Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Maybelline Lash Sensational Maskara

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.348 kez okundu.

Herkesin bayıldığı, bu aralar en çok övülen maskaralardan Maybelline Lash Sensational Maskara inceliyoruz, oldukça ayrıntılı ve dürüst bir inceleme okumak isterseniz hemen tıklayın.

Maybelline Lash Sensational Maskara

Maybelline’in bütün maskaralarını incelediğimiz yazımızda Maybelline Lash Sensational Maskaraya da yer vermiştik ancak ayrıntılı bir incelemeyi hak ediyor.

Bu kadar övgüyü hak ettiğini düşünenler de var, şişirme olduğunu düşünenler de, aslında çok güzel bir maskara ancak vaat ettiği şeyler farklı, bu maskarayı tek tek ayrılmış kirpik görünümünü sevenler ve kirpiklerinin daha uzun görünmesini isteyenler beğenecektir, ancak dolgunluk verme konusunda pek iyi değil. Öncelikle kıvamı tam yerinde, çok ıslak veya çok kuru maskaralardan değil, kirpiklerinizi tek tek ayıran fırçası ve güzel formülü sayesinde her kirpiğinize sürdüğünüzden emin olabiliyorsunuz ama tek güzel yanı bu değil, kesinlikle topaklanma problemi olmuyor.

Fırçası plastik ancak çok farklı bir tasarımı var bir tarafı daha büyük ve uzun kıllara sahip hafif kıvrımlı, diğer tarafı ise daha kısa kıllara sahip, kullanırken kirpik dipleri için kısa olan tarafı kirpik uçları için uzun kısmı şeklinde kullanıyorum, bu şekilde biraz daha iyi dolgunluk performansı sağlayabiliyor.

Maskarayı kirpiklerinizie uyguladıktan sonra çok hızlı kuruyor o yüzden 1’den fazla kat sürmeyi planlıyorsanız elinizi çabuk tutun, kuruyunca sürmek zorlaşıyor. Tek kat kullandığım için genelde benim için sorun olmadı. Tek kat ile oldukça doğal, tek tek ayrılmış, uzun kirpiklere sahip olabiliyorsunuz. 2 kat sürmek biraz daha dramatik bir görünüm kazandırıyor ancak dolgunluk fazla vermediği için yine doğal bir görünümde kalıyorsunuz, 2 kat sürdüğümde bile topaklanma yapmadı. Ayrıca gün içinde akma yapmıyor bu da artı bir puandır.

Üstteki fotoğrafta hiç maskara yok. Ortadaki fotoğrafta 1 kat, en alttakinde 2 kat uygulanmış.

Maybelline Lash Sensational Kirpik Dökülmesi

Bu maskarayı kullanan bir çok kişiden aynı şeyi duydum, ‘çıkartması çok zor’ ‘kirpiklerimi yolmam gerekiyor resmen çıkartmak için’ yapmanız gereken şey basit, önce ılık su ile kirpiklerinizi ovun bu gözlerinizin panda gibi olmasını sağlayacak ardından makyaj temizleme ürünleriyle temizliği yapıp günlük rutininize devam edin bu sayede kirpikleriniz kopmayacaktır ve maskara kolayca çıkacaktır.

Maybelline Lash Sensational Çeşitleri

Normal olanın 2 farklı siyahı var, birisi; maybelline lash sensational extra black bu oldukça siyah olan bir renk ama bunun biraz daha siyah olanı var onun adı da;  maybelline lash sensational intense black mascara

Bu normalinin suya dayanıklı versiyonu var, aynı ambalajda ancak yazıları mavi renkte olanı, Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect ve Maybelline Lash Sensational Lash Multiplying Mascara aynı ambalaja sahipler ancak üzerinde yazıyor hangisinin hangisi olduğu, bir de siyah ambalajlar da olan Luscious var ancak o Türkiye de yok sanırım.

Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect Kullananlar

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6