Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Excipial Lipo — Excipial Hydro

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 4.162 kez okundu.

Excipial Lipo Nedir?

Excipial Lipo aslında reçeteyle satılan genelde dermatologların yazdığı/önerdiği bir eczane kremi. Reçetesiz de alınabildiği ve nemlendirmesi harika olduğu için (içeriğinde gerçekten ilaç adına pek bir şey yok o yüzden cildinde sorun olmayanların da sık sık kullandığı bir krem, yine de tedbirli olmak için bir dermatologla görüşebilirsiniz veya en azından eczacınıza sorun almadan önce.) pek çok kişi tarafından kullanılan yağ içinde su emülsiyonu.

Yüzünüze ve vücudunuza uygulayabilirsiniz. Özellikle kuru ciltliler için çok güzel canlandırıcı bir nemlendirmesi var. Lipo’nun nemlendirmesi yeterli olacaktır çoğu kişi için ancak yine de daha güçlü bir nemlendirici arıyorsanız Excipial Hydro’yu alabilirsiniz.

Excipial Lipo Kortizon Var mı?

Eskiden içeriğinde kortizon bulunuyormuş ancak benim aldığımda kortizon yoktu içeriğinde, eğer bir hassasiyetiniz varsa veya egzama gibi bir hastalığınızdan dolayı kullanmak istemiyorsanız almadan önce kontrol etmenizi öneririm.

Excipial Hydro Nedir?

Dermatologlar Excipial Hydro’yu yüzde kullanım için daha çok öneriyorlar. Excipial Hydro sivilce izi için iyi geldiği de söyleniyor. Lipo ile aşırı bir farkları yok verdikleri nemlendirme dışında; su içinde yağ emülsiyonu olarak geçiyor Hydro. Egzama, sedef hastalığı gibi rahatsızlıklarda sık sık kullanılıyor.

Excipial Hydro Nedir Ne İşe Yarar?

Bu hastalıkların dışında eğer pul pul dökülen kuru bir deriniz varsa bu krem sizin kurtarıcınız olabilir haftada sadece 1 kere vücuduma peeling + Hydro uyguladığımda cildim pamuk gibi oluyor, mutlaka öneririm. Onun dışında normal bir nemlendirici gibi kullanabilirsiniz. Kışları ekstra kuruyan bölgelerinize de iyi gelecektir. Bu krem reçetesiz olarak da satılıyor ve kullananlar gerçekten hiç azımsanmayacak kadar çok ama yine de eczacınıza mutlaka danışın almadan önce, eğer özel bir hastalığınız varsa cildinizle ilgili mutlaka belirtin. Her deri hastalığına iyi gelmez.

Excipial Lipo ve Hydro Farkı

Aslında hemen hemen aynı kremler aralarındaki fark nemlendirme dereceleri, Hydro’nun adında yağ içinde su emülsiyonu yazıyor yani nemlendirmesi daha yüksek. Lipo ise su içinde yağ emülsiyonu nemlendirmesi Hydro’yla karşılaştırıldığında daha düşük kalıyor. Yine de her ikisi de nemlendirme düzeyleri oldukça yüksek eczane kremleri.

Excipial Hydro Fiyat

Hydro’nun fiyatı Lipo’ya oranla daha düşük, ₺6 ve ₺11 gibi bir aralıkta bulabilirsiniz. Eczaneden eczaneye fiyatlar farklılık göstermektedir.

Excipial Lipo Fiyat

Her eczanede farklı fiyatlar bulmak mümkün, Excipial lipo fiyatı ₺17,40 ve ₺22 gibi bir aralıkta.

Excipial Lipo Kaşıntıya İyi Gelir mi?

Her iki kremde doktorlar tarafından sedef ve egzama gibi kaşıntılı rahatsızlıklar için reçeteleniyor. Bu yüzden kaşıntılara etkisi büyük, ancak yine de mutlaka doktorunuza sormalısınız. Kaşıntılarınız için doktora sormadan bazı ilaçlar/kremler kullanmanız hastalığınızı daha da kötü yapabilir.

Excipial Lipo Tüylenme Yapar mı?

Kendi kişisel deneyimime göre böyle bir durumla karşılaşmadım ancak başka hormonel hastalıklarla bu krem birleştiğinde belki böyle bir etki ortaya çıkabilir. Eğer böyle bir şüpheniz varsa doktorunuzla mutlaka bu konuyu konuşun. Ayrıca böyle bir durum yaşadıysanız aşağıya yorum bırakabilirsiniz.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6