Yıllarca makyajın bir sürü trendi kaşlar üzerine oldu, incecik kaşlar da moda oldu, kalın kaşlar da, sarı ve yokmuş gibi kaşların moda olduğu zamanları da gördük tabii, hatta bir aralar kaşları kazıtıp yerine dövme yaptırmak aşırı popülerdi, festival look dedik kaşlarımızın üstüne taşlar koyduk, eyelinerlarla şekiller çizdik ama bu trend bir başka! Adı Feather brows […]

Makyaj MAG tarafından Facebook / Google+

Feather Brows — Kuş Tüyü Kaşlar

Feather Brows — Kuş Tüyü Kaşlar
Feather Brows — Kuş Tüyü Kaşlar

Yıllarca makyajın bir sürü trendi kaşlar üzerine oldu, incecik kaşlar da moda oldu, kalın kaşlar da, sarı ve yokmuş gibi kaşların moda olduğu zamanları da gördük tabii, hatta bir aralar kaşları kazıtıp yerine dövme yaptırmak aşırı popülerdi, festival look dedik kaşlarımızın üstüne taşlar koyduk, eyelinerlarla şekiller çizdik ama bu trend bir başka! Adı Feather brows yani Kuş tüyü kaşlar!

Şu aralar kalın ve koyu renk kaşlar moda, bunun hepimiz farkındayız. Feather brows yapabilmek içinde ihtiyacımız olan kaş şekli de bu. İlk önce nasıl ortaya çıktığına bakalım sonra eğer isterseniz nasıl elde edebileceğinizi anlatacağım.

Aslında olay Finlandiyalı bir makyaj artistinin Instagram’da şaka yapmasıyla başladı. Stella bu fotoğrafının altına hadi bu kaşları trend yapalım ve günlük makyajımızda yer verelim yazdı. Şakayla başlasa da kısa sürede büyük bir trende dönüştü ve feather brows’u çok görür olduk instagramda. Günlük makyajımızda kendisine yer veremesekte (en azından kendim için konuşuyorum) festival makyajlarında bence çokta kötü durmayabilir diye düşünüyorum hatta şu resimdeki görüntüsü çok hoşuma gitti.

ok so obviously this has gotten out of hand and it's hilarious and amazing but i wanted to clarify some stuff: 1. i joked about starting a trend in the caption of my first pic not about the actual makeup 2. drag queens have used glue on their brows since forever so please don't credit me for that lol 3. i know that brows are a sacred part of the face but consider this: there is lip art and eye art and tons of different forms of creative makeup, why is experimenting with brows so strange? shoutout to @popsugarbeauty, @huffpostwomen and @dailymail for making the best articles about this, go read them! and i can't thank you guys enough for your support, this feels unreal❤️ peacock feather brow: @cameleonfinland body paints, @katvondbeauty tattoo liner in Trooper, @anastasiabeverlyhills dipbrow pomade in Dark Brown, glue stick skin: @maccosmetics next to nothing Light Plus, pro longwear concealer in NC15 lower lid: @makeupstore Romantic Garden & Emerald eye pencils liner: @toofaced chocolate bar palette (Triple Fudge) lashes: @grimassuomi 325

A post shared by Stella Sironen (@stella.s.makeup) on

Aslında bunu yapmayı denedim, eğer benim gibi nasıl göründüğünü merak eden varsa nasıl yapıldığını anlatıyorum;

  • İhtiyacınız olan şeyler el sabunu, ve spoolie (kaş fırçası, şu maskaralarda olan verisyonlarından)
  • Kaşlarınızı yatay bir şekilde ortadan ayırıyorsunuz, bunu tarayarak yapabilirsiniz fırçanızla
  • Fırçayı sabuna iyice sürüyoruz, sabun kuru olacak ve fırçanın arasına iyice girdiğinden emin olun.
  • Sonrasında fırçayla kaşlarımızın üst kısmını iyice yukarıya tarayarak yapıştırıyoruz
  • Aynı işlemi altta kalan kısma da alta doğru gidecek şekilde yapıyoruz ve bitti!
  • Eklemek istediğiniz yaratıcı fikrinizi ekleyebilirsiniz veya orijinal haliyle bu şekilde kullanabilirsiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Günlük makyajınızda yer verir misiniz?

En İyi 11 Cilt Temizleme Ürünü Yazımızı Okumak İçin Buraya Tıklayın!

Bu yazıyı oylayın

Feather Brows — Kuş Tüyü Kaşlar
4.9 (97.14%) 7 oy

Bu yazı hakkında yorum yap

Bunlarıda sevebilirsiniz