Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Maybelline Fit Me Kapatıcı — Concealer

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 103 kez okundu.

Maybelline Fit Me Kapatıcı — Concealer

İçerik göster 1 Maybelline Fit Me Concealer 2 NARS Creamy Kapatıcı vs Maybelline Fit Me Kapatıcı 3 Maybelline Fit Me Kapatıcı Kullananlar 4 Maybelline Fit […]

Makyaj MAG tarafından Facebook
Maybelline Fit Me Kapatıcı — Concealer
Maybelline Fit Me Kapatıcı — Concealer

Beklenen kapatıcı sonunda Türkiye’ye geldi! Özellikle NARS kapatıcısına muadil gösterilen bu ürün gerçekten övüldüğü kadar iyi mi?

Maybelline Fit Me Concealer

Türkiye’de olmadığı zamanlarda bu kapatıcı için çok yazı yazıldı, bir kısım aşırı sevip överken bu kapatıcıdan nefret eden bir kesim de vardı. Kapatıcı hakkında yazılanlardan çok beni şaşırtan NARS’ın creamy concealerına muadil gösterilmesiydi, onun da incelemesini aşağıdaki kutuda bulabilirsiniz;

Ayrıca Fit Me serisinin fondötenine de bakmak isterseniz şu aşağıdaki kutucuktan ulaşabilirsiniz;

Kuru bitişli olmayan, hafif nemli bir bitiş sağlayan ince yapılı bir kapatıcı, aplikatörüyle aldığınız kadar ürün genelde yeterli oluyor ve ince bir tabaka şeklinde uyguladığınızda oldukça ince yapılı orta kapatıcılığa sahip bir kapatıcı oluyor ancak daha fazla kapatıcılık istediğinizde 2. katı sürdüğünüzde oluşan görüntü pek güzel değil, makyajı ağır gösteriyor ve ince yapılı olmaktan çıkıyor yine de daha fazla kapatıcılığa ihtiyaç duyduğunuz yerlerde 2 kat uygulanabilir, çizgilere çok az doluyor, yine de çok rahatsız edici değildi.

Çok kremsi veya çok akışkan değil, her ikisinin de ortası ve bence çok güzel bir yapısı var. Dağıtması da kolay ve doğal görünüyor, hem göz altlarında hem de yüzünüzdeki kapatmak istediğiniz yerlere kolayca uygulanabilir.

Bu kapatıcının birinci sorunu renk skalası, herkesin kafası karışık bu konuda, serinin en açık rengi maybelline fit me concealer 15 yani fair rengi ancak alt tonu o kadar pembemsi, turuncumsu ki bir açık renk gibi değil, yine de rengi uyan kişiler için güzel bir kapatıcı.

NARS Creamy Kapatıcı vs Maybelline Fit Me Kapatıcı

Sonucu ilk başta söylüyorum, NARS kazanıyor. Uygun fiyatlı güzel bir kapatıcı olmasına rağmen Maybelline’in kapatıcısındaki problemler şunlar; renk skalası çok kısıtlı ve alt tonu rengini çok fazla ön plana almışlar. Kolay ve eşit dağıtılıyor ancak NARS’ın kapatıcısı çalışması çok daha kolay ve çabuk dağılan bir ürün, 8+ saat yüzünüzde durduğunda hafif çizgilere dolma yapabiliyor.

Maybelline Fit Me Kapatıcı Kullananlar

Makyajsız

1 kat Maybelline Fit Me kapatıcı uygulanmış

2 Kat Maybelline Fit Me kapatıcı uygulanmış

Maybelline Fit Me Concealer Fiyat

Muadili olarak gösterildiği NARS’dan olsukça uygun bir fiyatı var, ₺27,45

Maybelline Fit Me Concealer Swatches

En baştaki, Maybelline Fit Me Light 10, ortadaki ise Maybelline Fit Me Fair 15, en sondaki ise NARS Creamy Concaler Vanilla Light 2

diğer ‘en açık’ renkteki kapatıcılara oranla ne kadar koyu kaldığını görebilirsiniz.

İnanamayacağınız 13 Gelin Makyajı Öncesi & Sonrası
Bu Yazıyı Oylayın
Maybelline Fit Me Kapatıcı — Concealer
4.9 (98.33%) 12 oy

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
@makyaj_mag
TAKİP EDİN