Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Yüz Nemlendirici 5 Kağıt Maske

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 380 kez okundu.

Kağıt maskeleri sevenler de var sevmeyenler de ancak aşırı pratik oluşları sanırım herkesin hoşuna giden bir durum, cildinizi neme doyuracak 5 kağıt maske!

Cilt bakımına çok zaman ayıramayanlardansanız kağıt maskeleri seviyor olmanız lazım. Uygulaması kolay, etkisi güzel ve iki işi aynı anda yapabilmenizi sağlıyor yani çoğu yüzünüzden kaymadığı zaman bunu sağlıyor. Cildinizi hem temizleyici hem de nemlendirici 5 maske önerisi!

Dr. Jart+ Clear Skin Lover Rubber Mask

Her cilt tipine uygun bir garip maske, çünkü adı her ne kadar ‘kağıt maske’ olsa da kendisi plastik gibi, kauçuk gibi bir maddeden yapılma, cildi soğutma ve yatıştırma işlemini bu maddeden dolayı oldukça iyi yapıyor, ciltteki gözenekleri de sıkışlaştırıyor. İyi yanlarından birisi yüzünüze adeta yapışıyor olması, yerinden hiç oynamıyor ve siz rahatça işinize bakabiliyorsunuz. Üzerinde oldukça fazla ürün var bu yüzden yüzünüzden çıkarttıktan sonra boyun bölgenize de uygulayabiliyorsunuz. Kötü yanları ise fiyatı, oldukça pahalı ve aynı etkiyi başka maskelerden de alabiliyorsunuz. 2 Parçadan oluşması da biraz garip, üst parça alın, burun ve üst yanakları kaplarken alt maske çene ve alt yanakları kaplıyor bu da yanaklarınızın ve burnunuzun orta kısmını küçükte olsa açık bırakabiliyor, her yüz için geçerli değil tabii.

Glamglow Bubblesheet Mask

Garip maskelerden birisi de bu, yüzünüze yerleştirdikten sonra köpürüyor ve o kadar çok köpürüyor ki, maskeyi bir süre sonra göremiyorsunuz. Birden fazla işi aynı anda yaptığını düşünüyorum bu maskenin, ciltteki gözenekleri çok iyi ve derinlemesine temizliyor, bu da ciltte bir aydınlık sağlıyor. Maskeyi yüzünüzden aldıktan sonra köpükler yüzünüzde kalıyor onlarla da cildinizi hafifçe ovalayıp temizleme işlemini de tek adım ile halledebiliyorsunuz. Maskeyi yerleştirirken biraz aşağıya koyun, çok fazla köpürdüğünden saçlarınız da köpük olabiliyor.

Dr. Jart+ Water Replenishment Cotton Sheet Mask

Her cilt tipine uygun aşırı yatıştırıcı, rahatlatıcı bir maske, yüzünüze koyduğunuz andan itibaren yüzünüz rahatlıyor özellikle kuru ciltler için geçerli bu söylediğim. Ciltteki kırmızılıkları oldukça güzel yatıştırıyor. Çok beğendiğim güzel bir kokusu var ve maskede ürün aşırı fazla var genelde kağıt/pamuk maskelerde bu kadar fazla ürün olmuyor, boyun kısmınıza da uygulayabiliyorsunuz ve cildinizi gerçekten neme doyuran bir yapısı var. Ayrıca uzun kullanımda kırışıklıkları ve ince çizgilere de iyileştirme etkisi varmış.

Too Cool For School Egg Cream Mask Hydration

Maskenin görüntüsünün ve adının buram buram yumurta koktuğunun farkındayım, ve bu bazılarımız için kesinlikle alınmayacak bir maske gibi görünüyor ancak maske hiç yumurta kokmuyor, ön yargılarımızı kıralım çünkü bu maske kuru ciltliler için harika! Üzerinde yumurta resmi olmasa ve adında ‘egg’ geçmese içinde yumurta olduğunu anlayamazsınız. İçinde bol bol ürün bulunan bir maske, ve gerçekten çok fazla ürün var o yüzden dikkatli açmanızı öneririm. Maskeyi uyguladığınızda cildinizin gerçekten nemlendiğini hemen hissedebiliyorsunuz. Özellikle kuru ciltlilerin kullanması gereken bir maske, cildinizin aşırı kuru olduğu zamanlarda da kurtarıcınız olabilir.

Sephora Kağıt Maske Su Yosunu

Sephora maskelerini genel olarak iyi buluyorum, kullanır kullanmaz bir etkisini görebiliyorsunuz ve bu maske için de aynısı geçerli. İlk kullanımda daha aydınlık ve iyi nemlenmiş bir cilde sahip olabiliyorsunuz. Maske aşırı kaygan olmasa da yüzünüzde çok sabit durmuyor, sakin günlerinizde yüzünüze uygulamanız daha iyi oluyor. Ayrıca Sephora’nın diğer kağıt maske çeşitlerini de şu yazıdan okuyabilirsiniz;

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6