Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Maybelline Age Rewind Kapatıcı (concealer) — Ürün İncelemesi

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.196 kez okundu.

Herkese merhaba!

Bu ürünü mutlaka duymuşsunuzdur, sanırım duymayan kimse kalmadı ama bu kadar popüler olmasının hakkını verdiğini düşünüyorum. Fiyat performans oranı harika, bu kadar uygun fiyatlı olup, işini bu derece iyi yapan başka bir kapatıcı yok sanırım. Tende nasıl göründüğüne bakmak için yazıyı sonuna kadar okuyun.

Diğer kapatıcılardan baya farklı, öncelikle görüntüsünden de anlayacağınız gibi kendi aplikatörü var, ucunda gördüğünüz sünger, kırmızı bölgeyi çevirince süngerli bölgeye 3 pompa kadar kapatıcı geliyor. Bu olay hem güzel hem de bence hiç hijyenik değil. Maybelline bu konuda süngerin anti-bakteriyel ve kendini temizleme özelliği olduğunu söylese de pek içim rahat değil bu konuda, ama çözümü kolay süngerli kısım çıkabiliyor. Süngerini çıkartıp direkt olarak bir fırçayla alıp göz altlarınıza uygulayabilirsiniz. Ancak süngeri de güzel bir bitiş sağlıyor. Kullanmak veya kullanmamak size kalmış. Maybelline age rewind kapatıcıyı aldıysanız, süngerli mi yoksa benim gibi bir fırçayla mı kullanıyorsunuz?

Resimde gördüğünüz kadar kirleniyor, ama sadece 2 kere kullandım süngeriyle, tahminime göre uzun süre kullanıldığında süngerin her tarafı tamamen ürünle kaplanır. Pek hijyenik bir görüntü değil. Yine de süngerini kullanmak istiyorsanız çıkartıp, fırçalarınızı temizlediğiniz gibi süngeri de temizleyip tekrar takabilirsiniz.

Bendeki rengi Light ama ten rengime göre koyu görünüyor, gerekli aydınlığı sağladığı için pek sorun yapmıyorum ama renk skalasının gerçekten çok az olduğunu düşünüyorum.

Yapısı ince değil, fondöten gibi daha çok ama çabuk dağıtılabiliyor. Eğer cildiniz kuruysa kullanmadan önce cildinizi nemlendirmek isteyebilirsiniz, cildim karma olmasına rağmen biraz kuru gibi geldi. Kuru ciltleri daha da kuru yapıp pul pul bir görünüm verebilir (Tam emin değilim sadece bir var sayım ama cildinizi nemlendirmek her zaman için iyidir o yüzden yapın hehe)

Tek sorunu az önce bahsettiğim koyu olması, diğer her şeyiyle harika bir concealer! Göz altındaki koyuluğu iyi kapatıp, güzel aydınlık veriyor. Çizgilere dolma ve gün içinde akma yapmadı, 8 saate kadar göz altlarınızda duruyor, transparan bir pudrayla sabitlerseniz daha da uzun süre kalıyor. Tek bir ürün ile göz altını kapatma ve aydınlatma yapmayı düşünüyorsanız bu ürünü tavsiye ederim. Koyu kaldığından dolayı ten renginiz biraz bronz olsa bile açık rengini tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum ama yine de resimlere bakıp siz karar verin.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6