Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Alt Kirpikler için En İyi Maskaralar

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 700 kez okundu.

Alt kirpiklere rimel sürmeyi sevmeyenler olduğu gibi, alt kirpiklere maskara sürmeden makyajının tamamlanmadığını düşünenler de var, dramatik ve büyük gözlere sahip olmanın da alt kirpiklere rimel uygulamaktan geçtiğini biliyoruz, ama her rimel alt kirpiklere uygulanamıyor, hadi en iyilerinin hangileri olduğunu bu yazımızdan keşfet.

Alt Kirpiklere Rimel Nasıl Sürülür

Tombul maskara fırçasıyla minik ve genelde üst kirpiklerinizden daha ince yapıdaki alt kirpiklerinize maskara uygulamaya çalıştınız mı? Eminim hepiniz bunu yapmışsınızdır, ve sonucu tabii ki her tarafa bulaşan rimel lekeleri, bir süre sonra göz altına akan maskara karartısı vs. Tombul maskara fırçaları veya genel olarak ‘normal’ satılan bir çok maskaranın fırçası alt kirpikleriniz için oldukça büyükler ve bu da uygulamayı zorlaştırdığı gibi cildinize maskara lekeleri bırakıp makyajınızı mahvedebiliyor. Eğer alt kirpiklere rimel sürmeyi seven biriyseniz bu maskaralardan birini edinip mutlu bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Alt kirpiklere maskara uygulamak göz makyajınızın bir bütün olarak gözükmesini sağlar ve tamamlanmış bir görüntüye ulaşmanıza yardımcı olur, en güzel etkilerinden birisi de gözlerinizi daha öne çıkartır ve daha büyük gözükmesini sağlar. Dramatik göz makyajlarının vazgeçilmezi olsa da günlük makyajda bile kullanılabilir. ayrıca bir göz atmak isterseniz önerdiğimiz bir kaç maskara bazı;

Innisfree Skinny Microcara Black Maskara

Güney Kore’den bir kozmetik markası olsa da, cilt bakımı ürünleriyle popüler olmuş olsa da Innisfree’nin bu mini maskarasını küçük görmemek gerek (kötü espriydi  😕 ) alt kirpikler için gerçekten harika bir fırçaya sahip, ince uzun bir yapıda bu sayede alt kirpiklerinize kolayca sürülüyor ve mini fırçasıyla hiç etrafa bulaşma yapmıyor.

L’Oreal Telescopic Maskara

Aslında alt kirpikler için özel bir fırçaya sahip olmasa da diğer maskaralara kıyasla fırçası ince, bu da kendisini alt kirpikler için de harika bir seçim yapıyor. (Üst kirpikler için de çok iyi bir maskaradır, eğer ben hacim aramıyorum, uzun ve tek tek ayrılmış kirpikler istiyorum üst kirpiklerimde de diyorsanız kullanabilirsiniz.) Tek tek ayrılmış alt kirpikler daha dramatik bir etki sağlıyor. Ayrıca akma yapmayan bir maskara olduğundan alt kirpiklerde rahatça kullanabiliyorsunuz.

Doğal görünümlü ama dolgun kirpiklerden hoşlanıyorsanız, kesinlikle tavsiyemiz kahverengi maskaralar;

Clinique Alt Kirpik Maskarası – Bottom Lash

Maskaranın adından da anlaşılacağı gibi tam alt kirpikler için üretilmiş bir maskara, minicik ve aşırı sevimli bir fırçası var ve kullanımı çok kolaylaştırıyor, minik olduğundan göz pınarındaki kirpiklerinize bile bulaştırmadan uygulayabiliyorsunuz, akma gibi bir sorunu asla yok, özellikle alt kirpikler için üretildiğinden bunun üzerine düşülmüş sanırım.

Clinique Alt Kirpik Maskarası Kullananlar

sol; clinique bottom lash sağ; maskarasız

Guerlain le 2 de Guerlain Maskara

Makyajımı tazelemem gerektiğinde bir alt kirpiklerim için bir de üst kirpiklerim için ayrı maskara taşımak istemiyorum diyenlerin kurtarıcısı, bu maskara 2 uçlu ve her iki tarafı da oldukça güzel, alt kirpikler için olan kısmının fırçası daha küçük ve rahat, akma yapmıyor. Üst kirpikler için olanı ise kirpikleri resmen upuzun ve kıvrık gösteriyor, sanki dünyanın en iyi kirpik kıvırıcısını kullanmışsınız gibi yapıyor hiç kıvırıcı kullanmasanız bile, en güzel yanı neredeyse tüm gün kirpiklerinizin kıvrık kalması.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6