Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

+40 Düğünlere Özel Hint Kınası Modeli — Hint Kınası Modelleri

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 2.523 kez okundu.

Gelin Hint Kınası

Gelin kınaları genelde tüm elleri kaplayan desenlerde oluyor ancak sizin seçiminize kalmış bir şey bu. Aşağıda daha sade modelleri bulabilirsiniz. Buraya en sevilen gelin kına modellerini ekleyeceğiz ayrıca son zamanlarda oldukça moda olan ve kısmen daha modern bir görünüme sahip olan gelin hint kınası beyaz renklilerini de bu yazımızda bulabilirsiniz.

Böylesine önemli bir günde bir profesyonele gitmenizi öneririm. Hint kınası yapmak bilinen bir diğer adıyla mehndi yapmak oldukça sabit bir el ve yetenek gerektirir. Böylesine önemli bir günü riske atmamak gerek.

Son zamanlarda oldukça moda olan beyaz gelin kınası ellerde dantel gibi gözüküyor ve tam düğüne uygun oluyor. Ufak bir hatırlatma, kendi doğal renginde olmayan tüm kınalarda kimyasal içerik olabilir renginin değişmesi için buna siyah kına da dahil. Bu yüzden kınaya alerjiniz olmasa bile renkli kınalara alerjiniz veya içeriğindeki bir kimyasala alerjiniz olabilir. Kullanmadan 24 saat önce görünmeyecek bir yerinize ufak bir uygulama yapın ve cildinizde alerji oluşuyor mu gözlemleyin. Alerjik ciltlerin risk almaması için doğal kınayı kullanabilirler. Doğal içerikli kınalar en güvenlileridir.

Hint Kınası Modelleri (El)

Hint kınasının belkide en yakıştığını yer eller! Elleri oldukça zarif gösteriyor. Eller bir çok farklı modeli direkt gösterebildiği için oldukça uygun hint kınası için ayrıca ellerimiz en çok göz önünde bulunan yerlerimizden birisi o yüzden uzun uğraşlarla yaptığınız veya yaptırdığınız hint kınası modeli görünmesini isteriz. Hint kınası modelleri küçük bir model ile başlanabilir. Küçük modeller vücudunuz her yerine yapılabilir aslında, küçük olduklarından dolayı fazla yere gereksinim duymuyorlar.

Hint Kınası Modelleri (Sade)

Çok karışık ve büyük modeller herkese göre değil veya sadece sade, şık görünen modellerden hoşlanıyorsanız bir kaç hint kınası modeli seçtik aralarında kısmen daha geleneksel yerine modern görünümlerden de bulabilirsiniz. Özellikle hint kınası modelleri parmak odaklı olunca karışık desenler bile oldukça sade görünüyor. Kelebek gibi küçük modelleri çizmesi oldukça kolay. Hint kınası modelleri kolay parmak için hatasız bir uygulama istiyorsanız öncelikle bir göz kalemi veya dudak kalemi ile çizip kendinize rehber çizgiler oluşturabilirsiniz.

Hint Kınası Desenleri Modelleri

Bir çok desen bulunmakta hatta kendi çıkartacağınız şekillerden tamamen size özgü bir model çıkartmanız mümkün! Bu bir çok modelden en çok kullanılan, sevilenlerinin şablonlarından aşağıya bırakıyorum evde kendiniz denemek isterseniz diye. Hint kınasına başlamadan önce ufak bir öneri; eğer bir göz kalemi veya dudak kalemi (ucunu açın lütfen olabildiğinde ince çizgiler olursa size çok daha kolay gelir.) ile deseni çizin ardından hint kınası uygulamasına geçin bu çizgiler size rehber olacaktır ve yanlış yapma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Hint kınası yüzük modelleri gibi küçük modelleri çizerken bile bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Hint Kınası Renkleri

Kınalar hakkında bilmeniz gereken bir şey var; renkleri, Hint kınası istediğiniz renkte bulabilirsiniz. Gerçek dövme gibi görünen siyah kınadan, gelinlere özel beyaz hint kınası ve hatta kırmızı, mavi gibi renklerde bulmanız mümkün. Bir de herkesin bildiği kahverengi kınalar var ki onların bile ton farkı olabiliyor. Genelde aldığınızda üzerinde yazar ‘brown henna’ kahverengi kına veya ‘dark brown henna’ koyu kahverengi kına şeklinde. Hangi renkle yapacağınız tamamen size kalmış. Eğer yüzünüze çil yapmayı planlıyorsanız kesinlikle kahverengi tonları harici bir renk kullanmamanızı öneririm. Özellikle siyah kullanmayın.

Hint Kınası Ne Zaman Çıkar?

Hint kınası ne kadar kalıcı herkesin teninde farklı oluyor. 2 hafta kalır demek yanlış olabilir çünkü başka birisinde 2 haftadan daha uzun süre kalırken diğerinde daha az kalabilir. Tamamen bir kere deneyip kendinizin görmesi gereken bir durum. Belki şu şekilde anlayabilirsiniz. Kiraz veya vişne gibi meyveler ellerinizi çabuk boyuyor mu? ve çıkartırken zorlanıyor musunuz? Eğer her iki soruya da cevabınız ‘evet’ ise Hint kınasının cildinizde uzun süre kalacağı söylenebilir.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6