudaklarımız ince olsun, orta kalınlıkta olsun hepimizin isteği biraz daha dolgun dudaklar, iğneler ve silikonlarla yapılan yöntemler bir çoğumuza korkunç geldiği için daha çok dudakları dolgun göstermek için doğal yöntemler arıyoruz. Bir kaç tüyo ve makyaj ile sizin de dudaklarınız olduğundan daha dolgun görünebilir.

Kylie Jenner’ın dudaklarında silikon olabilir ancak yaptığı bir kaç makyaj numarası da yok değil. Bakım rutininize ekleyeceğiniz bir kaç adım, yeni ruj renkleri ve dudak kalemleri bunlardan bir kaçı.

Dudak Peelingi

Peeling cilt için gerçekten gerekli bir bakım adımı, aynı şey dudaklarınız için de geçerli yani ölü derilerinizi atmanıza ve yeni hücrelerin gelişimini hızlandırmanıza yarıyor. Özellikle kışın kuruyan dudakların oldukça ihtiyacı olan dudak peelingi maalesef pek bilinmiyor bilinse de pek yapılmıyor ancak dudaklarınızın olduğundan daha dolgun görünmesi için önemli bir adım. Sadece dolgun göstermekle kalmıyor ölü derileri aldığı için daha düzgün bir dudak zemini bırakıyor yani sürdüğünüz her ruj çok daha güzel gözüküyor.

Dudak Kalemini Taşırarak Sürmek

İlk okuduğunuzda kulağa hiç profesyönel gelmediğinin farkındayım ama bilinen en eski ve en işe yarar yöntem bu, yeni başlayanlar dikkat bunu düzgün yapmak biraz pratik istiyor aynı eyeliner sürmeyi öğrenmek gibi, o yüzden ilk önce çok az taşırmanızı tavsiye ediyorum. Kylie ve hatta bir çok ünlünün kullandığı bu yöntemin en önemli noktası dudaklarınızın renginde bir dudak kalemi kullanmanız, böylece bütünlük sağlayacak ve sanki dudaklarınızın çizgisi oradaymış gibi görünecektir.

Dudak Kenarlarına Concealer Sürmek

Özellikle dudak kalemini taşırarak sürdükten sonra uygulamanız gereken bir yöntem, orta kapatıcılıkta bir concealer ile dudaklarının etrafını düzeltin, hata yaptıysanız düzeltmeniz için de bir fırsat bu şekilde keskin dudak çizgilerine sahip olacaksınız bu da göz yanılmasına neden olup dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir. Alt dudağınızın ortasına ekleyeceğiniz aydınlatıcı (simli de olabilir) dudaklarınıza 3 boyutlu bir hava kazandıracaktır.

Ombre Dudaklar

Ombre dudaklar hem çok moda, hem güzel gözüküyor, hem de dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösteriyor. Dudağınızın iç kısmına biraz koyu bir renk uygulayın ve dış kısmına doğru 1 – 2 ton daha açığını uygulayın bu şekilde dudaklarınız daha 3 boyutlu gözükecek ve bu da daha dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Ombre dudaklarla ilgili ayrıntılı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz;

Lip Gloss

Mat rujlara ve normal rujlara göre daha parlak olduğu için lip glosslar 3 boyutlu havayı daha kolay veriyor, bu yüzden yukarıdakilerin hiç birini yapmaya vaktiniz olmadığından bir lip gloss sürüp dışarı çıkabilirsiniz, pek fark etmemiş olabilirsiniz ancak lip glosslar gerçekten dudakları olduklarından daha dolgun gösteriyor. En sevdiğiniz rujun üzerine renksiz bir gloss uygulayarak da aynı etkiyi yakalayabilirsiniz.

Dudak büyütücü maskeler ve dudak büyütücü rujlar da var ancak bunların bazıları hiç bir işe yaramıyor, işe yarayanını bulmak gerçekten zor.

Dolgun Dudaklar için Ruj Rengi

Nude renkler göz yanılması sağlamak için harika! Dudak renginize yakın bir dudak kalemi ve nude bir ruj bu göz yanılmasını size sağlayacaktır.

Kırmızı gibi dikkat çekici renkler de biraz taşırılarak sürülen dudak kalemiyle çok iyi gidecektir. Kenarlarını concealer ile temizlediğinizde kesinlikle istediğiniz dolgun dudaklara sahip olacaksınız.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6