Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Maybelline Çift Taraflı Aydınlatıcı & Kontür Stick — Maybelline Master Contour Stick

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 933 kez okundu.

Kontür, krem ürünlerle mi? Toz ürünlerle mi yapılmalıdır? Cevabınız krem ürünlerden yana ise denemeniz gereken aşırı pratik bir ürün var. Maybelline contour stick çift taraflı bu ürünün bir tarafı ile kontür yaparken diğer tarafı ile aydınlatma yapmanız mümkün.

Maybelline Çift Taraflı Aydınlatıcı & Kontür Stick

Kontür ve aydınlatma her ikisi için de genelde ayrı ayrı ürün kullanıyoruz. Maybelline’in bu kontür kaleminde böyle bir durum yok, kalemde 2 farklı renk bulunuyor ve bir tarafıyla kontür yaparken diğer tarafıyla yüzünüzün yüksek noktalarını aydınlatabiliyorsunuz ve bu işleri oldukça kolaylaştırıyor. Ürün oldukça kremsi bir yapıda ve cilt ısınızla birleşince çok kolay dağılabiliyor, parmaklarınızla bile dağıtabiliyorsunuz ama eşit ve homojen bir dağılım için fırça veya sünger kullanmak en iyi sonucu verecektir.

2 farklı rengi bulunuyor, 01 Light ve 02 Medium aslında oldukça yetersiz, her ne kadar kontür yapmak için çok spesifik renk tonlarına ihtiyaç duymasak da 2 renk oldukça az diye düşünüyorum. Kullanımı oldukça kolay yüzünüzde kontür yapmak istediğiniz yerlere, elmacık kemiklerinizin altına, çenenize, burun kenarlarınıza, alnınıza ve dudak altınıza gibi yerlere koyu rengi, aydınlatmak istediğiniz yerlere burun üstü, elmacık kemikleri, alın ortası, çene ucu gibi yerlere açık rengi çizgiler halinde (veya nokta, hangisi kolay geliyorsa size) uyguluyorsunuz ve dağıtıyorsunuz bu kadar, sabitlemek isterseniz üzerinden ince bir transparan pudra geçebilirsiniz.

Üzerinden toz bronzer ve aydınlatıcı geçerek görünümlerini güçlendirebilirsiniz, gün içinde oldukça iyi dayandılar, yine de arada tazelemek isteyebilirsiniz, özellikle üzerinden pudra vs. geçmediyseniz kesinlikle çantanıza atmanızda fayda var. Taşıması çok kolay ve daha önce de dediğim gibi dağıtma işlemini parmaklarınızla da kolaylıkla yapabiliyorsunuz, fırça/sünger taşımanıza gerek yok. Parmağınızla etrafa yaymaya çalışmak yerine üzerine pıt pıt vurarak yedirmeye çalışırsanız çok daha güzel bir sonuç alabilirsiniz.

Yüz şeklini keskinleştirip vurgulamak isteyen ancak bunu yaparken çok uğraşmak istemeyen, ayrıca çok fazla ürün almak istemeyenler için oldukça kullanışlı bir ürün olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ürünü sadece aşırı üşenenler değil herkese büyük kolaylık! 2 rengin yetersiz olduğunu düşündüğümden bahsetmiştim onun dışında tek kötü yanı, sabitlemediğiniz takdirde renklerin yüzünüzde birbirine girmesi, çok yumuşak ve kolay dağılan bu yapısı yüzünüzde ürünlerin birbirine zamanla karışmasına yol açıyor. Uygulamada bu bir kolaylık olurken uyguladıktan sonra sabitlemediğiniz zaman soruna dönüşebiliyor.

Maybelline master contour stick 01 light

Maybelline Master Contour Stick Fiyat

Fiyatı ₺64,99 ancak bu sıralar indirimde ₺38,99

Maybelline Master Contour Stick Kullananlar

 

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6