Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Kıvırcık Saçlar için 4 Bakım Yağı Önerisi

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.511 kez okundu.

Doğal veya değil kıvırcık saçlara sahipseniz, buklelerinizin belirgin ama kabarmamış olmasını istersiniz, saçlarınız hacimli olmalı ama elektriklenmiş değil. İstediğiniz kıvırcık saçı elde etmenizde yardımcı 4 saç bakım yağı önerisi ile geldik, hadi yazının devamına geçelim.

Kıvırcık Saçlar için Saç Bakım Yağı

Belki hepimiz saçlarımızla uğraşıyoruz ve bu zaman boyunca saçlarımızın ‘zorlu’ olduğunu düşünüyor olabiliriz ama kabul etmeliyiz ki; kıvırcık saçlar bakımı en zor saç türüdür. Genelde inatçı yapıları ve kıvırcık yapılarından dolayı normale oranla daha kuru olmaları en baş nedenleri, bu yüzden güzel kıvırcık bir saça sahip olabilmek için kıvırcık saç bakım rutini izlemeniz gerekir.

Önceden de bahsettiğimiz gibi kıvırcık saçların genellikle kuruluk sorunu vardır, saçlarınız çabuk yağlanıyorsa bazen ikileme düşebilirsiniz ve saçlarınızda kuruluk olmadığını düşünebilirsiniz ama kuruluk genellikle saç uçlarında kendisini gösterir, sadece saç uçlarınıza dokunun, sert, kuru ve hafif parmaklarınızla yuvarladığınızda kuru bir ses geliyorsa saçlarınızda kuruluk vardır. Düşündüğünüzden çok daha fazla kişide bu sorun var ve bu kuruluk sorunu tabii saçların güzelce nemlendirilmesiyle halledilebilir. Burada size saç bakım yağları yardımcı olabilir.

Saç bakım yağları ayrıca elektriklenmeye, istenmeyen saç kabarıklıklarına ve buklelerinizin belirgin kalma süresini arttırmak için güzel bir seçenek, ayrıca saçlarınızın güzel kokmasını da sağlıyor.

Chi Argan Oil Plus Moringa Oil Saç Bakım Yağı

Bu lüks saç bakım yağı antioksidanlar ve E vitamini bakımından zengin, saçları sakinleştiriyor ayrıca saçınıza inanılmaz güzel bir parlaklık sağlıyor ve bu parlaklık gerçekten saçlarınızı tekrar yıkayana kadar saçınızda kalıyor. ₺104

Moroccanoil Bakım Yağı

Bu saç bakım yağını mutlaka duymuşsunuzdur veya görmüşsünüzdür çünkü aşırı derecede popüler ama bu popülerliği hak ediyor. Saçlarınızın dolaşmasını önlüyor, elektriklenmeyi büyük derecede kontrol altına alıyor ve saçlarınıza güzel bir parlaklık veriyor. Bir diğer güzel yanı ise içeriğinin temiz olması; alkol, paraben veya sülfat yok. ₺350

Palmer’s Olive Oil Conditioning Spray Oil Zeytinyağlı Saç Bakım Yağı

Daha uygun fiyatlı bir saç bakım yağı, içeriğinde çok fazla vitamin bulunuyor; A, B ve E vitaminleri ayrıca antioksidanlar. Uçları kırılmış ve bu yüzden uç kısımlar ekstra daha kuru olan saçlar için güzel bir nem kaynağı ancak genel olarak tüm kuru saçlılar kullanabilir. ₺76,50

OGX Yıpranma Karşıtı Hindistan Cevizi Miracle Oil Bakım Yağı

Bu saç bakım yağının şampuanı ve saç kremi de bulunmakta, saçlarınızdaki elektriklenmeye ve hava şartlarından dolayı kabaran saçları yatıştırmaya oldukça büyük etkisi var. Saçlarınızı çok güzel yumuşatıyor ve bu da sizin şekil vermenizi ve saçlarınızın buklelerini belirginleştirmenizi kolaylaştırıyor.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6