Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Sonbahar Makyaj Trendleri — 2017

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 651 kez okundu.

Sonbahara sadece 1 gün kalmışken bu 2017 sonbaharında neler trend olacak? hangi renkler moda? Mutlaka çıkacak garip trendler neler? Hepsini sizin için araştırdık. Kesinlikle senin de beğeneceğin bir kaç trend vardır, yazının devamını mutlaka oku.

Her yıl, her sezon trendler değişiyor, bazı trendler çok anormal olsa da bazıları tam stilinize uygun olabiliyor. 2017 Sonbaharında neler makyaj trendi olacak bilmek ister misin? Hemen başlayalım.

2 tonlu dudaklar

Garip bir trend olduğu kesin, genelde üst dudağa alt dudaklarına uyguladıklarından 1-2 ton daha açık ruj uygulayarak yapılıyor. Pekte fark edilmiyor dikkatli bakılmadıkça, garip ama aynı zamanda güzel de görünen değişik bir makyaj trendi.

Soğukta kalmış görüntülü yanaklar

2017 sonbaharında o pembe, tatlı ve utanmışta kızarmış allıkları hemen yere bırakıyoruz ve soğuk tonlu daha çok üşümüşsünüz gibi duran allıkları alıyoruz. Bunlara iyi bir örnek için hemen aşağıdaki yazımızı da okuyabilirsiniz;

Gür kirpikler

Takma kirpikler düğünler, özel davetler harip günlük yaşantımıza da girmiş bulunuyor. Bu sonbaharda gür görünümlü takma kirpikler çok moda, makyajınızı ne kadar doğal yaptığınızın pek önemi yok yine de böyle gür bir çift takma kirpikler görüntünüze dramatiklik kazandırabilirsiniz.

Ortası boş eyeliner

Eyelinerların sizce de değişmesi gerekmiyor muydu? çok uzun yıllardır hep aynı tarzda yapıyoruz, ortası boş eyelinerlar bu istenilen yeniliği verebilirler, normal eyelinerdan sıkılanlar mutlaka bu eyelinerı denemelisiniz, modellere daha abartılı uygulansa da siz daha sadece uygulayabilirsiniz.

Kahverengi rujlar

Her sonbaharda toprak tonları turuncular ve koyu kırmızılar moda olur ama genelde göz makyajında kullanılırlar, kahverengi rujlar yeni bir şey. Mat rujlar kesinlikle çok güzel görünecektir. 90’lar geri döndü!!

Mavi farlar

Tam bir ters köşe, herkes kahverengi tonlarının moda olmasını beklerken bum! mavi hem de tüm göz kapağını kaplayan açık ve kendini belli eden maviler moda, senlik bir makyaj olmadığını düşünüyorsan yanılıyor olabilirsin, çünkü mavi renkler hemen hemen herkese çok yakışıyor. En kolay mavi makyaj yapmanın yolu da bu ürünlerden geçiyor;

Bronzerı allık gibi kullanmak

Bu sonbahar trendlerinde tatlı renklerde allıklar yok, yerine bronzerlar veya soğuk görünümlü allıklar var. Bronzerınızı allık gibi kullanmayı daha önce hiç denememiş, düşünmemişseniz kesinlikle denemelisiniz. dikkat etmeniz gereken kesin konu, bronzerın simli olmaması.

Metalik göz farları

Mavi göz farından pek hoşlanmadıysanız ve yine de sezona uymak istiyorsanız bu göz farlarına mutlaka bakmalısınız, efor sarf etmeden güzel bir makyaj elde etmek için harika çünkü dağıtmaya veye doğru yere sürmenize gerek yok, sadece kabaca tüm göz kapağınıza uygulayın. Dışlarını hafifçe dağıtın, isterseniz eyeliner sürün veya öylece de bırakabilirsiniz. Her ikisi de harika görünüyor.

Leylak rengi

Bu sezonun kesinlikle damga rengi leylak rengi hem de baştan sona, her makyaj ürününüzü bu renk seçebilirsiniz çünkü tek renk makyajlar da bu sezon moda. Hem sıcak değil, hem soğukta değil. Tam sonbahar gibi arada bir renk.

Kırmızı ruj

Her sezonun vazgeçilmezi, kırmızı ruj. Bunun modası asla geçmiyor, ama o kadar güzel görünüyor ki, geçmesin zaten.

Gün batımı renkleri

Turuncu renkler genelde insanların kullanmaktan çekindiği renkler ama bu sezon denemeniz için cesaretinizi toplayın çünkü gün batımı renkleri bu sezon moda ve gerçekten çok güzel görünüyor. Hem dudaklarda, hem ruj olarak hem de allık olarak.

Aşırı parlak cilt

Parlak ciltler, dewy skin uzun zamandır moda bu yıl ama bu sonbaharda moda aşırı parlak ciltler! Strobing tekniği ile bu görünümü hemen elde edebilirsin, şu yazımızdan yararlanmak istersen de;

 

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6