Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Farmasi CC Krem

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.090 kez okundu.

Farmasi All in One olarak da bilinen bu CC Krem bir kaç işi bir arada yapması ve içeriğinde bulunan güzel maddelerle adından söz ettiriyor.

Farmasi All in One CC Krem

Farmasi markasıyla BB kremi sayesinde tanıştım diyebilirim, ve beklemediğim kadar iyi çıkan bir ürün oldu, en az BB Kremi kadar popüler olan CC Kremini de denemek istedim. Eğer Farmasi All in One BB Krem yazımızı okumak isterseniz aşağıdaki kutuya tıklamanız yeterli;

Farmasi CC Krem mi BB Krem mi?

Farmasi’nin CC kremini, BB kreminden daha çok sevdim. Sevmediğim 2 yönü var; birincisi kokusu, aşırı baskın veya kötü bir koku değil ancak yine de kokusuz olmasını tercih ederdim, kokulara karşı duyarlıysanız mutlaka almadan önce denemenizi tavsiye ederim. Alerjik bir reaksiyona yol açacağını düşünmüyorum ama yine de temkinli olmakta fayda var. Diğer sevmediğim yanı renkleri sadece 2 farklı rengi var ve yeterli değil diye düşünüyorum. En açık rengi bile açık tenliler için yeterli değil, koyu olanı ise biraz turuncumsu görünebiliyor, ama renkleri size tam geliyorsa gerçekten parasını hak eden harika bir ürün.

Farmasi CC Krem Renkleri

Sadece 2 adet rengi bulunuyor;

  • Farmasi CC Krem Light to Medium bu açık olan rengi, Türkçede adı; Farmasi CC Krem Açıktan Ortaya şeklinde geçiyor, açık tenliler için güzel ancak ten renginiz normalden biraz daha açıksa koyu kalabiliyor.
  • Farmasi CC Krem Medium to Dark ise koyu olan rengi, Türkçede; Farmasi CC Krem Ortadan Koyuya şeklinde, ten rengi biraz koyu olanlar için güzel bir seçenek ancak belirttiğin gibi sanki biraz turuncu, yine de cilt alt tonunuza uygunsa gayet güzel duracaktır.

Kapatıcılığı bir CC kremden beklenilmeyecek kadar yoğun, sanırım Farmasi markasına ait bir durum bu çünkü BB Kremleri de oldukça kapatıcıydı. Fondöten gibi kapatıcılığa sahip olsa da yapay durmuyor yüzde, mat bir bitişe sahip ve parlama sorununuzu çözüyor, cildin rengini eşitlemesi de oldukça başarılı, gözeneklerinizin görünümünü de bulanıklaştırıyor ve bunu ekstra baz kullanmadan yapıyor olması çok iyi!

İçeriğinde de bir sürü besleyici içerik var;

  • Multimineraller
  • Vitamin B3
  • Macademia Özü
  • Yulaf Özü
  • SPF 25
  • İpek Proteini
  • Kolajen ve Argan Yağı
  • Vitamin C

Farmasi BB Krem mi CC Krem mi Daha İyi?

Sanırım buna kişisel cevabım CC Krem olacak, BB Kremden çok daha fazla beğendim. Yapısı, uzun süre ciltte kalışı, bitişi ve cilt tonunu eşitlemesi oldukça başarılı.

CC kremler hakkında biraz daha öğrenmek istersen veya başka CC krem önerileri arıyorsan bu yazımıza bakabilirsin;

Farmasi CC Krem Kullananlar

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6