Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Herbal Essences bio:renew Fas Argan Yağı Onarıcı Şampuan & Saç Kremi

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 765 kez okundu.

Herbal Essences Fas Argan Yağı Onarıcı Şampuan

Reklamlarda sürekli görmeme rağmen denemekte biraz geç kaldığım bir marka Herbal Essences. Bu şampuan ve saç kreminin çok güzel yanları olsa da içerik listesini gerçekten reklamlarda gösterdikleri kadar ‘temiz’ olduğunu düşünmüyorum. Yine de bir kaç güzel yönü de bulunuyor bu şampuan ve saç kreminin.

Bio:renew nedir?

Markanın imza karışımı olan bitkisel bazlı içeriklerin karışımı demek. Bu içerikler şöyle: Antioksidanlar, Aloe, Deniz yosunu.

Şampuan ve saç kremi hakkında en sevdiğim şey; kokusu! Bu tabii alerjik reaksiyonları da tetikleyebilir çünkü gerçekten yoğun bir kokusu var ama asla kötü değil. Hatta bence Oscar de la renta parfüme benziyor kokusu var rahat 2 gün saçta kalıyor koku, ancak dediğim gibi kokulardan aşırı rahatsız oluyorsanız hemen bu şampuanı listenizden eleyin.

Diğer sevdiğim yanı ise saçları harika yumuşatıp yatıştırması. Kalın telli, kuru ve elektriklenen saçlara sahibim ve bu ikiliyi kullandıktan sonra gerçekten saçlarım daha yumuşak, daha kolay şekil alan ve elektriklenmeyen/kabarmayan bir hal aldı ve bu yönünü gerçekten çok beğendim. Saç diplerini çok iyi temizlemiyor gibi hissediyorum biraz ya da şöyle söyleyeyim yıkadıktan sonraki gün saç diplerim yağlanmaya başlıyor yavaştan ama saç uçlarım ve ortalarım o kadar yağlı olmuyor. Genel olarak beğendiğim bir set oldu ancak ürün içeriği hiç reklamlarda gösterdiği veya pazarlama kullandıkları kadar ‘herbal’ veya temiz değil. Yine de firmanın sitesine açık açık içindekiler bölümünü yazmasını sevdim.

Herbal Essences Fas Argan Yağı Onarıcı Şampuan İçeriği

Öncelikle içeriğinde paraben, gluten ve renklendirici bulunmuyor bunlar güzel haberler. Ancak içeriğinde Metilizotiazolinon de bulunuyor ve bu madde sitotoksite bir maddedir, yani daha basit haliyle hücrelerinizi zehirleyebilir. İçeriğinde çok daha fazla olmasa daha ‘doğal’ ve ‘temiz’ olacağı madde var ama en kötüsü bu madde. Bu madde saç kreminde de bulunuyor. İçerik listesi nasıl okunur? İçeriklerin temiz olup olmadığını anlayabilmek isterseniz aşağıdaki yazımıza göz atmanızı öneririm:

İçeriğinde Sülfat (Sodyum Lauret Sülfat) veya bilinen kısa adıyla SLES ve SLS (Sodyum Lauril Sülfat) olduğunu da belirtmek isterim. İçerikleri konusunda en sevdiğim şey Cruelty Free olması yani bu ürünler hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

İçeriğinde Sülfat bulunmayan bir şampuanları da olduğunu duydum ona da kısa zamanda incelemek isterim, eğer incelemesini yaparsam buraya mutlaka linklerim 🧡

Herbal Essences Fas Argan Yağı Saç Bakım Kremi

Saçlarınızı yolmadan, kopartmadan rahatça tarayabilmenizi sağlıyor ve aynı şampuanı gibi çok güzel kokuyor bu saç kremi. Herbal Essences Argan Oil Saç Kremi ve şampuanı beraber kullanıldığında güzel koku kesinlikle daha fazla kalıcı oluyor ve saçlarınızın tabii yumuşaklığını da arttırıyor. Saçları ağırlaştırmamasını aşırı sevdim.

Herbal Essences Fas Argan Yağı Şampuan & Saç Kremi Fiyatı

Herbal Essences Gratis mağazasında şu anda indirimde o yüzden oradan almanızı öneririm. Şampuanın fiyatı ₺39,75 Saç kreminin fiyatı ₺39,75

Herbal Essences Fas Argan Yağı Maske

Maskesini gerçekten çok beğendim. Saçlara kullanımdan sonra bir parlaklık sağlıyor. Aşırı sağlıklı bir görünüm sağlıyor. Yumuşak ve gerçekten yatıştırılmış bir saça sahip oluyorsunuz. Ayrıca saç kreminin içeriğine sülfat eklememişler bu iyi bir gelişme!

Herbal Essences Morocco Argan Yağı Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

  • Islak saçlarınızın orta ve uç kısımlarına (saç diplerinize uygulamayın.) masaj yaparak uygulayın.
  • 1 dakika saçlarınızda bekletin. Saçlarınızı örebilir veya ufak bir topuz yapabilirsiniz beklerken hem saçlarınızla maske iyice birleşmiş olur.
  • Saçlarınızı yıkayın. Tüm maskenin arındırıldığından emin olun.
  • Saçlarınızı kuruması için bırakabilirsiniz ya da direkt saçlarınızı şekillendirmeye geçebilirsiniz.
  • Haftada 1 veya 2 kere uygulayabilirsiniz veya saçlarınızı aşırı kuru ve cansız hissettiğiniz günlerde uygulayabilirsiniz.

Herbal Essences Argan Oil Kullananlar

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Herbal Essences (@herbalessences)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Herbal Essences (@herbalessences)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sıkça Sorulan Sorular

💖 Herbal Essences Morocco Argan Yağı Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Islak saçınıza uygulayıp 1 dakika kadar bekleyip duruluyorsunuz, ayrıntılı adım adım anlatımı için yazımızı okuyabilirsiniz.

🌴 Herbal Essences bio:renew Fas Argan Yağı Onarıcı Şampuan İçeriği Temiz mi?

Hayır. İçeriğinde SLS, SLES gibi Sülfat bulabiliyorsunuz ayrıca sitotoksite maddeler de bulunmakta daha ayrıntılı bir içerik incelemesi için yazımızı okuyabilirsiniz.

🥑 Bio:renew Nedir?

Markanın imza karışımı olan bitkisel bazlı içeriklerin karışımı demek. Karışımın içeriğini öğrenmek için ve ayrıntılı bir inceleme için yazımızı okuyabilirsiniz.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6