Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Sephora Kağıt Maskeler

4 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.241 kez okundu.

Kağıt maskeler pratik olmaları sebebiyle oldukça popülerler, kullanımları çok kolay ve yüzünüzde durduğu sürece sizi engellemiyor, o süreçte kitap okuyabilir, TV izleyebilir veya blog yazabilirsiniz, size kalmış.

Sephora Kağıt Maske Blog

Sephora’nın renk renk dizilmiş kağıt maskelerini görmüşsünüzdür, oldukça da çok satılıyorlar çünkü bir çok farklı türü olması bir çok farklı cilt tipine/sorununa yardımcı oluyor kısaca herkes için bir şeyler var. Bugün yüz için maskelerinden bahsedeceğiz ancak bu maskelerin dudak, göz altı, el ve ayak gibi farklı çeşitleri de bulunuyor.

Sephora Kağıt Maske Orkide – Yaşlanma Karşıtı & Pürüz Giderici

Bu mor renkli olan maske yaşlanma karşıtı ve aynı zamanda ciltteki pürüzleri giderici, orkide çiçeğinin özü bulunuyor içinde bu yüzden de güzel bir çiçek kokusuna sahip. İnce çizgileri hafifletmek adına güzel bir maske seçimi ama aynı zamanda iyi de bir nemlendirici.

Sephora Kağıt Maske İnci – Aydınlatıcı & Güzelleştirici

Oldukça açık pembe renkli olanı, bütün maskelerin arasında en az etkiye sahip maske sanırım bu, içince inci tozu bulunuyor ve bu tozunda aslında cilde aydınlık vermesi gerekiyor ancak pek bir fark göremedim kullandıktan sonra yine de cildi nemlendirme konusunda iyi iş çıkarttı.

 

Sephora Kağıt Maske Su Yosunu – Arındırıcı & Detoks Etkili

Bu turkuaz renkli maskenin içinde su algleri özü var, yani su yosunu bulunuyor. Tüm maskelerin arasında favorilerimden birisi cildi harika nemlendiriyor ve bir ışıltı sağlıyor cildinizi oldukça sağlıklı gösteriyor. Ayrıca gözenekleri de derinlemesine temizliyor, nemlendirmesi de bu maskelerin hemen hemen hepsinde olduğu gibi iyiydi.

Sephora Kağıt Maske Yeşil Çay – Sivilce Karşıtı & Matlaştırıcı

Yeşil renkli maskenin içinde yeşil çay özütü bulunuyor. Yağlı ciltliler için oldukça iyi bir maske çünkü fazla yağlanmadan ortaya çıkan sebumu alıyor, cildinizi gerektiği kadar matlaştırıyor ve terli, yağlı şekilde parlayan yüzünüzü kontrol altına almanıza yardımcı oluyor. Kullandıktan 4-5 saat sonraya kadar cildinizde parlama olmuyor ancak sivilceler üzerinde pek bir ekstra etkisini görmedim.

Sephora Kağıt Maske Gül – Yoğun Nemlendirici & Aydınlatıcı

Hafif açık renkte bir pembe renkteki maske, içeriğinde gül özü bulunuyor ve hafif hafif garip bir kokusu var ama pek rahatsız edici değil. Özellikle kuru ciltliler için oldukça iyi bir nemlendirici maske, cildin nem ihtiyacını karşılıyor ve size sonunda neme doymuş, aydınlık sağlıklı bir cilt kalıyor bu maskeyi oldukça sevdim ilk kullanımdan itibaren cildinizi yumuşacık hissediyorsunuz. Ayrıca vaatleri orkide maskesine oldukça benzese de kesinlikle gül maskesi daha iyi, maskeyi çıkarttıktan sonra gözle görülür bir aydınlanma görebiliyorsunuz cildinizde.

Sephora Kağıt Maske Avokado – Onarıcı & Besleyici

Açık yeşil pakette olan maske, özellikle hassas ciltlilerin seveceğini düşündüğüm nazik ve cilt yatıştırıcı maske, içeriğinde avokado özü bulunuyor bu da oldukça besleyici bir madde, cildimde ki kızarık bölgeleri oldukça iyi yatıştırdı ayrıca çok hafif bir maskeydi kesinlikle kaşıntı, irritasyon yapmadı cildi çok yumuşak ve dinlenmiş yapıyor bu serideki favorilerimden birisi de bu avokado maskesi.

Sephora Kağıt Maske Nar – Yorgunluk Karşıtı & Enerji Verici

Kokusu nadiren güzel olan Sephora kağıt maskesi, rengi kırmızı ve içeriğinde nar özü bulunuyor, yorgunluk karşıtı olduğu için cildimde hafif bir aydınlık vermesini beklemiştim ancak öyle bir etkisi olmadı yine de nemlendirmesi oldukça başarılı ve cildinizi yorgunluktan sonra kullanınca oldukça iyi hissetmenizi sağlıyor.

Sephora Kağıt Maske Lotus – Nemlendirici & Yatıştırıcı

Yüzü oldukça rahatlatan ve iyi nemlendiren bir maske, şeftali pembesi gibi bir renkte çok tatlı paketi var ve içeriğinde lotus özü bulunuyor lotus, nilüfer çiçeği aslında ama genel olarak lotus ismiyle daha çok tanınıyor ve hafif çok güzel bir kokusu var. Cildi stres etkilerinden arındırıyor ve güzel nemlendiriyor.

Genel olarak inanılmaz işler yapmıyorlar cilt için ancak bir kaç tanesi gerçekten favorim oldu, yine de fiyatları ortalama bir kağıt maske için yüksek buldum, hemen hemen hepsi nemlendirme konusunda oldukça iyi ancak daha uygun fiyatlı kağıt maskeler bulmakta mümkün.

Ayrıca maskenin tam yüze oturmaması büyük bir sorun çünkü maskeler oldukça fazla ürün ile geliyor (neredeyse damlıyor şekilde oluyor) ve yüzünüzden kayma yapabiliyorlar. Bu yüzden bu maskeleri kullanırken pekte başka işlerle uğraşamıyorsunuz, TV izlemek filan olur ancak fazla hareket ederseniz veya sadece kafanızı çok kaldırırsanız bile maske kayabiliyor ve maske ortalama büyüklükteki yüzler için bile çok büyük, küçük yüzlüler için büyük sorun olabilir.

Sephora Kağıt Maske Kullananlar

Sephora Maske Kullananlar

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6