Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır? — Ojeden Dolayı Tırnak Sararması

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.702 kez okundu.

Sigaradan sararan tırnaklar veya ojeden kötü ve bakımsız gözükür. Bu yüzden ojesiz gezemez olursunuz, bu sararma sorununu daha da arttırır ve böyle hiç bitmeyen bir döngüye girersiniz ancak bundan kurtulmanın basit bir kaç yolu var.

Tırnaklar Neden Sararır?

Her şeyden önce buna neyin neden olduğunu öğrenmeniz sizin iyiliğinize çünkü böylece ne yapmamanız gerektiğini anlarsınız ama genelde 2 ana nedenden dolayı tırnaklar sararır. Uzun süre tırnağınızda oje tutmak veya hiç tırnaklarınızın nefes almasına izin vermeden sürekli yeni oje sürmek. Diğer bir neden de sigara, sigara dişlerinizi ve cildinizi sararttığı gibi aynı etkiyi sigarayı tuttuğunuz elinizin tırnaklarına da yapabilir. Bu nedenlerin yanı sıra şeker hastalığınız (diyabet) varsa bu da tırnaklarınızın sararmasına neden oluyor olabilir ayrıca bazı vitamin eksiklikleri de buna neden oluyor olabilir.

Tırnak Beyazlatma Formülleri

Tırnaklarınızı beyazlatmak için kullanabileceğiniz birden fazla yöntem var, evinizde bulunan malzemelerden herhangi birini yapabilirsiniz.

Limon ve Karbonatla Tırnak Beyazlatma

Limon tam bir doğal beyazlatıcıdır, yani hiç bir yan etkisi yoktur. Limon ile tırnaklarınızı beyazlatabileceğiniz bir kaç yöntem var, bazıları tam üşengeçlere göre bazıları ise zaman alıyor, elinizde olan zamana göre seçim yapabilirsiniz;

  1. Bir limonun yarısını kesip direkt olarak tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Uzun süre tutmanıza gerek yok, ojelerinizi çıkartıyormuş gibi sürtün.
  2. Limonun suyunu çıkartın ve bir pamuk yardımıyla limon suyunu yine ojelerinizi çıkartıyormuş gibi sürtün.
  3. Eğer limon veya portakal yemeyi seviyorsanız taze soyulmuş kabuklarını tırnaklarınıza sürtüp beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Tüm yöntemleri denerken önemli olan nokta tırnaklarınızda oje olmaması.

Ojeden Sararmış Tırnak Nasıl Beyazlatılır?

  • Tırnağınızda oje varsa çıkartın, özellikle koyu renk ojelerin tamamen çıktığından emin olun.
  • Bir kasenin içine ellerinizi rahatça sokabileceğiniz bir ısıda su koyun. Burada ellerinizin yanmaması önemli çünkü bir kaç dakika içinde ellerinizin beklemesi lazım.
  • Suyun içine küçük boy bir limonun yarısını sıkın ve suyu karıştırın. İçine isterseniz karbonat da ekleyebilirsiniz.
  • Ellerinizi suyun içine sokun ve 2 ile 5 dakika arasında bekletin.
  • Bu yöntemi tırnaklarınızın rengi açılana kadar her gün yapabilirsiniz.

Tırnak Sararması için İlaç

Eğer evinizde diş beyazlatıcı tablet, takma diş temizleyicisi gibi beyazlatıcı etkisi olan bir tableti suya atıp tırnaklarınızı o suyun içinde bekletebilirsiniz.

Sararmış Ayak Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış ayak tırnakları da elleriniz için kullandığınız tüm yöntemleri ayak tırnaklarınız için de kullanabilirsiniz.

Base Coat Oje

Tırnaklarınızı korumak için mutlaka oje sürmeden önce base coat uygulamayı unutmayın. Bu özel oje doğal tırnaklarınızla renkli oje arasında kalkan görevi görür böylelikle tırnaklarınızın sararmasını engeller. Ayrıca aşağıdaki yazımızı okuyarak base coat oje hakkında daha da bilgi sahibi olabilirsiniz;

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6