Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Pembe Kuvars Dizayn — Oje

1 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 568 kez okundu.

Herkese merhaba! bu aralar aşırı trend olan bu pembe kuvars tırnak dizaynının nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istedim. Pembe kuvars gerçekten harika görünüyor mutlaka denemelisiniz ancak başka renklerde de yapmak isterseniz mesela siyah, yapmanız gereken tek şey pembe oje yerine istediğiniz renk oje kullanmak! Eğer bu dizaynı yaparsanız fotoğraflarınızı bana göstermeyi unutmayın.

İlk önce temiz tırnaklarınıza base coat sürün, base coat tırnaklarınızı korumanıza yardımcı olur ve renksizdir. Ardından açık bir pembe oje seçin bu bizim ana rengimiz olacak. Tam beyaz bir oje ve ince uçlu detay fırçanızla (oje için özel satılanlarından bulamazsanız, makyajda kullandığımız detay fırçanızı kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın büyük ihtimalle bir daha o fırçayı makyaj için kullanamayacaksınız.) rastgele çizgiler çizin, ama çizgilerin düz olmamasına hatta hatalı olmasını sağlayın. Bu çizgileri eşit şekilde tüm tırnağınıza yapın.

Fırçanızı asetona batırın, ve aşırı dikkatli şekilde yaptığınız çizgilerin üstünden geçin. Bulanık bir görünüm elde edeceksiniz. Üzerine çok ince yapılı açık pembe bir oje sürüyoruz, böylece kuvars taşını andıran bir görüntü elde ediyoruz. Ojeleriniz kuruduğunda burada durabilirsiniz yada devam edip daha gerçekçi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Detay fırçanızı alıp yine beyaz ojele rastgele ve hatalı çizgiler çizin. Yine fırçanızı temizleyip asetona batırın, ardından dikkatli bir şekilde çizgilerin üstünden geçip bulanıklaştırın ama bu sefer ilk yaptığınız gibi çok yapmanıza gerek yok, çok azıcık yeterli olacaktır. Üzerine top coat sürün, top coat sürdüğünüz ojelerin kalıcılığını arttıracak ve onları koruyacaktır ayrıca tırnaklarınızın parlak görünmesini de sağlar.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6