Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Güneş Lekesi Nasıl Geçer?

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 2.600 kez okundu.

Yüzdeki güneş lekeleri çok rahatsız edebilir, çünkü herkes yüzünün pürüzsüz olmasını ister ve vücudumuzdaki lekeleri bir süre göz ardı edebilsek bile yüzdeki daha çok çil gibi görünen yazın olan ve kışın kaybolan güneş lekelerine takılıp kalıyoruz çoğu zaman, doğal bir kaç yöntemle var olanların rengini açmak ve oluşmaması için yapabilecekleriniz bu yazımızda.

Güneş Lekesi Nedir?

İlk çıktıklarında daha açık renkli olurlar ve belki de onları sevebilirsiniz, size tatilde güneş altında geçirdiğiniz güzel zamanları ve yaz günlerini hatırlatıyor olabilirler ancak bir süre sonra onlara gerekli müdahaleyi yapmadığınız sürece daha koyu ve daha çok olarak çıkmaya devam edebilirler, yüzünüzde sivilce varsa daha büyük ve koyu olarak sivilcelerin üzerinde çıkabilirler. Asıl sorun ise görüntülerinden, sizin beğenip beğenmemenizden çok daha önemli, o da sağlık bu güneş lekeleri keratoz denilen cilt hastalıklarına neden olabiliyor. Sadece yüzde değil, daha çok omuzlarınızda ve vücudunuzun güneş göre her yerinde çıkabilirler.

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir?

Yüzdeki ve vücuttaki lekelerini gidermenin bir kaç yolu var; lazer operasyonlarla aldırabilirsiniz, gideceğiniz yeri çok iyi araştırmalısınız ve kesinlikle profesyönel bir yere gitmelisiniz. Evde bulunan malzemelerden kullanarak doğal yöntemlerle veya krem kullanarak.

Güneş Lekesi Nasıl Geçer?

Güneş Lekelerine Doğal Çözüm

Limon suyu veya Elma sirkesi

Limon suyunu da elma sirkesi güneş lekesi de aynı şekilde uygulanıyor ama içinden birisini seçmelisiniz. Cildinizdeki güneş lekelerinin rengini açarak iyileştirecektir bu yüzden tedavi süresi biraz uzun ama eğer ‘öncesi’ fotoğrafı çekerseniz lekelerin açılmaya başladığını siz de göreceksiniz.

Elma sirkesi cilde nasıl uygulanır

  1. Cildinizi günlük rutininize uygun şekilde temizleyin.
  2. Tonik kullanıyorsanız, elma sirkesi kullandığınız süre boyunca kullanmayın.
  3. Cildiniz hassas ise elma sirkesini su ile karıştırabilirsiniz.
  4. Bir pamuğun üstüne elma sirkesini alın.
  5. Cildinize tonik uygular gibi pamukla uygulayın.
  6. Dairesel hareketlerle biraz masaj yapabilirsiniz, hem kan dolaşımınız için de iyi, bu hareketleri olabildiğince nazik yapın.

Güneş Lekeleri için Krem

Cilt kesinlikle riske atılmaması gereken bir organımız o yüzden Instagram butiklerinde gördüğünüz pek adını bilmediğiniz ‘mucize’ kremleri almayın, çünkü cildinize kalıcı hasar verebilirsiniz. Sadece güvendiğiniz internet sitelerinden alışveriş yapın.

Expigment

Lekeler konusunda en etkili kremlerden birisi bu, ancak bu tarz cilt problemleriyle savaşan kremleri ve maskeleri yaparken kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir konu var o da gün ışığı/güneş ışığı kesinlikle bu kremi uyguladıktan veya yukarıda bahsettiğimiz limon veya sirke toniği uyguladıktan sonra güneşe çıkmayın hatta bunları akşam uygulayın, güneş görmediğinden kesin emin olmak için. Güneşe çıkarsanız lekeleriniz artar ve cilt hastalıklarına bile sahip olabilirsiniz.

Kremlerin %2, %4 gibi farklı dozları var, lekelerin seviyesine göre bir doktor veya eczanecinizin tavsiyesi üzerine satın almanız daha iyi olacaktır.

Güneş lekelerinin rengini açarak iyileştiren bir krem, hassas ciltli iseniz yukarıdaki doğal yöntemleri denemeniz daha iyi olacaktır çünkü kimyasallarla güçlendirilmiş ve biraz da ağır bir krem, kremi gece temiz yüzünüze sadece lekelerin bulunduğu bölgeye ince bir tabaka olarak sürün. Eğer kızarıklık veya soyulma gibi etkiler görürseniz ve bunlar ileri dereceyse kremi kullanmayı bırakın. Az ise 1 gece kullanıp diğer gece kullanmayın.

Bu krem hakkında daha ayrıntılı bir yazı çok yakında geliyor, o zaman burayı tekrar editlerim.

Güncelleme 16.11.2017

Expigment krem hakkında ayrıntılı incelemeyi burada bulabilirsiniz;

Güneş Lekelerinin Oluşumunu Nasıl Engelleriz?

Yaz ve kış farketmeksizin güneş kremi kullanmalıyız. Cildimiz güneş ışınların karşı çok savunmasız, kışın genellikle güneş lekesi oluşmuyor olabilir ama yine de güneş ışınları cildinize geliyor, bunlardan korunmak için düşük faktörlü bile olsa güneş kremi kullanın. Kışın 30 Yazın 50+ faktörlü güneş kremi kullanabilirsiniz.

Ayrıca tedavi sürecinde çillerinizin ve güneş lekelerinizin kötü göründüğünü düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, onları fondötenlerin arkasına saklamanıza hiç gerek yok, tedavi sürecinde hava almaları çok önemli, yapay çillerin bir moda olduğunu bilirseniz belki daha iyi hissedersiniz;

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6