Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Maybelline Fit Me Kapatıcı — Concealer

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 4.005 kez okundu.

İÇİNDEKİLER
  Maybelline Fit Me Kapatıcı — Concealer

  Beklenen kapatıcı sonunda Türkiye’ye geldi! Özellikle NARS kapatıcısına muadil gösterilen bu ürün gerçekten övüldüğü kadar iyi mi? Maybelline Fit Me Concealer Türkiye’de olmadığı zamanlarda bu kapatıcı için çok yazı yazıldı, bir kısım aşırı sevip överken bu kapatıcıdan nefret eden bir kesim de vardı. Kapatıcı hakkında yazılanlardan çok beni şaşırtan NARS’ın creamy concealerına muadil gösterilmesiydi, onun […]

  Makyaj MAG tarafından Facebook
  Maybelline Fit Me Kapatıcı — Concealer
  Maybelline Fit Me Kapatıcı — Concealer

  Beklenen kapatıcı sonunda Türkiye’ye geldi! Özellikle NARS kapatıcısına muadil gösterilen bu ürün gerçekten övüldüğü kadar iyi mi?

  Maybelline Fit Me Concealer

  Türkiye’de olmadığı zamanlarda bu kapatıcı için çok yazı yazıldı, bir kısım aşırı sevip överken bu kapatıcıdan nefret eden bir kesim de vardı. Kapatıcı hakkında yazılanlardan çok beni şaşırtan NARS’ın creamy concealerına muadil gösterilmesiydi, onun da incelemesini aşağıdaki kutuda bulabilirsiniz;

  Ayrıca Fit Me serisinin fondötenine de bakmak isterseniz şu aşağıdaki kutucuktan ulaşabilirsiniz;

  Kuru bitişli olmayan, hafif nemli bir bitiş sağlayan ince yapılı bir kapatıcı, aplikatörüyle aldığınız kadar ürün genelde yeterli oluyor ve ince bir tabaka şeklinde uyguladığınızda oldukça ince yapılı orta kapatıcılığa sahip bir kapatıcı oluyor ancak daha fazla kapatıcılık istediğinizde 2. katı sürdüğünüzde oluşan görüntü pek güzel değil, makyajı ağır gösteriyor ve ince yapılı olmaktan çıkıyor yine de daha fazla kapatıcılığa ihtiyaç duyduğunuz yerlerde 2 kat uygulanabilir, çizgilere çok az doluyor, yine de çok rahatsız edici değildi.

  Çok kremsi veya çok akışkan değil, her ikisinin de ortası ve bence çok güzel bir yapısı var. Dağıtması da kolay ve doğal görünüyor, hem göz altlarında hem de yüzünüzdeki kapatmak istediğiniz yerlere kolayca uygulanabilir.

  Bu kapatıcının birinci sorunu renk skalası, herkesin kafası karışık bu konuda, serinin en açık rengi maybelline fit me concealer 15 yani fair rengi ancak alt tonu o kadar pembemsi, turuncumsu ki bir açık renk gibi değil, yine de rengi uyan kişiler için güzel bir kapatıcı.

  NARS Creamy Kapatıcı vs Maybelline Fit Me Kapatıcı

  Sonucu ilk başta söylüyorum, NARS kazanıyor. Uygun fiyatlı güzel bir kapatıcı olmasına rağmen Maybelline’in kapatıcısındaki problemler şunlar; renk skalası çok kısıtlı ve alt tonu rengini çok fazla ön plana almışlar. Kolay ve eşit dağıtılıyor ancak NARS’ın kapatıcısı çalışması çok daha kolay ve çabuk dağılan bir ürün, 8+ saat yüzünüzde durduğunda hafif çizgilere dolma yapabiliyor.

  Maybelline Fit Me Kapatıcı Kullananlar

  Makyajsız

  1 kat Maybelline Fit Me kapatıcı uygulanmış

  2 Kat Maybelline Fit Me kapatıcı uygulanmış

  Maybelline Fit Me Concealer Fiyat

  Muadili olarak gösterildiği NARS’dan olsukça uygun bir fiyatı var, ₺27,45

  Maybelline Fit Me Concealer Swatches

  En baştaki, Maybelline Fit Me Light 10, ortadaki ise Maybelline Fit Me Fair 15, en sondaki ise NARS Creamy Concaler Vanilla Light 2

  diğer ‘en açık’ renkteki kapatıcılara oranla ne kadar koyu kaldığını görebilirsiniz.

  En İyi 11 Cilt Temizleme Ürünü Yazımızı Okumak İçin Buraya Tıklayın!
  Bu Yazıyı Oylayın
  Maybelline Fit Me Kapatıcı — Concealer
  4.9 (98.33%) 12 oy
  @makyaj_mag
  TAKİP EDİN