Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Herkesin Bilmesi Gereken 13 Makyaj Hilesi

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 658 kez okundu.

Makyaj yaparken herkesin mutlaka işine yarayacak 13 tane makyaj hileleri içeriğine göz atın, mutlaka sizin de bilmedikleriniz çıkacaktır

Göz kaleminden eyeliner yapmak

Göz kalemleri genelde yumuşak uçlu olsa da gel eyelinerlardan daha zor sürülen bir yapıdalar. Siyah, bordo veya istediğiniz herhangi bir kalemi ateşte 1 saniye filan tutmanız yeterli, 15 saniye kadar da soğuması için bekleyin ve tebrikler artık eyelinerınız var. Dağıtması ve sürülmesi çok daha kolay.

Göz kapağınıza beyaz kalem sürün

Göz makyajınızda cesur bir renk kullanmaya karar verdiniz ama göz kapağınıza sürdüğünüzde rengi daha soluk görünüyor ve bir çok kat sürmek zorunda kalıyorsanız, makyaja başlamadan önce göz kapağınıza beyaz renk kalem sürün, Nyx’in jumbo kalemleri bu iş için çok iyi. Beyaz rengin üzerine uyguladığınız her renk canlı ve daha yoğun gözükecektir. Özellikle simli veya parlak göz farlarının daha güzel gözükmesi için mutlaka deneyin.

Eyeliner için noktaları kullanın

Eyelinerınızın kuyruğunun olmasını istediğiniz yere nokta koyun ve o noktadan gözünüzün ucuna doğru bir çizgi çekin, daha kolay ve eşit eyeliner çekmenizi sağlayacaktır.

Hashtag işaretiyle anında dumanlı göz makyajı

Gözünüzün ucuna doğru istediğiniz renk bir kalemle hashtag işareti yapın ve dağıtıcı bir fırçayla dışa doğru dağıtın, anında dumanlı göz makyajınız hazır! kolay ve hızlı daha yoğun istiyorsanız bu adımları tekrarlayabilirsiniz.

Göz kapağında istenmeyen maskara izlerine kaşık koruması

Eğer maskara sürerken harika uzun kirpiklerinizle veya maskaranın fırçasıyla göz kapağınızın üstünde lekeler bırakıyorsanız kaşık kullanabilirsiniz. Göz kapağınızın üstüne bombeli olan yanı dışarı bakacak şekilde yerleştirin ve maskaranızı o şekilde uygulayın.

Lens solüsyonu sadece lensler için değil

Eğer o çok sevdiğiniz maskaranız kuruduysa içine sadece bir kaç damla lens solüsyonu damlatmanız yeterli eski haline hemen geri dönecektir. Unutmamanız gereken durum maskaranızı 3 aydan fazla saklamamalısınız, 3 aydan fazla sakladığınız maskaraların içinde bakterilerin üremesi muhtemeldir. Eğer 3 aydan kısa sürede kuruduysa maskaranız o zaman bu yöntemle onları hayata geri döndürebilirsiniz.

Kirpik kıvırıcınıza fön tutun

Kirpik kıvırıcınız kirpiklerinizi ne kadar kıvırırsa kıvırsın kirpikleriniz düz duruyorsa belki onların föne ihtiyacı vardır. Kirpik kıvırıcınızı biraz ısınana kadar fön makinesinin önünde tutun ve sonrasında biraz soğumasını bekleyin ama sadece biraz (kirpiklerimizi yakmak istemeyiz) sonra kirpiklerinizi kıvırın, ısıdan dolayı kirpikleriniz kıvrık kalacaktır.

Kirpiklerinize transparan pudra serpin

Kirpiklerinize birden fazla kat maskara sürmeyi düşünüyorsanız ilk kat maskaradan sonra kirpiklerinizin üzerine çok olmayacak şekilde transparan pudra serpin. Böylece daha dolgun ve yoğun görüneceklerdir. Önemli nokta transparan pudra kullanmanız.

Dudaklar için de pudra

Rujunuzun uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız bir peçeteyi dudaklarınıza fazla bastırmadan tutun ve üzerinden çok hafif transparan pudra geçin. Bu aynı zamanda dudaklarınızdaki rujun parlaklığını da alabilir dikkatli olun ama çok uzun süre kalıcı olacağını garanti veriyoruz.

Vazelin ve kırılmış göz farları

Kırılmış göz farlarınızı birleştirmek istiyorsunuz veya toz halde kullanmak istemediğiniz bir renginiz var, birazcık vazelin ile karıştırarak yeni bir ruj/lip gloss elde edebilirsiniz.

X rehberi ile harika ruj sürmek

Üst dudağınızın tam ortasını hep taşırıyor musunuz? veya kırmızı ruj veya mat bir ruj sürerken “mükemmel” çizgi gibi gözükmesini mi istiyorsunuz hemen dudağınızın ortasına X çizin ve onu rehberiniz olarak kullanıp düzgün çizgiler çizin.

Göz altınıza üçgen çizin

Belki de göz altı torbalarınız veya halkalarınızı 3 nokta şeklinde kapatıcı uygulayarak kapatıyorsunuz ama bu yanlış. Göz altınıza kocaman bir üçgen çizerek kapatmayı deneyin çok daha yadınlık ve iyi kapatılmış göz altlarınız olacak.

Kontür yapmak çok kolay

Kontür yapmak istiyorsunuz ama o koyu rengi nereye sürmeniz gerektiğini bulamıyorsunuz hemen bir fırça kapın kalem de olur, düz bir şeye ihtiyacınız var. Fırçanızı tam elmacık kemiğinizin üstüne yerleştirin ve aşağıya doğru yuvarlayın hemen elmacık kemiğinizin atına bir boşluk olacak ve fırçanız büyük ihtimal orada kalacak tam oraya kontür renginizi sürüp dağıtın.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6