Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Makyaj Trendi: Helix Eyeliner — Helezon Eyeliner

1 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 999 kez okundu.

Hep sıradan ve günlük makyaj yapmak içimizdeki yaratıcılığı köreltebilir, bugün yeni bir makyaj trendi olan helix eyeliner veya helezon eyeliner nasıl yapılır ona bakacağız.

Helix Eyeliner Nedir?

Normal cat eye denilen kuyruklu eyeliner’ın etrafında dolaşan renkli ve helezon yapıda başka bir eyeliner olmasıyla oluşuyor. Biraz kafa karıştırıcı oldu ama aynı şu instagram fotoğrafındaki gibi, zaten bu helix eyeliner’ı ilk bulan makyaj artisti de bu kız.

Her gün için değil ama fotoğraflar ve festivaller için harika görünen bir eyeliner istiyorsanız bu kesinlikle helix eyeliner!

Helix Eyeliner Nasıl Yapılır?

  • Helix eyeliner için her zaman yaptığınız gibi kuyruklu bir eyeliner yapıyorsunuz. Normalden daha uzun bir kuyruğa sahip olmasına dikkat edin. Genelde siyah oluyor eyeliner ama siz istediğiniz rengi kullanabilirsiniz! Yaratıcılığınızı konuşturun.
  • Elinizde hangi ürünler varsa jel eyeliner olur, kalem eyeliner olur ne buluyorsanız onunla çalışabilirsiniz. Ana eyelinerınızı etrafına helezon şeklinde çizin, siyahlıkların üzerinden geçebilirsiniz bu size rehber olacaktır ve daha gerçekçi ve 3 boyutlu görünecektir. Burada başka renkleri birbirine bağlayabilir ya da tek renk yapabilirsiniz.
  • Siyah veya ne renk eyeliner kullandıysanız ana eyelinerınızı yaparken onu alıp tekrar eyelinerınızın üstünden geçin böylece 3 boyutlu bir görünüm elde edeceksiniz.

Resimle daha kolay bir anlatım olacaktır.

Bu helix eyelinerın en güzel ve bütün gösteren şeyin göz altına da kalem çekmek olduğunu düşünüyoruz, helezon eyelinerınızı ne renk yapıyorsanız göz altınıza da o renk kalem kullanırsanız sanki gözünüzün altından çıkıyormuş gibi güzel görünecektir.

Helix Eyeliner Modelleri

 

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6