Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Dior Lip Glow

4 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.131 kez okundu.

Lip balmları kullanmayı sevebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Genelde saçlarınızın dudaklarınıza yapışmasında 100% rol oynarlar ve rahatsız edicilerdir. Bu yüzden nemlendirme işlemini tamamladıklarında bir çok kişi siliyor ve yerine beğendikleri ruju sürüp evden öyle çıkıyor, Dior Lip Glow bu durumu değiştirmeye geliyor.

Dior Lip Glow Yorum

Bir dudak balmını sevebileceğini hiç düşünmeyenleri bile kandırıp kendisine bağımlı edebilen bir lip balm ile karşınızdayız. Aşırı pahalı fiyatını (doların yükselmesi ile şu an çok daha pahalı) göz ardı ettiğimizde geriye dünyanın en güzel lip balmı kalıyor, abartıldığını düşünebilirsiniz ama değil. Hiç bir rujumu asla bitirememiş birisi olarak (ve lip balmlarla aram hiç iyi değildir.) 2 ayda 2 tane lip glow bitirdim.

Öncelikle formülü çok güzel, hafif yapılılar dudaklarda hiç ağırlık yapmıyorlar ve kesinlikle yapış yapış hissetmiyorsunuz. Mango ve kızılcık yağı gibi doğal nemlendirici maddeler var içinde, dudaklarınızı çok güzel nemlendiriyor ve pürüzsüz bir görüntü sağlıyor, dudakları daha sağlıklı gösteren bir bulanık görüntü veriyor, yani dudaklarınızda çizgileri daha az görünür yapıyor ve bu sayede pürüzsüz bir dudak görüntüsüne kavuşuyorsunuz. Yarı transparan renklere sahip, yani rujlar tam gördüğünüz renkte olmuyor hafif transparanlar bu sayede çok doğal bir görüntü yakalayabiliyorsunuz. Formülünün çok hafif ve renklerin oldukça ışıltılı olmasından dolayı bir süre sonra ilk sürdüğünüz kadar belirgin kalmıyorlar ama gün içinde dudaklarınızdan tamamen asla silinmiyorlar, hafif pembelik ve ışıltı neredeyse tüm gün sizinle kalıyor.

Renkleri 3 farklı stilde ayrılıyor; Matte finish, Satin finish, Shimmer finish

Holographic Serisi/Shimmer Finish

Mat Serisi

İtiraf edilmesi gereken bir şey var o da renklerin bazılarını birbirinden ayırma oldukça zor, o renkleri aynı anda almak pek mantıklı gelmiyor, hafif bir fark tabii var ancak bunu görmek oldukça zor ama aşırı derecede rahat oldukları için bütün renkleri almak istiyorsunuz, aynı bu lip balmlar kadar rahat rujları topladığımız şu yazımıza bakmak isterseniz;

Dior Lip Glow 101 Matte Pink

Mat serisinden oldukça doğal görünümlü mat bir pembe, hemen hemen her ten rengine uyumlu herkese kesinlikle yakışacak pembe bir lip balm, no-makeup makyajında kesinlikle kullanılabilir bir renk. Adının mat olduğuna çok takılmamalısınız, dudakları hala çok iyi nemlendiriyor.

Dior Lip Glow 102 Matte Raspberry

Mat serisinin ikinci rengi Raspberry, bilinen diğer adıyla Magenta. Pembe renginden daha belirgin, daha yoğun renge sahip yine nemlendirme konusunda oldukça iyi iş çıkartıyor. Rengi biraz daha belirgin olsa da çok abartı olmaması ve hemen hemen her makyajla kullanılabilmesi oldukça güzel.

Dior Lip Glow 005 Lilac Glow

Oldukça açık mor bu renk ışıltılı bitişli seriden, rengi mor olarak tanımlansa da oldukça doğal görünen renklerden birisi, aslında lip glowların hepsi oldukça doğal görünen dudak balmlarından oluşuyor.

Dior Lip Glow 001 Pink Glow

En sevilen renklerden birisi çünkü dudakları oldukça sağlıklı gösteriyor. Tam doğal dudak renginde ve ışıltılı, çok açık bir pembe rengi.

Dior Lip Glow 004 Coral Glow

Bu sene, aslında oldukça uzun zamandır ama özellikle bu yıl çok moda olan renklerden birisi de şeftali rengiydi, bu dudak balmı şeftali renginin o yumuşaklığını o kadar iyi yakalamış ki bu coral rengi favorilerim arasında, çok güzel ve doğal bir şeftali rengi veriyor dudakları iyi nemlendiriyor ve ışıltı sağlıyor.

Dior Lip Glow 006 Berry

Bu renk yukarıdaki lilac glow’un biraz daha koyusu ve yeni çıkanlardan (veya sonradan çıkanlardan diyebilirim) lip balmın rengine bakıp çok koyu bir mor çıkacağını düşünebilirsiniz ancak bu dudak balmları yarı transparan bu yüzden aşırı güçlü/opak renkler çıkmıyor.

Dior Lip Glow 007 Raspberry

Renkler birbirine oldukça benziyor, bu Raspberry rengi ışıltılı olan, mat versiyonunu yukarıda bulabilirsiniz. Açık mor renginde ayrıca bu rengin bir diğer adı da Magenta

Dior Lip Glow 008 Ultra Pink

Parlaklığı bir kaç saat sonra gitse de pembe rengi dudaklarda oldukça uzun bir süre kalıyor, hatta siz çıkartmadıkça diğer gün bile dudaklarınızı pembe görebilirsiniz.

Dior Lip Glow 010 Holographic Pink

Bu son 2 renk ‘Shimmer finish’ serisinden ve bu serinin adı Holographic olarak hatta kısaltması Holo olarak da geçiyor. İçinde küçük küçük simler varbu yüzden Holographic olarak geçiyor, bu simler uzaktan sadece çok parlaklık olarak gürülüyor ama yakınlaşınca simleri görebiliyorsunuz.

Dior Lip Glow 009 Holographic Purple

Bu Holo’lar nedense simli yapılarıyla bana 2000’leri hatırlatıyor, tam 2000’ler gençlik fimlerinin sarışın başrol oyuncularının kullanacağı türden, çok güzeller ama aralarındaki renk farkı neredeyse gözle görülemez derecede, gün boyunca simleri sayesinde ışıltıları da pek gitmiyor.

Şekerli dudak scrub & Berry lip glow

Bu serinin bir de lip scrub’ı var. Şekerli ve dudakları harika güzel yapıyor ama aynı etkiyi şekerli DIY bir scrub ile de alabilirsiniz, dudaklarınıza yukarıdaki dudak balmlarından sürmeden önce bu şekerli dudak scrub’ı ile ölü derilerinden arındırıyoruz ve hafif nemlendiriyoruz üzerine istediğiniz rengi sürüyorsunuz ve tüm gün harika, sağlıklı ve kesinlikle iyice nemlendirilmiş doğal görünümlü dudaklarla kalıyorsunuz.

 

Dior Lip Glow Fiyat

Bu lip balmların tek eksi yönü fiyatları, ortalamanın üstünde fiyatlara sahip olması pek sorun olmazdı ancak fiyatı oldukça pahalı. ₺225,00

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6