Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Grafik Eyeliner — 2017

1 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 1.969 kez okundu.

Gelmiş geçmiş en havalı eyeliner trendi; Grafik eyeliner!

Herkeste kuyruklu eyeliner, bir ince bir kalın sürüyorsunuz ama sıkılmadınız mı? Biraz farklı bi’ şeyler denememek istemez misiniz? Grafik eyelinerlar podyumlardan çıkıp caddelere geldi bu değişiklik için, sanırım en güzel anormal trend bu, harika ve istediğiniz gibi yaratıcı olabiliyorsunuz. İlham alınası fotoğraflara geçmeden önce belirteyim bazıları dışarıda hiç giyilecek gibi değil ama ilham alınması açısından ve güzelliğine dayanamadığım için ekliyorum. Harika grafik eyeliner nasıl yapılır hadi bakalım.

Minimalist Grafik Eyelinerlar

Grafik eyelinerınızın basit mi yoksa karışık mı olacağına siz karar verirsiniz. Basitlerle başlamak en iyisi, eyelinerınızı yapmadan önce kafanızda planlayın. İyi bir kalem yardımıyla taslak olarak çizin ve üzerinden eyelinerınız ile geçin. Bu şekilde yanlış yaptığınızda silmeniz/düzenlemeniz daha kolay olacaktır. Pratik her şeydir! Ne kadar çok pratik yaparsanız grafik eyelinerınız da o kadar düzgün olur.

Bu tarz grafik eyelinerlar hem yapımı kolay hem de görüntüsü güzel, günlük hayatınızda da yer verebileceğiniz türden. Böyle Minimal tarzdaki makyajlarla ilgileniyorsanız senenin makyaj trendi için şu yazımıza da bakabilirsiniz;

Dramatik Grafik Eyelinerlar

Dramatik eyelinerlar herkesin favorisi olmasa da kesinlikle severleri var biliyorum, bu tarzdaki grafik eyelinerları yapmak daha zordur çünkü daha komplike bir yapıdalar, ama çalışarak yapılmayacak bir şey yok, bir sürü kulak pamuğu, makyaj temizleme suyu kızarmış bir göz ve yarıya gelmiş bir eyeliner kalem ile başarıda görebilirsiniz kendinizi.

Bu kadar karışık görünümlülerini değil ama çizgiler halinde olanlarının yapılma tekniği var, kendinize yapmakta zorlanabilirsiniz ama başkasına bu teknik ile çok rahat yapabilirsiniz o da; ip tekniği. İp ile belirlediğiniz yerlere çizgi koyuyorsunuz ve sonrasında ince uçlu bir fırça yardımıyla uçlarına istediğiniz şekli veriyorsunuz.

Eğer göz kapaklarınız düşük ise ve eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız, daha kalın eyeliner stilleri tercih edebilirsiniz, gözünüzün katlanma yerinin üstüne çıktığınızda eyelinerınız yok olmadan güzel görünecektir.

Sizin en beğendiğiniz grafik eyeliner hangisi?

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6