Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Sleek CC Krem

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.291 kez okundu.

Sleek CC krem, diğer CC kremlere oranla oldukça yüksek bir kapatıcılık sağlıyor. Eğer bir CC kremde aradığınız normalden daha fazla kapatıcılık ise bu CC krem’e bir şans vermelisiniz.

Sleek CC Cream

Yapısı oldukça ince ve çok kolay, güzel dağıtılıyor. Eğer tam sizlik olan rengi bulduysanız oldukça doğal duruyor. Kapatıcılığı orta diye düşünüyorum çünkü sivilce izlerini ve renk bozukluklarını tek kat ile oldukça rahat kapatıyor, hatta hafif gözenek görünümünü bile kapatabiliyor. Cildi kurutmayan aksine daha nemlendirilmiş güzel hissetmenizi sağlayan bir formüle sahip, ayrıca oldukça kalıcı bir ürün. Cildinizi güneşten de koruyor, SPF 29, bazıları için yeterli olmayabilir ancak yine de hassas cildi olmayan veya güneş alerjisi olmayan birisi için iyi.

Ürünün sevmediğim 2 yönü var. Birincisi ambalajı, oldukça sinir bozucu plastik bir tüp ambalaja sahip ve ürünü almak oldukça güç, bazen de istediğinizden daha fazla ürün çıkartıyor ve sizi delirtebiliyor. Diğer konu ise renkleri, ‘Fair’ rengi bile açık tenli birisi için koyu gelebiliyor, daha çok buğday tenlilere yönelik renkler gibi görünüyor alt tonları da aynı şekilde, daha fazla renk olması kesinlikle gerekli.

Adı bazı yerlerde Sleek Matte Me CC Krem olarak geçiyor ancak bitişi hiç mat değil, hatta nemli gibi bir görüntüsü var ciltte ve bu cildinizi süper ötesi sağlıklı gösteriyor. Aslında her cilt tipine uygun bir CC krem ancak yağlı cildi olanlar veya cildi parlama yapan kişiler daha çok sevecektir diye düşünüyorum çünkü parlama karşıtı bir ürün, bitişi ışıltılı diye (simli filan değil kesinlikle) parlama yapabilir diye düşünebilirsiniz ancak yapmıyor, hele üzerinden hafif bir pudra geçerseniz sizi rahat 4-5 saat idare ediyor;

Sleek CC Krem İçeriği

Sleek CC Krem Renkleri

BB & CC kremlerde genelde çok fazla renk seçeneği olmuyor, hatta bir çoğunda sadece 2 renk oluyor birine ‘açık’ diğerine ‘koyu’ renk diyorlar, Sleek CC kremin 4 rengi mevcut, en açık rengi bile biraz koyu kalsa da 4 tane olması güzel bir detay.

En açık rengi, Sleek CC Krem – Fair. Bir çok açıktenliye uyabilir ancak yine de biraz koyu, iyice dağıtıldığında biraz daha az koyu gözüküyor. Açık rengi, Sleek CC Krem – Light hafif bronz ve buğday tenlilere gidebilecek bir renk Fair rengi ile aralarında çok az bir fark var. Koyu ten rengine sahiplerin kullanabileceği, Sleek CC Krem – Medium diye düşünüyorum, çünkü  Türklerin en koyu ten rengi genelde bu renkte oluyor, ‘Dark’ biraz fazla koyu kalıyor. Serinin en koyu rengi ise Sleek CC Krem – Dark.

Sleek CC Krem Yorumları

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6