Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Keratin Bakımı — Saç Botoksu

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.347 kez okundu.

Keratin bakımı veya bilinen diğer adıyla saç botoksu aslında uzun zamandır oldukça popülerdi. Hemen sonuçların görülebilmesi ve saçları gerçekten de çok güzel yapması herkesin kalbini çalmış durumda bu yazımızda keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenleri yazacağız, ekstra sorunuz olursa mutlaka aşağıya soru olarak yazın.

Keratin Bakımı Nedir?

Keratin proteini saçlar için en önemli besin kaynağı. Saçlara keratin yüklemesi yapılarak daha sağlıklı olmasını kabaran ve elektrikli saçların sakinleşip pürüzsüzleşmesini sağlıyor. Ayrıca saçları düzleştiriyor ve bu düzlük aylar boyunca sürüyor. ekstra parlaklık da sağlıyor kısaca keratin bakımı harika bir işlem, tek sorunu bu işlemin kimyasal olması ve işlem uygulanırken düzleştirici kullanılıyor olması, yine de her gün saçlarınızı düzleştirici ile düzleştirmenizden daha az hasar alacaktır diye düşünüyorum çünkü keratin bakımı yaptırdığınızda saçlarınızı bir daha aylarca düzleştirmenize gerek kalmayacak.

Bakımı da çok zor değil, kuaförün önerileri; sülfatsız bir şampuan ve saç kremi kullanın. Ayrıca saçlarınızı haftada en fazla 1-2 kere şampuanla yıkayın. Diğer zamanlarda saçlarınızı yıkadığınızda sadece saç kremi uygulayın. Şampuan kullanmayın. Özellikle içinde deniz tuzu olan saç spreylerinden uzak durun.

Keratin bakımı erkek ve kadınlarda uygulanabilir. Özellikle saç botoksu kıvırcık saç, kabaran, elektriklenen ve kullanması zor olan saçlara sahip erkekler keratin bakımına yöneliyor. Eğer saçlarınız kullanımı zor, şekil vermesi, yatıştırması zorsa gün içinde saçlarınızı düzgün bir şekle sokmak için çok fazla zaman kaybedebilirsiniz. Keratin bakımı bu zaman kaybının da önüne geçmek için harika bir yöntem. Saçlarınızı sadece tarayıp evden dışarı hemen çıkabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise; keratin bakımı kesinlikle hamilelere önerilmiyor! Onun dışında herkes saçına keratin bakımı yaptırabilir. Saçlarınıza açılma işlemi yapılmış olsun olmasın, boyalı veya boyalı olmasın hiç fark etmiyor.

Keratin Bakımı Fiyatı 2019

Fiyatlar oldukça değişken ₺200’den başlayıp, ₺800 hatta ₺900 gibi fiyatlara bile bulabilirsiniz. Aklınızda bulunması gereken bilgi; keratin bakımının farklı türleri olabileceği, mutlaka uygulamadan önce kuaförünüz ile nasıl bir keratin bakımı uygulayacağını konuşun. Keratin yüklemesi, keratin botoksu, Brezilya Fönü, Rio Keratin bakımı, keratin bakımı, saç botoksu vs. gibi bir çok farklı çeşidi var.

Keratin Bakımı Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Keratin bakımı kimyasal bir işlemdir bu kimyasallar saçınızda aylar boyunca kalabilir. Kullanımınıza ve saçınıza çok bağlı bu süre ama genelde 6 ay kadar kalabilir. Saçlarınızın yine düz, parlak, elektriklenmeyen ve kabarmayan haline dönmesi için tekrar yaptırmanız gerekiyor ancak saçlarınıza nefes almaları için biraz zaman tanımak da oldukça önemli.

Evde Keratin Bakımı Yapanlar

Keratin bakımı evde de yapılabilir ancak kuaförde yapılan kadar kalıcı olmuyor ancak eğer profesyönel kullanım için olan ürünlerden bulup alabilirseniz (ve kesinlikle üstünü çok dikkatli okuyun, nasıl yapıldığı üstlerinde ayrıntılı yazıyor.) kuaförlerdeki gibi bir sonuç alabilirsiniz, yine de mutlaka yanınızda saçlarınızın arkalarını yapması için ve yardım için birisi olsun. İnternette Keratin bakım setleri satılmakta.

Saç Botoksu Yaptıranların Yorumları

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erva
erva
3 Ekim 2022 17:09

bende keratin için mega keratin setini kullanıyorum boyadan sonra yıpranan saçlarıma çok iyi geldi

@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6