Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Afro Dalgası Nasıl Yapılır? — Evde

3 dk okuma süresi

Bugün 1, toplam 1.188 kez okundu.

Afro Dalgası Nedir?

Afro su dalgası olarak da biliniyor. Genelde Afro saç örgüsünü kullandıktan sonra uzun süre açtığınızda otomatik olarak bu afro dalgasına sahip oluyorsunuz ama herkes saçlarını ördürmek istemeyebilir veya yıkadıktan sonra tekrar yapmak isteyebilir o yüzden bugün sizlere ısı kullanmadan doğal yöntemlerden bahsedeceğiz. Isı kullanarak (genelde baya ince bir maşa ile yapıyorlar.) yapılanını sanırım herkes biliyor o yüzden onu geçiyoruz.

Afro Dalgası Saç

Bu kısımda ilham alabileceğiniz afro dalgası saç stilleri bulabilirsiniz.

Afro Su Dalgası Evde Nasıl Yapılır?

Bu tekniği bir salonda da yaptırabilirsiniz hatta bunun kalıcı olan versiyonu da var ancak zararlı bir işlem mi değil mi bilemiyorum. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir yöntem var. Kalıcısını yaptırmadan önce yakışıp yakışmayacağına bakmak için de harika bir yöntem diye düşünüyorum ve kesinlikle doğal kıvırcık gibi görünüyor. Bu yöntemde en rahatı pipet kullanmak diye düşünüyorum özellikle uzun veya sık (veya her ikisi de) saç türlerinde, kuaförlerde gördüğünüz o bigudiler çok kısa geliyor, pipet yeterince uzun olduğu için saçtaki kıvrımlar eşit yayılabiliyor.

Bu tekniği ister ısı ile, ister 1 gece boyunca saçınızda tutarak ısı kullanmadan da yapabilirsiniz.

Gece saçınızda pipetle yatmak biraz rahatsız edici olabilir o yüzden evde çıkmayacağınız bir gün sabahtan saçlarınızı yapıp tüm gün o şekilde durabilirsiniz belki, ya da direkt fön makinesi ile saçlarınızı kurutabilirsiniz.

Saçlarınızı tarayın. Küçük küçük bölmelere ayırın. Direkt banyodan çıktıktan sonra saçınız ıslakken başlayabilirsiniz ya da yanınıza bir sprey içinde su alın ve saçlarınızı biraz ıslatın. Üzerine şekillendirici bir ürün kullanın, tamamen kendinize kalmış ama köpük ürünler daha tutucu oluyor onları tercih edebilirsiniz.

Pipetin kıvrılan verini kıvırın ve kıvrılan yerin uzun olan kısmına saçı sarmaya başlayın. Sıkı şekilde sarın ve tüm tutam bitene kadar bu sarma işlemine devam edin.

En ucuna geldiğinizde pipetin kalan kısmını kıvırın ve lastik küçük toka ile bağlayın. Aynı işlemi saç dibiniz için pipetin kıvrılan yeri ile yapın. Böylece saçlarınız kaymayacaktır. Bu işlemi yaparken saçlarınızın sıkı olmasına özen gösterin.

Bu işlemi saçınızı eşit tutamlara ayırıp hepsine uygulayın. Ortaya şöyle biraz komik bi görüntü çıkacak. Bu aşamada saçlarınızı isterseniz fön makinesi ile tamamen kurutun veya bir gece bu şekilde uyuyun tamamen size kalmış. Önemli olan nokta saçlarınızın tamamen kurumuş olması.

Daha sonra saçınızdaki küçük lastik tokaları makas ile keserek pipetleri çıkartın, saçlarınızı fazla şeklini bozmamaya ve saçlarınızı yanlışlıkla kesmemeye dikkat edin.

Böyle eski telefon kablosu gibi tatlı buklelere sahip olacaksınız. Bu aşamada yavaş yavaş saçlarınızın buklelerini ayırın. Ara ara tarak ile saç diplerinizi geriye doğru tarayarak saçlarınızı kabartabilirsiniz.

En son istediğiniz bir saç ürününü kullanıp saçlarınızın tadını çıkartabilirsiniz

Afro Su Dalgası

Bu bölümde bir kaç afro dalgası hakkında sıkça sorulan soruları cevaplamaya çalışacağım.

Afro dalgası nasıl yapılıyor?

Afro dalgasını ister saçlarınızı afrika örgüsü ördürerek (ve sonrasında açarak bu örgüleri) elde edebilir veya evde bu yazımızda yazdığımız teknikle elde edebilirsiniz. Afrika saç örgüsü yazımız için;

Afro dalga kaç ay kullanılır?

Yıkandığında saçınız büyük ihtimalle eski haline geri dönecektir ancak salonlarda yaptırılan modelleri 2-3 ay kadar kalıcı olabiliyor. Bu modeli kalıcı yapmak için saça uygulanan işlem saça zarar verebilir diye düşünüyorum.

Afro dalgası saça zarar verir mi?

Afro dalgası saça zarar vermez (bazı teknikleri, salonlarda yapılan ve uzun süre kalıcı olanları saça zarar verebilir.) ancak Afrika örgüsü yanlış tekniklerle yapıldığında saç için zararlı olabilir, en iyi ihtimalle saçlarınızı kırabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

🌴 Afro dalgası nasıl yapılıyor?

Afro dalgasını ister saçlarınızı afrika örgüsü ördürerek (ve sonrasında açarak bu örgüleri) elde edebilir veya evde bu yazımızda yazdığımız teknikle elde edebilirsiniz.

🎈 Afro dalga kaç ay kullanılır?

Yıkandığında saçınız büyük ihtimalle eski haline geri dönecektir ancak salonlarda yaptırılan modelleri 2-3 ay kadar kalıcı olabiliyor. Bu modeli kalıcı yapmak için saça uygulanan işlem saça zarar verebilir diye düşünüyorum.

🍒 Afro dalgası saça zarar verir mi?

Afro dalgası saça zarar vermez (belli teknikleri) ancak Afrika örgüsü yanlış tekniklerle yapıldığında saç için zararlı olabilir, en iyi ihtimalle saçlarınızı kırabilir.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6