Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Hindistan Cevizi Yağı — Tam Bir Mucize!

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.030 kez okundu.

İÇİNDEKİLER
  Hindistan Cevizi Yağı — Tam Bir Mucize!

  Herkese merhaba! Hindistan cevizi yağı daha önce hiç denediniz mi? Eğer denemediyseniz, ve almayı düşünüyor ama ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazım tam olarak sizin için! Kullanım alanlarının bu kadar çok olmasına gerçekten çok şaşıracaksınız. Öncelikle hindistan cevizi yağı, aşırı sağlıklı bir yağ, ayrıca çok güzel kokuyor, kullanım alanları ise gerçekten hayal ettiğinizden çok fazla biz […]

  Makyaj MAG tarafından Facebook
  Hindistan Cevizi Yağı — Tam Bir Mucize!
  Hindistan Cevizi Yağı — Tam Bir Mucize!

  Herkese merhaba! Hindistan cevizi yağı daha önce hiç denediniz mi? Eğer denemediyseniz, ve almayı düşünüyor ama ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazım tam olarak sizin için! Kullanım alanlarının bu kadar çok olmasına gerçekten çok şaşıracaksınız. Öncelikle hindistan cevizi yağı, aşırı sağlıklı bir yağ, ayrıca çok güzel kokuyor, kullanım alanları ise gerçekten hayal ettiğinizden çok fazla biz makyaj ve güzellik alanlarını daha dikkatli inceleyeceğiz, merak ettiyseniz başlayalım!

  Yemeklerde

  Yemeklerinizde, sote, kızartmalarınızda kullanabilirsiniz, ekmeğinize tereyağı gibi kullanabilirsiniz. Smoothielerinize harika bir tat verecektir. Kısacası her türlü yemeklerinizde normal yağı hindistan cevizi yağı ile yer değiştirebilir ve aşırı farklı tatlar elde edebilirsiniz.

  Aydınlatıcı

  Elmacık kemiklerinize aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz, kremsi yapısı sürmenizi kolaylaştıracaktır.

  Tıraş losyonu

  Bacaklarınızı tıraş etmeden önce biraz hindistan cevizi yağı sürüp sonrasında tıraş ettiğinizde bacaklarınızın yumuşacık olduğunu ve tıraş yanığı hiç kalmadığını göreceksiniz.

  Yüz temizleme

  Yarım, yarım ölçülerde hindistan cevizi yağını, himalaya tuzu ile karıştırıp yüzünüzü ovalayarak sürün, ölü derileri alacağı gibi cildinizi yumuşatıp besleyecektir.

  Vücut temizleme

  Hindistan cevizini şeker ile karıştırıp banyodayken vücudunuza ovalayarak sürün, ölü derilerinizi alacak ve yumuşak bir cilt bırakacaktır.

  Makyaj temizleyici

  Hindistan cevizi yağını yüzünüze sürün, sonrasında bir pamuk yardımıyla yüzünüzü temizleyin. Bir çok makyaj temizleme ürününden iyi sonuç veriyor.

  Dudak nemlendiricisi

  Dudaklarınızın üstüne parmağınız yardımıyla biraz sürün, dudaklarınızı yumuşatacak ve besleyecektir.

  Bebek bakımı

  Bebeğinizin altını değiştirdikten sonra birazcık hindistan cevizi yağı sürüp cildini besleyebilirsiniz.

  Hamileler

  Karnınız büyürken çatlaklar oluşur ve cildinizin nemlendirilmeye en çok ihtiyaç duyduğu zamandır o zamanlar, hamile olduğunuz için doğal içerikli nemlendiricilere yönelmek isteyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı tam olarak aradığınız şey çünkü eh 100% doğal. Ayrıca emzirirken göğüslerinize de kullanabilirsiniz.

  Masaj Yağı

  Harika masaj yağı oluyor, özellikle güzel kokusundan  dolayı seviyorum. Ayrıca cildi aşırı yumuşak yapıyor.

  Vücut nemlendirici

  Banyodan çıktıktan hemen sonra vücudunuza sürün.

  Güneş yanığı kremi

  Güneşte biraz fazla kalıp kendinizi yaktıysanız çözümü hindistan cevizi yağı, yanığın üzerine biraz sürün.

  Yüz nemlendirici

  Yüzünüzü yıkadıktan sonra çok hafif bir şekilde yüzünüze sürün, kuru ciltliler için tam bir mucize, cildiniz yağlıysa pek tavsiye etmiyorum yine de deneyebilirsiniz.

  Ayak nemlendiricisi

  Ayaklarınız kuruysa ve çatlaklarınız varsa, gece yatmadan biraz bol miktarda hindistan cevizi yağını ayaklarınıza sürün, pamuklu bir çorap giyip uyuyun sabah uyandığınızda ayaklarınız yumuşacık olacak.

  Direk nemlendiricisi

  Direkleriniz kurumuş olabilir, aynı ayaklarınıza yaptığınız gibi biraz bol miktarda hindistan cevizi yağını sürün.

  Saç bakımı

  Saçlarınız kuru mu? biraz bol bir miktar hindistan cevizi yağını gece saçlarınıza sürün, saçınızı tarayın iyice her tarafına işlemesi için ellerinizle yedirin, az geldiyse daha da sürebilirsiniz. Saçlarınızı yıkamadan toplayın yağlı bir şekilde topuz veya örgü yapabilirsiniz. yastığınızı havluyla kaplayın yağ bulaşmasın. Sabah uyandığınızda saçınızı açın ve yıkayın. Saçlarınız yumuşak olduğu gibi harika hindistan cevizi kokacaktır.

  Saç şekillendirici

  Saçlarınız çok kabarıyor ve kontrol edemiyorsanız  ve elektrikleniyorsa, biraz hindistan cevizi yağını alıp sadece uçlarına sürebilirsiniz. Yıkamayın. Saç diplerinize sürmeyin, saçınızın basık durmasına ve kirlenmiş gibi görünmesini sağlayabilir.

  Doğal diş macunu

  Doğal dişmacunu yapmanız için hindistan cevizine eş oranda karbonat karıştırın, tatlandırması için stevia ekleyin biraz ve sonunda ferahlatması için en sevdiğiniz uçucu yağı ekleyin ve hazır.

  Metabolizmanızı hızlandırır

  Günde 2 yemek kaşığı hindistan cevizi tüketmek metabolizmanızı hızlandırır, bunu direkt yiyerekte yapabilir veya smoothienize, yemeklerinize karıştırarakta yapabilirsiniz.

  Umarım bu yazımdan yeni bir şeyler öğrenmişsinizdir. Yeni öğrendiğiniz hindistan cevizi yağı kullanım alanı nedir?

  En İyi 11 Cilt Temizleme Ürünü Yazımızı Okumak İçin Buraya Tıklayın!
  Bu Yazıyı Oylayın
  Hindistan Cevizi Yağı — Tam Bir Mucize!
  5 (100%) 2 oy
  @makyaj_mag
  TAKİP EDİN