Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

MAC Pro Longwear Kapatıcı — Concealer

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.130 kez okundu.

Bugün incelemede olan ürün, MAC’in pro longwear kapatıcısı, bir çok kişinin favori kapatıcısı olan bu ürün sizin de olabilir mi? Hem iyi hem de kötü yanlarından bahsettiğimiz bu inceleme yazısını mutlaka okumalısın!

MAC Pro Longwear Göz Altı Kapatıcısı

Genelde göz altı kapatıcısı olarak kullanılan bir ürün ancak cildinizdeki tüm sorunları kapatmak için kullanabilirsiniz. Göz altında çok iyi iş çıkartıyor çünkü güzel bir aydınlıkta veriyor böylece daha uyanık, daha dinamik gözüküyorsunuz. Tek sorunu göz altlarınızı iyi nemlendirmezseniz (bir çok kişi nemlendirdiğini sandığı halde göz altlarına kadar getirmiyor nemlendiricileri sadece yanaklarda uyguluyor) göz altlarınızı kurutabiliyor. Kuru ciltliyseniz kullanmadan önce denemeniz sizin için iyi olacaktır.

Yapısı: Çok koyu olmayan hatta baya sıvı bir yapısı var kolay dağıtılıyor ve sürülüyor. Dağıtma açısından ve sürüm açısından iyi ancak bu kadar sıvı formda olması alımını zorlaştırıyor ve bazen etrafı kirletebiliyorsunuz yapısından dolayı.

Kalıcılık: Bu kapatıcının en çok tercih edilmesinin nedeni kalıcılığının bu kadar iyi olması, tüm gün yani 24 saat kullansanız yine de akma, bozulma, dağılma gibi problemlerle karşılaşmıyorsunuz siz çıkartmadan çıkmayan bir kapatıcı

Kapatıcılık: Kapatıcı özelliği de çok yüksek, cildinizdeki büyük problemleri bile tek kat ile görünümünü baya kapatabilir. Kalıcı olması kadar popüler olduğu bir diğer konuda kapatıcılığı! Bu konuda da çok başarılı.

Bitiş: Mat da değil, ıslak da değil sanırım normal bitişli, ancak kuru bir bitiş bırakabiliyor, nemlendirmeniz bu kapatıcıyı kullanırken çok önemli yoksa göz altlarınız aşırı kuru kalabilir.

Paket: Herkesin orta nefret ettiği konu paketi, o pompası! çünkü ya ürünü çok çıkartıyor ve etrafı batırıyor ya da çok az çıkartıyor. İçinde az ürün kalınca pompa çalışmıyor. Kapağını açıp sizin almanız gerekiyor kısaca çok kötü bir pompası var. Görünüm açısından güzel görünüyor.

Vegan/Cruelty Free: Hayır   🙁

MAC Pro Longwear Concealer NW20

Göz altlarında yorgun bir görünüme sahip olanlara önerilen bir renk, ve en çok kullanılanı NW20, yine de kendi renginize karar vermeniz için önemli olan konuları aşağıda belirteceğiz.

 

MAC Pro Longwear Concealer NC20

MAC Pro Longwear Concealer Renk Seçimi

İlk defa MAC’den alışveriş yapacaklara kısa bir rehber olarak, MAc2in renk sisteminden bahsedeceğiz, bu şekilde hangi rengi almanız gerektiğine siz karar verebilirsiniz.

  • NW: Neutral Warm yani nötr sıcak demek
  • NC: Neutral Cool yani nötr soğuk demek
  • MAC ürünlerinin renk seçimi de farklı, eğer cilt alt tonunuz warm (sıcak) ise onu nötrlemek için NC bir renk kullanmanızı öneriyor.
  • Tam tersi şekilde Cool (soğuk alt tonlu) iseniz NW kullanmanızı öneriyor.

Çok yakında cilt alt tonunuzu nasıl bulabilirsiniz hakkında ayrıntılı bir yazı gelecek, o zaman yeniden burayı güncelleyeceğiz.

MAC Pro Longwear Concealer Kullananlar

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6