Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Yves Rocher Detoks Etkili Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi 50 SPF & 30 SPF — Elixir Jeunesse UV Beauty Shield

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.581 kez okundu.

Yazın gelmesiyle cilt bakımına güneş koruyuculu ürünler bulundurmaya daha da dikkat eder olduk, hatırlatmakta fayda var güneş koruyuculu ürünler yaz kış fark etmeksizin kullanılmalıdır.

Yves Rocher Elixir Jeunesse UV Beauty Shield

Ürünün global bilinen adı “Elixir Jeunesse UV Beauty Shield” ancak ülkemizde daha çok “Yves Rocher Detoks Etkili Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi 50 SPF” şekliyle biliniyor. Bu güneş koruyuculu yüz kremi bir kaç işi bir arada yapıyor; nemlendirme, güneşten koruma ve yaşlanma karşıtı etki. Ayrıca 2 farklı faktörde güneş koruması var; 50 SPF ve 30 SPF.

Almadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken şey cilt tipinizin uygun olup olmaması çünkü bu yüz kremi oldukça ağır yapılı ve karma/yağlı ciltler için emilmek bilmiyor, yine de kullanmak isteyenler için makyajın altına uygulamalarının ve parlama karşıtı bir pudra ile makyajı sabitlemelerini öneriyorum çünkü yüzde parlamaya sebep olabiliyor. Diğer bir sorun da ciltte bıraktığı his ağır bir krem demiştim ama sadece kolay emilmediği için değil ciltte yarattığı histen ötürü de ağır bir krem, kuru ciltlerin yine de seveceğini ve daha rahat kullanacağını düşünüyorum.

Hemen kötü noktasını anlatmaya başlamam biraz kötü oldu sanki, iyi yanı ile devam edelim; içeriği! içeriğinde paraben, silikon veya mineral yağ içermiyor, şimdi ‘mineral yağ’ neden kötü olsun ki diye düşünüyor olabilirsiniz adı oldukça masum çünkü, mineral yağlar cilt tarafından emilmez, cildin üstünde kalır ve bu da güneşten gelen ışınları yansıtır. bu da cildiniz için oldukça kötü direkt güneş ışına maruz kalmaktan bile kötü olabilir, bu da cildinizde güneş lekelerinin oluşmasını sağlayabilir;

Çok güzel bir nemlendirici, oldukça yoğun bir nemlendirmesi var ve güneşten koruması da oldukça iyi, yaşlanma karşıtı olduğu konusunda bir şey söylemek için erken ancak içeriği şimdilik temiz görünüyor, mineral yağlar içermemesi de kesinlikle büyük bir artı. Parfümlü bir krem ve parfüm güzel kokuyor ama çok yoğun, yüzünüze 4-5 pompa parfüm sıkmışsınız gibi bir koku oluyor, alerjik olmayanlar belki sevebilir ancak içeriğinin 68% doğal olan bir üründe bu gerekli miydi?

Genel olarak makyajın altında oldukça sevdim ancak kuru ciltli birisiyseniz her türlü sevebilirsiniz diye düşünüyorum, yüzde yarattığı hisse ve parfüme alışmak biraz zor olsa da güneş kremi + nemlendirici yerine tek bir ürün kullanmak çok daha pratik.

Yves Rocher UV Beauty Shield Fiyat

İnternetteki fiyatı ₺79,90 ancak mağazalarda 50+ fiyata bulabilirsiniz.

Yves Rocher 50 SPF Güneş Kremi Kullananlar

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6