Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Saç Gürleştirme — Saç Gürleştirme Yöntemleri

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.771 kez okundu.

Saç Gürleştirme Yöntemleri

İnce ve az saçlar hem kadınların hem de erkeklerin problemi saç gürleştirme kadın ve saç gürleştirme erkek ayrı ayrı incelenmemesi gereken bir sorun, burada okuyacaklarınız hem kadınlarda hem de erkeklerde işe yarayan çözümler.

Hacim Veren Şampuan & Saç Kremi

İlk olarak kült şeyleri değiştirmekle başlayabilirsiniz. İçeriğinde Sülfat olan şampuan ve saç kremlerini kullanmayın. Neden mi? Çünkü sülfat şampuanın köpük köpük köpürmesini sağlayan deterjanımsı bir kimyasal ve hakkını vermeliyiz saçları çok güzel temizliyor ancak biraz fazla iyi temizliyor çünkü saçlarınızı ve saç diplerinizi aşırı kurutuyor. Bu da özellikle ince telli, az saçlı insanlar için hiç iyi bir haber değil.

Ayrıca çok pahalı maskeler, vitaminler ve salonlarda yapılan bakımlara fazla para harcamak istemiyorsanız güzel çözümlerden birisi şampuan & saç kremini değiştirmek. “hacim veren” sülfatsız bir şampuan ve saç kremi kullanmanız saçlarınıza gerekli güçlendirmeyi yaparken, sülfat ile saçlarınıza zarar vermeyecektir.

Saça Hacim Veren Toz Ürünler

Bu gibi ürünler saça anında hacim verip o yapışmış görüntüyü almayı hedefliyor. Fiber tozlar saçlarınızın diplerine oldukça güzel bir volume veriyor, tuzluk gibi bir ambalaja sahip oluyorlar genelde ve tozun beyaz renkli (hepsi beyaz değil ama çoğunluk beyaz) olması ilk başta korku veriyor ama hiç görünmüyorlar. Saçlarınızı ara ara ayırıp diplerine hafif döküyorsunuz, ardından elinizle saç diplerinize kısa bir masaj yapıp en son şekil veriyorsunuz.

Saçlarınızı Kısaltın

Evet, herkes saçlarını kestirmeyi sevmiyor ancak omuz hizasında ve daha kısa saçlar çok daha hacimli ve gür gözükür. Bunu mutlaka fark etmişsinizdir. İnce telli ve az saçlarınız varsa uzun saç sizin saçlarınızı olduğundan çok daha ince, sağlıksız ve elektriklenmiş gösterebilir. En uzun omuz hizasında kestirirseniz saçlarınız çok daha gür gözükecektir.

Balyaj & Seramik Fırça

Saçlarınız tek tonda aynı renk olduğunda biraz düz ve boyutsuz görünebilir bu da saçlarınızı olduğundan daha hacimsiz gösterebilir. Eğer saçlarınızda biraz değişiklik yapmaktan rahatsız olmayacaksanız açık renk balyaj saçlarınıza isteidğiniz boyutu kazandırıp daha hacimli gözükmesini sağlayabilir. Ayrıca saçlarınıza fön çekerken seramik bir fırça kullanmayı da unutmayın. Saçlarınızın elektriklenmesini ve saç tellerinizin ince ince görünmesini engelliyor. Saçınızı sakin ve bir arada durmasını sağlıyor. Unutmayın saçlarınızın sağlığı çok önemli.

Dalgalı Saçlar

Kesin fark etmişsinizdir düz saçlar çok daha az ve hacimsiz görünürken dalgalı saçlar oldukça gür ve hacimli gözüküyor. Ayrıca saçlarınıza dalga yapmak için ısı vermenize de gerek yok. Banyodan sonra saçlarınızı topuz yapıp yatın sabah uyandığınızda doğal dalgalara kavuşmuş olun.

Doğal Yöntemlerle Saç Gürleştirme

Ülkemizde bazı tanınan kişilerin, çeşitli doğal yöntemlerle saç gürleştirme taktiklerini yayınladıklarını biliyoruz. Bu kişilerden biriside İbrahim Saracoglu. Kendisinin paylaştığı bu doğal kürlerle saçları gürleştirmekte mümkün, özellikle bu kürü kullananların çoğu işe yaradığını söylüyor ayrıca yapmasıda oldukça kolay. Eğer isterseniz deneyebilirsiniz, ya da denediyseniz sonucu burada bizimle paylaşabilirsiniz. Bu sayede, sizinle aynı sorunları yaşayan insanlara bir miktar yardımcı olabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler;

  • 3-5 dal lavanta
  • 2 su bardağı su

Uygulanışı;

Suyu kaynatın. Kaynayan suya lavantaları atın ve ateşin altını kısın. Lavantaları 5 dakika kaynatın. Suyun saç yıkama sıcaklığınıza kadar gelmesi için hafif soğumaya bırakın. İçinden lavantaları süzüp saçlarınızı bu su ile durulayın. Ekstra su ile durulamaya ihtiyacınız olmayacaktır.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6