Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Gradient Lips Gradiyent Dudaklar — Kore Trendi

2 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 2.999 kez okundu.

Kore bu güzellik, makyaj konusunda öncü ülke gibi, bir çok güzel ürün ve makyaj trendi oradan çıkıyor. Gradient lips bunlardan birisi ve uzun zamandır moda, nasıl yapıldığını öğrenmek ve ilham alacağınız fotoğraflar için okumaya devam edin.

Gradient lips nasıl yapılır?

  • Dudaklarınızı nemlendirici bir balm ile nemlendirin, lip balm renkli olmasın. Bu arada makyajınızı yapabilirsiniz. Gradient lips için dudaklarınızın pürüzsüz olması gerek, makyajınızı yaptıktan sonra lip balm’ı silin ve dudaklarınızın özellikle dış taraflarına daha yoğun fondöten/kapatıcı sürün. Fondöten veya kapatıcı çok açık kalacak olursa, ten renginize yakın bir ruj da kullanabilirsiniz.
  • Dudaklarınızın sadece içte kalan kısımlarına ruj veya likit ruj uygulayın. Dudaklarınızı açıp kapatarak çizgilerin doğal bir şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz. Çok fazla yapmayın her tarafına dağılmaması gerek.
  • Üzerine renksiz bir parlatıcı uygulayıp daha güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Koyu veya açık renkler kullanmak sizin elinizde, açık renkler daha doğal ve bebek dudağı gibi bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Koyu renkleri ise Koreli bayanlar daha çok gece makyajlarında tercih ediyorlar.

2 Renk ruj ile gradient lips yapımı

Üstte anlattığımız en popüler ve basit olan versiyonu olsa da 2 ruj ile yapılanı da bir o kadar popüler, ikisini de deneyip kararı siz verebilirsiniz. Gereken sadece 2 adet ruj, birbiriyle yakın renkler olmalı birisi açık diğer ise 3-4 ton koyusu olmalı.

  • Aynı üstteki gibi dudaklarınızı nemlendirerek başlayalım.
  • Dudaklarınızın dışta kalan kısımlarına kapatıcı uygulayın, çok fazla uygulamanıza gerek yok.
  • Dudaklarınızın iç kısımlarına koyu renkte olan rujunuzu sürün
  • Dudağınızın geri kalan kısımlarına açık renk olan rujunuzu sürün ve koyu renk rujun yaptığı keskin yerlerin dağılmasını sağlayın. Dağıtmak için tek parmağınızı çok hafif şekilde kullanabilirsiniz. Küçük bir fırça yardımıyla da dağıtabilirsiniz.
  • Üzerine renksiz lip gloss sürebilirsiniz.

 

Gradient lips aslında başka şekillerle de kullanılabilir, açık renk dudağın iç kısmında koyu renk dışarıda veya sağdan sola şeklinde olabilir. Bu şekilde uyguladığınızda dudaklarınız daha dolgun görüneceği için dünyada en çok tercih edilen kullanım şekli budur. Ama sonuçta yaratıcılık sizin, sınır yok. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz  😉

Bu tarz dudaklarla en uyumlu makyaj için diğer yazımızı okuyabilirsiniz;

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6