Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Tarte Shape Tape Kapatıcı

2 dk okuma süresi

Bugün 1, toplam 2.183 kez okundu.

Uzun zamandır herkes tarafından oldukça övülen ve mutlaka ‘favori’ olan bu kapatıcı bu kadar övgüyü hak ediyor mu? Kült favorilerden Tarte Shape Tape Kapatıcıyı inceliyoruz.

Tarte Shape Tape Kapatıcı

Türkiye’de satışı yok ancak satın alabileceğiniz yerler mevcut. Yerli ve yabancı bir çok blogger’ın ve youtuber’ın bu kapatıcıyı nasıl çok sevdiğini mutlaka görmüşsünüzdür, bu kadar herkes tarafından sevilmesi garip gelse de daha ilk kullanımda bunun nedenini anlamak mümkün, oldukça kapatıcı bir ürün ama kesinlikle ağırlık yapmıyor. çok güzel ve doğal dağıtabiliyorsunuz ve eğer Instagram makyajı yapmak değilse amacınız çok küçük bir noktası bile tüm göz altınızı kapatmaya yeterli oluyor.Bir çok yerde oldukça nemlendirici bir ürün olduğu yazsa da pek nemlendirici değildi yani mutlaka altına kendi nemlendiricinizi uygulamasınız. Oldukça uzun süre göz altınızda ilk sürdüğünüz gibi kalıyor bu tam kapatıcı concealer.

14 ayrı renk bulunuyor ve en açık rengi oldukça açık yani çok beyaz ciltler bile aydınlatıcı olarak kullanabilir. Bitişi ise daha çok doğal ve mat gibi.

Kontür Kullanım Şekli;

Madem çok azı yeterli neden herkes üçgen şekilde göz altına sürüyor bunu? Demekki yetmiyormuş derseniz bu kapatıcının ikince ve Tarte markası tarafından önerilen kullanım şeklinden bahsedeyim. Contour, Türkçe hali ile kontür yapmak için de bu ürünün kullanımı oldukça yaygın, bu kullanım için 3 farklı renkte Tarte shape tape’e ihtiyacınız oluyor.

  • Kendi ten renginize uygun
  • Ten renginizden 1-2 ton açık
  • Ten renginizden 2-3 ton koyu

Yüzünüzde gölge vermek istediğiniz yerlere koyu renk olanı, yüksek bölgelere açık renk olanı ve kusurları kapatmak için de kendi ten renginizde olanını kullanmanız gerekiyor. Tarte açıklayıcı olması açısından şöyle bir görsele de sahip.

Kapatıcı Olarak Kullanım Şekli;

Genellikle kullandığım ve oldukça memnun olduğum versiyonu, kontür olarak bu üründen çok daha iyi likit kontür ürünleri bulabilirsiniz ama kapatıcı olarak en iyisi, belki en iyisinden olmasa bile kesinlikle ilk 3’e girer. Tam kapatıcı ve yoğun kıvamlı bir ürün göz altınıza koyacağınız 1 nokta bile göz altındaki bir çok sorunu kapatabiliyor, eğer göz altı sorunlarınız çoksa ilk önce renkli bir corrector uygulamanızı öneririm.

Fiyatı oldukça yüksek olabilir ancak makyajını doğal seviyor ve bu kapatıcıyı kontür olarak kullanmayacaksanız uzun süre sizi idare edebilir. Yüksek fiyatlı olmasın yine de güzel bir kapatıcı olsun diyorsanız hemen aşağıdaki kutuya bir göz atın;

Daha fazla kapatıcı ürün görmek istersen hemen şu listemize bakabilirsin;

Tarte Shape Tape Kapatıcı Renkleri

Tarte Shape Tape Kapatıcı Yorumları

https://twitter.com/klebsiellala/status/1019143461042257920

Tarte Shape Tape Kapatıcı Kullananlar

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6