Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 927 kez okundu.

Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti Blog

Wet n Wild’ın far paletleri çok başarılı ve uygun fiyatlı. Ayrıca bu markanın en harika yönü cruelty free olması bu ürünlerin hiç biri hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Wet n Wild’ın tamamen CF olup olmadığını bilmiyorum ama spesifik olarak bu paletin CF olduğunu biliyorum.

Wet n wild comfort zone eski olanı 8 renkten oluşuyordu ve aslında paletin tek eksi yanı içinde mat renklere pek yer verilmemesiydi. Renklerin hepsi çok güzeldi ancak bunları göz makyajında birleştirirken başka paletlere ihtiyaç oluyordu özellikle geçiş rengi yoktu ve çoğu ışıltılıydı. Wet n wild comfort zone yeni paletinde artık 10 renk var aslında bu yenisi oldukça uzun zamandır satışta ama yine de eski ve yeni paletlerin karşılaştırmasını yapmak istedim biraz. Yeni paletin en iyi yanı 2 adet hemen hemen diğer 8 rengin hepsiyle uyumlu mat geçiş rengi bulunması, renkler o kadar güzel ki bazen sadece mat renklerden birisini + eyeliner kullanıp göz makyajımı bitiriyorum. 2 mat rengin sorunu ise geri kalan ışıltılı renkler kadar kremsi/kolay sürülen bir formda değil biraz kuru hissettiriyor. Dağıtması aşırı rahat olmasa da çok kötü olan bir karışması yok, sadece biraz daha kuru bir formüle sahip.

Palet küçük olmasına rağmen renklerin iyi seçiminden dolayı çok farklı görünümler ortaya çıkartabiliyorsunuz. Comfort Zone paleti genelde doğal renklerden oluşuyor içinde bulabileceğiniz farklı sayılabilecek 1-2 renk de mevcut, metalik görünümlü bir rengi bile var. Makyaja yeni başlayanlar için güzel bir palet olabilir. Fiyatı da oldukça uygun. Genel olarak bu paleti ortalamanın üstü buluyorum zaten önceden de şu listede kendisine yer vermiştim;

Eski Wet n Wild Comfort Zone vs. Yeni Wet n Wild Comfort Zone

Eski Comfort Zone’un ışıltılı renklerinin çok daha yumuşak, çok daha kremsi ve ışıltılı renkleri vardı. Yenisinde de aynı görüntü devam ediyor ama formül olarak daha kuru hissettiriyorlar. Yenisinde ise pigmentasyon çok iyi ayrıca yeni gelen mat renkler paletin ihtiyacı olan renklerdi.

Yeni Comfort Zone Paleti (Üstte doğal ışıkta – Alttaki flash ile çekilmiş)

Eski Comfort Zone Paleti (Üstteki doğal ışıkta – Alttaki flash ile çekilmiş)

Wet n Wild Comfort Zone Renkleri

Paletteki renklerin ayrı ayrı isimleri maalesef yok, bu yüzden sayılar üzerinden gitmek zorundayız.

  • 1 numaralı far yeni gelen geçiş renklerinden, açık kahverengi ve sıcak alt tonlu, katlanma bölgesini sadece hafiften ısıtmak isterseniz çok yeterli bir renk olacaktır.
  • 2 numara ise aydınlatıcı olarak kullanılan ışıltılı kırık beyaz bir renk krem rengi de denilebilir ama tam beyaz değil. Kaş altı, göz pınarı veya göz makyajını tamamlaması için tam göz kapağının ortasına şeklinde uygulanabilir.
  • 3 numaralı renk ise hafif metalik gibi görünen altın/bakır karışık gibi bir renk.
  • 4 numaralı far ise daha çok bakır/rose gold gibi çok sevimli ve ışıltılı bir renk yine makyaja biraz farklılık katmak için göz kapağının tam ortasına uygulanabilir.
  • 5 numara oldukça koyu ve ışıltılı bir renk; Koyu kahverengi.
  • 6 numara ilk baktığınızda ışıltılı yeşil pek herkese göre bir renk değil gibi geliyor ancak makyajınıza bir farklılık yaratmak için oldukça güzel bir renk, paletteki diğer renklerle de çok uyumlu.
  • 7 numara ise 3 numaraya oldukça benziyor. Biraz daha koyu versiyonu gibi ayrıca biraz daha sıcak alt tonlu.
  • 8 numarada tam bir ‘gece makyajı’ farı havası var. Bakır/Rose gold + içinde daha soğuk alt tonlu mavimsi/grimsi bir renk daha bulunuyor. Çok farklı ve değişik bir renk.
  • 9 numara kahverengi far ve yeşil ışıltıları olan koyu bir renk.
  • 10 numara ise diğer bir geçiş rengi olan mat koyu sıcak alt tonlu bir kiremit rengi.

Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti Fiyat

Wet n wild comfort zone far paleti ne kadar? Normalde internette ₺39,90’a bulabiliyorsunuz. Wet n wild comfort zone far paleti fiyatı gratis ₺25,75 gibi bir rakam bu indirimlerde filan tabii değişiyor.

Wet’n Wild Comfort Zone Far Paleti Kullananlar

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

IGO eshop (@igoeshop)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Катя Кротик ? Not Only Eyes (@krotik.eyes)’in paylaştığı bir gönderi ()

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6