Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Birbirinden Güzel Kısa & Örgü Saç Modelleri

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.278 kez okundu.

Kısa Saç Örgü Modelleri

Kısa ve örgülü saç modelleri pek gördüğümüz bir şey değil, çünkü genelde yapımı zor olduğu düşünülüyor ama o kadar sevimliler ki! Çok efor isteyen modeller de var ancak basit bir çok modelimiz de var. Siz de eğer aşağıdaki yazımızdan esinlenip saçlarını kısa kestirenlerden biriyseniz veya kısa saçların ne kadar havalı olduğunu önceden keşfedenlerden bu örgü saç modelleri sizin için;

Uzun saç sevenler de oldukça fazla ancak kısa saç kesimleri de özellikle son zamanlarda oldukça seviliyor. Yazın sıcağında da oldukça kullanışlı kışın tatlı bir berenin içinde de! Kısaca siz de kısa saç sevenlerdenseniz bu örgü modelleri tam size göre ve yapılışları da çok karışık değil.

Yarım Örgülü Saç Modelleri

Saçlarınızın açık olmasını seviyorsunuz ancak farklı bir model olsun, bir değişiklik gelsin istiyorsanız bu tarz yarım örgü modeller tam size göre! Ayrıca çok da moda işin güzel yanı tamamen kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Örgülerinizi topuz ile bitirebilirsiniz. Örgülerin ucunu açık bırakabilirsiniz veya tamamen sonuna kadar örüp açık saçlarınızla karışmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarını toplamayı fazla sevmeyenler için kesinlikle harika bir çözüm.

Klasik 2’li Örgü Saç Modeli

Asla vazgeçilmez 2’li örgü, içe doğru kıvrık (Fransız tarzı örgü stili – french braid) veya dışa doğru kıvrık (Hollanda tarzı örgü stili – dutch braid) yapabilirsiniz. Hangisinin görünümünü daha çok seviyorsanız onu kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz bir modeli istediğiniz örgü stili ile modifiye de edebilirsiniz tamamen size ve hayal gücünüze kalmış! Uzun saçlarda göründüğünden çok daha sevimli duruyorlar. Ayrıca saçların hafif uzunsa ve örgülerinizin ucu biraz sarkıyorsa onları kıvırıp iki küçük topuz yapabilirsiniz. 1-2 tel toka yardımcı olacaktır.

Kısa Saç Modelleri (Kadın)

İlham alabileceğiniz hemen hemen herkese uyacak kısa saç modellerini burada bulabilirsiniz. Kısa saçların bir ufak sorunu da açık bırakıldığında sürekli yüzünüze gelmesi ve sizi rahatsız edebilmesi, örgülü saç modelleri bu gibi durumları gidermek için oldukça iyi, saçlarınızı toplamanız ayrıca sadece günlük hayatta kolaylık sağlamıyor. Bir davet veya ciddi görünmeniz gereken bir yere giderken size istediğiniz havayı katmanızı sağlar.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jennie Kim
Jennie Kim
25 Aralık 2020 16:34

2li topuz nasıl yapılıyor anlatırmısnız ?

@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6